Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasztor Heiligenkreuz Okazały średniowieczny klasztor Cystersów założony został w pierwszej połowie połowie XII. Przywiezione z Jerozolimy święte relikwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasztor Heiligenkreuz Okazały średniowieczny klasztor Cystersów założony został w pierwszej połowie połowie XII. Przywiezione z Jerozolimy święte relikwie."— Zapis prezentacji:

1

2 Klasztor Heiligenkreuz Okazały średniowieczny klasztor Cystersów założony został w pierwszej połowie połowie XII. Przywiezione z Jerozolimy święte relikwie pochodzące z drzewa Krzyża Pańskiego, przechowywane i czczone są tu po dziś dzień. W skład całego kompleksu sakralnego wchodzą m.in. zachowana w doskonałym stanie XII wieczna romańska kolegiata, barokowa kolumna św. Trójcy, gotycki chór kościelny oraz liczne zabudowania klasztorne

3 Klasztor Heiligenkreuz jest jednym z nielicznych tego typu obiektów w Europie w którym od początku swego istnienia do czasów obecnych nieprzerwanie mieszkają Cystersi. Na terenie klasztoru istnieje kształcąca mnichów Wyższa Uczelnia Filozofoczno-Teologiczna. W klasztorze żyje około 70 zakonników znanych na świecie z nagrań chorałów. Dla śpiewających mnichów wykonanie średniowiecznych chorałów gregoriańskich to nie tylko śpiewanie dla śpiewania, lecz ich modlitwa, i jak sami podkreślają - codzienne życie.

4 Śpiewają Benedyktyni Opactwa Tynieckiego.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16 Zezwolono nam na wysłuchanie modlitwy wyśpiewanej chorałami gregoriańskimi

17 St. Pölten Miasto w północno-wschodniej Austrii, którego udokumentowana historia sięga VIII wieku, kiedy to przybyli tu mnisi założyli klasztor. Do najważniejszych zabytków St. Pölten należą m in. XVIII wieczna kolumna Świętej Trójcy,XIII wieczna Katedra Wniebowzięcia NMP rokokowy kościół franciszkański, stanowiący symbol miasta budynek ratusza miejskiego.

18

19

20

21

22

23 Katedra Wniebowzięcia NMP

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33 Krajobrazy Dolnej Austrii z okna jadącego autobusu.

34

35

36 Baden bei Wien Baden bei Wien to miasto i zarazem popularny kurort uzdrowiskowy w Austrii.Korzystne właściwości miejscowych wód termalnych znane i wykorzystywane było już w czasach starożytnych. Świadectwem tego są znajdujące się w mieście pozostałości rzymskich łaźni.

37

38

39

40 W czasach największej świetności do Baden w celach zdrowotnych przyjeżdżały takie osobistości jak Cesarz Franciszek II Habsburg, Beethoven, Schubert, Mozart czy Franz Joseph Haydnn.

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53 Kasyno- zdjęcie z Internetu

54

55

56

57 Zdjęcia i opracowanie: Bogumiła Żyto kwiecień 2016 rok


Pobierz ppt "Klasztor Heiligenkreuz Okazały średniowieczny klasztor Cystersów założony został w pierwszej połowie połowie XII. Przywiezione z Jerozolimy święte relikwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google