Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja wizja energii odnawialnej… Joanna Roszkiewicz Monika Rakowicz III L.O., Poznań.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja wizja energii odnawialnej… Joanna Roszkiewicz Monika Rakowicz III L.O., Poznań."— Zapis prezentacji:

1 Moja wizja energii odnawialnej… Joanna Roszkiewicz Monika Rakowicz III L.O., Poznań

2 Energia odnawialna? TAK! : Przynosi korzyści gospodarcze, zdrowotne, ekonomiczne oraz ekologiczne Poprawia poziom życia społeczeństwa Zapewnia miejsca pracy Prowadzi do rozwoju nowych technologii Ogólnodostępna, tania, szeroko rozpowszechniona, bezpieczna! Prowadzi do zmniejszenia znaczenia nieodnawialnych źródeł energii

3 Do wykorzystania: Woda Wiatr Słońce Geotermia Biomasa Pływy morskie

4 wrota.podkarpackie.pl Wpisz w google „energia wiatru” Zakładka grafika

5 Energia wodna Energia wodna może być znacznie tańsza od spalania paliw kopalnych lub energii jądrowej. Obszary bogate w energię wodną przyciągają przemysł niskimi cenami elektryczności. Współcześnie energię wodną przetwarza się na energię elektryczną (hydroenergetyka, często oparta na spiętrzeniach uzyskanych dzięki zaporom wodnym).

6 Energia wiatru Współcześnie stosowane turbiny wiatrowe przekształcają energię wiatru na energię mechaniczną, która dalej zamieniana jest na elektryczną.

7 Energia słoneczna Ogniwo fotowoltaiczne ( fotoogniwo, solar lub ogniwo słoneczne) jest urządzeniem służącym do bezpośredniej konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną

8 Geotermia To energia geotermiczna wydobywana z wnętrza ziemi. Polega na wykorzystywaniu cieplnej energii wnętrza ziemi, szczególnie w obszarach działalności wulkanicznej bądź sejsmicznej. Woda wnika w głąb ziemi, gdzie w kontakcie z aktywnymi ogniskami magmy, podgrzewa się do znacznych temperatur. W wyniku tego wędruje do powierzchni ziemi jako gorąca woda

9 BIOMASA Masa materii zawarta jest w organizmach. Biomasa podawana jest w odniesieniu do powierzchni lub objętości. Wyróżnia się czasem fitomasę (biomasę roślin) oraz zoomasę (biomasę zwierząt), a także biomasę mikroorganizmów.

10 Pływy i prądy morskie Pływy są źródłem energii o mniejszym potencjale niż prądy morskie, ale za to bezpieczniejszym i lepiej poznanym Jej wykorzystanie jest bliskie zeru z powodu problemów technicznych i obawy przed zaburzeniem naturalnej równowagi. Wielu badaczy uważa, że prądy morskie mają fundamentalne znaczenie dla klimatu i uszczuplenie ich energii, choćby niewielkie, mogłoby doprowadzić do nieobliczalnych zmian klimatycznych.

11 Aby się udało: Konieczne prowadzenie polityki energetycznej państwa Wyznaczanie konkretnych celów i konsekwentne dążenie do nich Rozważne wykorzystanie OZE Potrzebne surowe przepisy karne i instytucje je egzekwujące Uświadomienie sobie powagi sytuacji!

12 By Ziemia nie wyglądała tak… Fot. Jarosław Małkowski

13

14

15 By wyglądała tak… Fot.Jarosław Małkowski

16

17

18 Pamiętajmy! „Przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek nie może istnieć bez przyrody.” (japoński poeta Ken Ti Czin Kusamoto).

19 A energia jądrowa? Należy do źródeł energii nieodnawialnych Energia wydzielana podczas przemian jądrowych. Uwalnianie się energii podczas tych przemian związane jest z różnicami w energii wiązania poszczególnych jąder atomowych

20 Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Moja wizja energii odnawialnej… Joanna Roszkiewicz Monika Rakowicz III L.O., Poznań."

Podobne prezentacje


Reklamy Google