Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W każdej lustrzance, czyli aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami i lusterkiem kierującym promienie świetlne do celownika optycznego, znajduje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W każdej lustrzance, czyli aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami i lusterkiem kierującym promienie świetlne do celownika optycznego, znajduje."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 W każdej lustrzance, czyli aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami i lusterkiem kierującym promienie świetlne do celownika optycznego, znajduje się pryzmat pentagonalny. Pryzmat ten służy do skierowania promieni świetlnych odbitych od lusterka do oka fotografa. Schemat biegu promieni świetlnych w lustrzance pokazany jest na załączonym rysunku. Etapy powstawania obrazu fotografowanego obiektu: 1. Obiektyw tworzy obraz rzeczywisty odwrócony 2. Lusterko obraca po raz drugi, mamy więc obraz prawidłowo ustawiony 3. Pierwsze odbicie od wewnętrznej powierzchni pryzmatu (całkowite odbicie wewnętrzne) obraca znowu obraz. 4. Drugie odbicie obraca po raz kolejny, dając poprawną orientację obrazu. Dla otrzymania poprawnie zorientowanego (góra u góry) obrazu potrzebna jest parzysta liczba "odwróceń", a to właśnie zapewnia dwukrotne odbicie w pryzmacie pentagonalnym.

5

6 1. Obiektyw 2. Ruchome lusterko, które na czas wykonania zdjęcia podnoszone jest do góry pozwalając promieniom światła dotarcie do matrycy (lub filmu). 3. Matryca światłoczuła a w aparacie analogowym film 4. Pryzmat pentagonalny. Tak wygląda w przekroju. 5. Okular przez który patrzymy na fotografowany kadr. 1. Obiektyw, w którym znajdują się zwierciadła 2.-3. Ruchome lusterko 4. Błona światłoczuła 5. Pryzmat pentagonalny 6. Okular

7 Aparaty Fotograficzne

8 Pomoc Projekt i wykonanie: Maksymilian Błoch IIIa


Pobierz ppt "W każdej lustrzance, czyli aparacie fotograficznym z wymiennymi obiektywami i lusterkiem kierującym promienie świetlne do celownika optycznego, znajduje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google