Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stulejka ZABIEG OBRZEZANIA. Stulejka (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stulejka ZABIEG OBRZEZANIA. Stulejka (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia."— Zapis prezentacji:

1 Stulejka ZABIEG OBRZEZANIA

2 Stulejka (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (we wzwodzie lub w stanie spoczynku prącia). Stulejka (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia (stulejka całkowita) lub utrudnia (stulejka częściowa) ściąganie napletka (we wzwodzie lub w stanie spoczynku prącia).łac.

3 stulejka

4

5

6 stulejka Pojęcie to jako określenie stanu chorobowego (patologicznego) ma sens dopiero od pewnego momentu rozwoju organizmu, gdyż u większości noworodków, niemowląt i dzieci (do około 2-3 lat) płci męskiej nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego i jest to prawidłowy stan fizjologiczny. Pojęcie to jako określenie stanu chorobowego (patologicznego) ma sens dopiero od pewnego momentu rozwoju organizmu, gdyż u większości noworodków, niemowląt i dzieci (do około 2-3 lat) płci męskiej nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego i jest to prawidłowy stan fizjologiczny. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki.

7 Leczenie Stulejka leczona jest operacyjnie po ukończeniu 2. roku życia Stulejka leczona jest operacyjnie po ukończeniu 2. roku życia Najczęściej leczona jest chirurgicznie poprzez usunięcie części albo całości napletka - obrzezanie. Najczęściej leczona jest chirurgicznie poprzez usunięcie części albo całości napletka - obrzezanie. W łagodnych przypadkach stosuje się zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. W łagodnych przypadkach stosuje się zabieg plastyczny poszerzający ujście napletka. Zazwyczaj operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.

8

9 nacięcie grzbietowe i plastyka napletka

10 zabieg obrzezania

11

12


Pobierz ppt "Stulejka ZABIEG OBRZEZANIA. Stulejka (łac. phimosis) – męskie schorzenie wrodzone lub nabyte polegające na zwężeniu ujścia napletka, które uniemożliwia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google