Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Robinia akacjowa Robinia akacjowa Robinia pseudoacacia R obinia zwana grochodrzewem należy do rodziny bobowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Robinia akacjowa Robinia akacjowa Robinia pseudoacacia R obinia zwana grochodrzewem należy do rodziny bobowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje."— Zapis prezentacji:

1 Robinia akacjowa Robinia akacjowa Robinia pseudoacacia R obinia zwana grochodrzewem należy do rodziny bobowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje niemal w całej Polsce. Osiąga wysokość około 25-30 m. Posiada charakterystyczne ciernie osiągające długość około 2 cm, ustawione parami. Liście skrętoległe, złożone z par całobrzegich listków. Kwiaty koloru białego, zebrane w grona. Owoce w postaci strąków o długości około 10 cm. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Stosuje się ją leczniczo oraz do produkcji miodu. Tabliczka wykonana w ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Śladami Linneusza” przez uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, w roku szkolnym 2014/2015.

2 Azalia pontyjska Azalia pontyjska Rhododendron luteum K rzew zwany różanecznikiem żółtym. Pochodzi z Azji Zachodniej. Dorasta do 4 m wysokości. W starszym wieku krzew osiąga szerokość większą od wysokości. Jej żółtej barwy kwiaty rozwijają się jeszcze przed liśćmi lub równocześnie z nimi. Liście i młode gałązki zawierają trujące glikozydy. Roślina objęta ochroną prawną w miejscach naturalnego występowania na terenie Polski. Tabliczka wykonana w ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Śladami Linneusza” przez uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie w roku szkolnym 2014/2015.

3 Złotokap pospolity Złotokap pospolity Laburnum anagyroides D uży krzew lub małe drzewo z koroną w kształcie odwróconego trójkąta i zwisającymi bocznymi gałęziami. Dorasta do 7 m wysokości. Liście potrójne, dłoniaste. Kwiaty żółte, w luźnych zwisających gronach, bez zapachu. Kwitnie od kwietnia do czerwca. Omszone strączki długości 5 cm, wiszą na gałęziach po obsypaniu się nasion. Wszystkie części rośliny są silnie trujące, zawierają alkaloidy. Tabliczka wykonana w ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Śladami Linneusza” przez uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie w roku szkolnym 2014/2015.

4 Kasztanowiec czerwony Kasztanowiec czerwony Aesculus × carnea T o mieszaniec dwóch gatunków: kasztanowca europejskiego i pochodzącego z Ameryki kasztanowca krwistego. Powstał przypadkowo w Niemczech na początku XIX wieku. Ma mniejszy rozmiar od swego europejskiego rodzica, ponadto skórzaste liście, czerwoną barwę kwiatów i mniejsze owoce (prawie pozbawione kolców). Kwitnie też później od kasztanowca zwyczajnego i jest bardziej wrażliwy na mróz. Tabliczka wykonana w ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Śladami Linneusza” przez uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, w roku szkolnym 2014/2015.

5 Głóg dwuszyjkowy Głóg dwuszyjkowy Crataegus laevigata D rzewo dorastające do 6 m wysokości. Liście są ciemnozielone 3-5 klapowe. Ozdobą tej rośliny są pojawiające się wiosną dekoracyjne różowe kwiaty zebrane w baldachogrona oraz małe, czerwone, okrągłe owoce. Głóg stosowany jest w lecznictwie. Działa uspokajająco i rozkurczająco na naczynia wieńcowe serca. Tabliczka wykonana w ramach kontynuacji projektu edukacyjnego „Śladami Linneusza” przez uczniów Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, w roku szkolnym 2014/2015.


Pobierz ppt "Robinia akacjowa Robinia akacjowa Robinia pseudoacacia R obinia zwana grochodrzewem należy do rodziny bobowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. Występuje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google