Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dawid Mocha III TE 2008/2009 Końcówka Mocy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dawid Mocha III TE 2008/2009 Końcówka Mocy"— Zapis prezentacji:

1 Dawid Mocha III TE 2008/2009 Końcówka Mocy Moja pracą przejściową jest końcówka mocy wykonana na tranzystorach typu MOSFET. Moc końcówki wynosi 2x400W przy 4, 2x230W przy 8. W dalszej części prezentacji jest zawarta cała dokumentacja techniczna.

2 *1500VA 2x55V do zasilania końcówek mocy.
W końcówce mocy zostały umieszczone trzy transformatory toroidalne o mocach i napięciach: *1500VA 2x55V do zasilania końcówek mocy. *50VA 12V do zasilania wentylatorów i wskaźnika wysterowania. *60VA 2x24V do zasilania zabezpieczeń głośnikowych. Do chłodzenia końcówki mocy zostały zastosowane radiatory o dużych wymiarach oraz wentylatory. Które zmieniają obroty pod wpływem temperatury radiatora. Tzn. im większa temperatura radiatora tym wentylatory zwiększają swoją prędkość. Schemat układu odpowiedzialnego za sterowanie wentylatorami:

3 Końcówki mocy zostały wykonane na klasycznych tranzystorach MOSFET
Końcówki mocy zostały wykonane na klasycznych tranzystorach MOSFET. Do ich zasilania został wykonany zasilacz symetryczny w którym znalazł się mostek prostowniczy 25A oraz kondensatory 10000uF. Schemat końcówki mocy

4 Schemat zasilania końcówek mocy.
Został również zastosowany układ miękkiego startu transformatora. Często się taki układ stosuje w wzmacniaczach mocy. Ponieważ w chwili włączenia napięcia zasilania bateria kondensatorów w zasilaczy tak bardzo obciąża transformator, że niejednokrotnie powoduje zadziałanie bezpieczników. Taki duży impuls ma również wpływ na trwałość kondensatorów. Ten efekt eliminuje właśnie układ miękkiego startu transformatora (SOFT START). Przedstawiony na poniższym schemacie.

5 Ostatnim z elementów zabezpieczających wzmacniacz jest układ zabezpieczenia obejmujący następujące funkcje: Układ ten wyłącza głośniki po przekroczeniu 85 stopni przez radiator Opóźnienie załączania kolumn Wykrywa napięcie stałe na wyjściu końcówki i momentalnie odłącza kolumny Szybkie odłączanie kolumn przy zniknięciu napięcia zasilania.

6 Zamontowałem również logarytmiczny wskaźnik wysterowania stereo zbudowany na układzie scalonym firmy SAMSUNG.

7 Dawid Mocha z klasy IIITE w roku 2009.
Prace wykonał : Dawid Mocha z klasy IIITE w roku 2009.


Pobierz ppt "Dawid Mocha III TE 2008/2009 Końcówka Mocy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google