Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu Golub-Dobrzyń Castle.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zamek w Golubiu-Dobrzyniu Golub-Dobrzyń Castle."— Zapis prezentacji:

1 Zamek w Golubiu-Dobrzyniu Golub-Dobrzyń Castle

2

3 Zamek w Golubiu-Dobrzyniu Gotycko-renesansowy zamek krzyżacki z przełomu XIII i XIV wieku to pięknie położony zabytek o bogatej historii. Wielokrotnie niszczony i odbudowywany, ostatecznie został przebudowany w stylu renesansowym w XVII wieku na polecenie siostry króla Zygmunta III Wazy królewny Anny Wazówny. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zamek zasłynął jako miejsce organizacji turniejów rycerskich oraz balów kostiumowych. Golub-Dobrzyń Castle The castle in Golub-Dobrzyń was built in the beginning of the 14th century as a defensive fortress. It was many times attacked, destroyed, rebuilt and finally converted in the Renaissance style as a palace of the princess Anna Vasa. Erected on a hill overlooking the town, the castle belongs to the most interesting edifices of Europe.

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Zjawa Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu White Lady - Anna Vasa

13 Zjawa Anny Wazówny nie straszy, ale opiekuje się zamkiem w Golubiu-Dobrzyniu. Anna Wazówna była siostrą króla Zygmunta III Wazy. Przez wiele lat mieszkała na zamku w Golubiu-Dobrzyniu i bardzo związała się z tym miejscem. Była dobra i skromna, opiekowała się ludźmi, leczyła chorych i pomagała ubogim. Po śmierci nadal czuwa nad zamkiem, dlatego ciągle pojawia się tu jej duch. Od kilku lat na zamku odbywają się bale sylwestrowe, podczas których z ukrytego za obrazem Wazówny przejścia do wielkiej sali reprezentacyjnej wchodzi biała dama. Co roku ducha odtwarza aktualna Miss Polonia, która tańczy następnie z gośćmi do samego świtu, kiedy to znika by ponownie się pojawić za jakiś czas i pokazać, że nadal troszczy się o swój zamek.

14 White Lady - Anna Vasa Princess Anna was known to take exceptionally good care of her people, animals, plants and the castle itself. It’s not surprising then that she did not want to leave all this behind when she died. She still lives in her castle as a ghost – or the White Lady of Golub. She has often been seen wearing a long white dress decorated with pearls, walking along the corridors or strolling in the gardens.

15

16 Źródła/Sources http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Golubiu http://www.zamekgolub.pl/ http://polishcastle.eu/menu.htm http://podroze.gazeta.pl/


Pobierz ppt "Zamek w Golubiu-Dobrzyniu Golub-Dobrzyń Castle."

Podobne prezentacje


Reklamy Google