Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja USOS Aktualizacja wersja 18.04.2016 by Marek Opacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja USOS Aktualizacja wersja 18.04.2016 by Marek Opacki."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja USOS Aktualizacja wersja 18.04.2016 by Marek Opacki

2 1. Pobranie aktualizacji Najnowsza aktualizacja jest dostępna na stronie http://uci.pb.edu.pl Po prawej stronie znajduje się tu link Aktualizacje USOS. Z nowej strony należy pobrać plik dotyczący USOS z najnowszą datą i zapisać go na przykład na Pulpicie.http://uci.pb.edu.pl

3 2. Przed aktualizacją Przed uruchomieniem aktualizacji proszę się upewnić czy na pewno program USOS został wyłączony. Dotyczy to również aplikacji Motor odpowiedzialnej za generowanie raportów.

4 3. Uruchomienie aktualizacji W przypadku starszych systemów, takich jak Windows XP wystarczy uruchomić plik aktualizacji, jednak w przypadku nowszych, takich jak Windows Vista, 7, 8 i wyższe, zalecane jest kliknięcie na pliku prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji Uruchom jako administrator.

5 4. Instalacja aktualizacji W pierwszym oknie instalatora należy sprawdzić poprawność ścieżki docelowej, w której powinno być wpisane jedynie: c:\usos Następnie wciskamy przycisk Install

6 5. Instalacja aktualizacji cd. Kolejnym krokiem jest podanie hasła, które jest niezmienne bez względu na datę aktualizacji. Jeśli hasło nie jest znane, proszę o kontakt telefoniczny z numerem 9025, pod którym zostanie ono udostępnione.

7 6. Instalacja aktualizacji cd. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie nadpisania dotychczasowych plików systemu. Dla ułatwienia wystarczy jedorazowe wciśnięcie przycisku Yes to Alll.

8 7. Przebieg aktualizacji Aktualizacja instaluje teraz wszystkie pliki systemu USOS. Gdy pasek postępu dojdzie do końca, okienko zamknie się i cały proces zostanie zakończony. USOS został zaktualizowany.

9 8. Błędy aktualizacji Jeśli podczas aktualizacji instalator zacznie wypisywać błędy CRC (patrz przykład), oznacza to, że zostało wprowadzone złe hasło. Proszę ponownie uruchomić aktualizację, uważnie wpisać hasło, upewnić się, że nie jest wciśnięty na klawiaturze przycisk Caps Lock, a w ostateczności skontaktować się z administratorem systemu pod numerem telefonu 9025.

10 9. Błędy aktualizacji cd. Jeśli podczas aktualizacji instalator wyrzuci następujący komunikat. Oznacza to, że przez instalacją nie został wyłączony USOS lub Motor. Proszę wyłączyć oba programy, a następnie ponownie uruchomić aktualizację.

11 10. Błędy aktualizacji cd. Jeśli po aktualizacji, przy pierwszej próbie uruchomienia systemu USOS pojawi się następujący błąd. Oznacza to, że aktualizacja nie zakończyła się prawidłowo. Proszę pownie uruchomić plik z instalacją.


Pobierz ppt "Instrukcja USOS Aktualizacja wersja 18.04.2016 by Marek Opacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google