Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Stara Dąbrowa ma swoją siedzibę w Łomiankach w dzielnicy o nazwie Dąbrowa. Jest położone na zachodzie. Obejmuje ono w większości Kampinoski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Stara Dąbrowa ma swoją siedzibę w Łomiankach w dzielnicy o nazwie Dąbrowa. Jest położone na zachodzie. Obejmuje ono w większości Kampinoski."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Stara Dąbrowa ma swoją siedzibę w Łomiankach w dzielnicy o nazwie Dąbrowa. Jest położone na zachodzie. Obejmuje ono w większości Kampinoski Park Narodowy, a dokładniej Izabelin B i C, oraz Laski i zachodnią część Łomianek.

3 Łoś Ryś Bóbr Jeleń szlachetny Jenot

4 Kosaciec Żółty Jarzębina Wełnianka Wąskolistna Jałowiec Kruszyna

5 Kliknij tu

6

7 Wschodnia część Kampinoskiego Parku Narodowego należy do nadleśnictwa Stara Dąbrowa. Obejmuje ono taki obszar, jak Babice, Truskaw, Laski i Izabelin. Do najbardziej charakterystycznych przedstawicieli fauny,,Kampinosu” należą: Łosie, rysie, sarny, bobry, jelenie i jenoty, którym grozi wyginięcie. Do najbardziej charakterystycznych przedstawicieli fauny,,Kampinosu” należą: Łosie, rysie, sarny, bobry, jelenie i jenoty, którym grozi wyginięcie. Do najbardziej charakterystycznych roślin,,Kampinosu” należą: Kosaciec Żółty, Jarzębina, Kruszyna, Jałowiec i Wełnianka Wąskolistna Do najbardziej charakterystycznych roślin,,Kampinosu” należą: Kosaciec Żółty, Jarzębina, Kruszyna, Jałowiec i Wełnianka Wąskolistna Kampinoski Park Narodowy został utworzony 16.01.1659 roku, a nadleśnictwo Stara Dąbrowa zostało założone w maju 1979 roku.

8 www.wikipedia.org.pl www.kampinoski-pn.gov.pl Ilustracje: www.images.google.comwww.images.google.com + Książka do przyrody,,Przyrodo, Witaj” do kl. VI, wydawnictwo WSIP www.wikipedia.org.pl www.kampinoski-pn.gov.pl Ilustracje: www.images.google.comwww.images.google.com + Książka do przyrody,,Przyrodo, Witaj” do kl. VI, wydawnictwo WSIP

9 Szymon Bogdański Teofil Łoś - Leźnicki Józef Domżał


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Stara Dąbrowa ma swoją siedzibę w Łomiankach w dzielnicy o nazwie Dąbrowa. Jest położone na zachodzie. Obejmuje ono w większości Kampinoski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google