Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?. Co to jest ta działalność gospodarcza?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?. Co to jest ta działalność gospodarcza?"— Zapis prezentacji:

1 JAK ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?

2 Co to jest ta działalność gospodarcza?

3 Działalność gospodarcza to zarobkowa działalność wytwórcza, handlowa, budowlana, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż a także działalność zawodowa wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły

4 KROK 1

5 Ułóż biznesplan Biznes plan to szczegółowy plan działania firmy, jaki przedsiębiorcy przedstawiają na piśmie, to mapa, która pokazuje przedsiębiorcy jak dotrzeć do celu biznes planu.

6 KROK 2

7 Złożenie wniosku CEIDG Taki wniosek to wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jest jednocześnie kierowany do urzędu statystycznego, ZUS/KRUS i naczelnika urzędu skarbowego. Taki formularz wypełnia się elektronicznie lub składa w urzedzie miasta. Gdy składamy wniosek online możemy podpis złożyć elektronicznie.

8

9 KROK 3

10 Składamy wniosek o REGON To numer statystyczny nadawany przez Główny Urząd Statystyczny 9-cyfrowy osoby prawne i osoby fizyczne 14-cyfrowy dla oddziałów Wniosek składamy nieodpłatnie, na realizację czekamy 14 dni.

11

12 KROK 4

13 Składamy wniosek o NIP To numer identyfikacji podatkowej. Nadaje go Urząd Skarbowy. Wniosek składamy nieodpłatnie, na realizację czekamy 14 dni.

14 obrazek

15 KROK 5

16 Wyrobić pieczątkę firmową Na pieczątce musi znajdować się: Oznaczenie przedsiębiorcy Dane teleadresowe siedziby firmy NIP

17

18 KROK 6

19 Założyć rachunek bankowy Do założenia takiego rachunku zazwyczaj są potrzebne: Dowód osobisty Zaświadczenie o wpisie do CEIDG Zaświadczenie o nadaniu numeru NIP i REGON Mikroprzedsiębiorstwo może rozliczać się w gotówce!

20

21 KROK 7

22 Podatek Kolejnym ważnym krokiem jest wybór pomiędzy byciem podatnikiem od towarów i usług (VAT) czy nie. Jeśli nie to wybieramy sposób rozliczenia się z fiskusem np. co kwartał.

23

24 KROK 8

25 KUPNO KASY FISKALNEJ

26 KROK 9

27 Rejestracja działalności gospodarczej w ZUS Należy złożyć taki wniosek w ciągu 7 dni od daty powstania obowiązku opłacania składek

28 KROK 10

29 OTWÓRZ PRZEDSIĘBIORSTWO

30 TERAZ JUŻ TYLKO ZGARNIJ FORTUNĘ!


Pobierz ppt "JAK ZAŁOŻYĆ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ?. Co to jest ta działalność gospodarcza?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google