Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zamek w Mosznej Moszna Castle. Zamek w Mosznej jest jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Trzy powstałe w różnych latach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zamek w Mosznej Moszna Castle. Zamek w Mosznej jest jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Trzy powstałe w różnych latach."— Zapis prezentacji:

1 Zamek w Mosznej Moszna Castle

2

3 Zamek w Mosznej jest jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Trzy powstałe w różnych latach połowy XVII wieku części zamku prezentują styl barokowy, neorenesansowy i neogotycki. To połączenie sprawia, że zamek w Mosznej jest z pewnością jedną z najbardziej oryginalnych tego typu budowli. W zamku znajduje się 365 pomieszczeń, a na zewnątrz naliczymy aż 99 wież i wieżyczek. Obiekt otacza ponad dwustuhektarowy park. Atrakcją zamku jest ukazująca się nocą Biała Dama.

4

5 The Moszna Castle is a historic castle in a small village of Moszna, near Opole. The history of this palace and park complex begins in the 17th century. This gigantic castle has 365 rooms and 99 turrets - both small and large. At night you can see here a White Lady.

6

7

8

9

10

11 Żródła/Sources www.moszna-zamek.pl http://en.wikipedia.org/wiki/Moszna_Castle http://pl.wikipedia.org/wiki/Pałac_w_Mosznej http://commons.wikimedia.org/wiki/Moszna_( województwo_opolskie) http://www.zamek-moszna.info.pl/index.htm


Pobierz ppt "Zamek w Mosznej Moszna Castle. Zamek w Mosznej jest jednym z najcenniejszych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej. Trzy powstałe w różnych latach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google