Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Każdego miesiąca. każdego miesiąca Dobre słowo rozwesela serce człowieka, nie oszczędzaj miłych słów - wiele ludzi na nie czeka!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Każdego miesiąca. każdego miesiąca Dobre słowo rozwesela serce człowieka, nie oszczędzaj miłych słów - wiele ludzi na nie czeka!"— Zapis prezentacji:

1

2 każdego miesiąca

3 Dobre słowo rozwesela serce człowieka, nie oszczędzaj miłych słów - wiele ludzi na nie czeka!

4 Magiczne słowa w praktyce
Już Ci o nich coś mówiłem, lecz powtórzę znów, Zawsze kiedy jest okazja używaj tych słów. Mów: przepraszam, mów też: proszę, a także: dziękuję, Używanie tychże zwrotów nic Cię nie kosztuje. One przecież są magiczne i moc wielką mają, Grzeczne dzieci te trzy słowa na pewno już znają! Nigdy nie mów: Daj to!, Dawaj! To niegrzeczne i niemiłe. Ja tak nigdy nie mówiłem! Powiedz: proszę, gdy coś chcesz, Przykład ze mnie zawsze bierz! Magiczne słowa w praktyce

5 Gdy mi ktoś pomaga, gdy mi ktoś coś daje,
Powiedzenie tego słowa dobrym jest zwyczajem. A tym słowem jest: dziękuję , znasz je pewnie dobrze, Jeśli często je używasz, no to robisz mądrze! Za to, że Ci drzwi otworzę, czy książkę i zeszyt pożyczę, Ty mi za to pewnie powiesz miłe słowo: dziękuję! Bardzo ważne tutaj rzeczy Tobie dziś ogłaszam, Powiem teraz kilka słów o słowie: przepraszam. Jeśli komuś zrobię krzywdę, nawet tę najmniejszą, Powiedzenie tego słowa jest sprawą najważniejszą! Nic to Ciebie nie kosztuje, a tak wiele może, Podczas sprzeczki oraz kłótni bardzo Ci pomoże!

6 dziękuję proszę pomogę Ci Uśmiechnij się! Wybacz mi Witaj! przepraszam
Nie martw się Dobrych Słów Dzień dobry!

7 koleżeństwo dyskrecja
uśmiech zaufanie czułość akceptacja sympatia dobroć serdeczność uprzejmość Nie martw się! Ładnie wyglądasz! Pomogę Ci dziękuję proszę Cześć! Do widzenia! Dzień dobry! przyjaźń prawdomówność Miłego dnia! wrażliwość tolerancja przepraszam pomoc koleżeńska szacunek szczerość miłość

8 Dobre słowo i wychowanie na co dzień
VIa

9 Dobre słowo i wychowanie na co dzień
VIa

10

11 Magiczne słowa mają wielką moc! Nic nie kosztują, a sprawiają cuda!

12

13

14

15 Nakrywamy do stołu

16

17


Pobierz ppt "Każdego miesiąca. każdego miesiąca Dobre słowo rozwesela serce człowieka, nie oszczędzaj miłych słów - wiele ludzi na nie czeka!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google