Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Team Building – - budowanie zespołu Piotr Serwin www.treningsystem.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Team Building – - budowanie zespołu Piotr Serwin www.treningsystem.pl."— Zapis prezentacji:

1 Team Building – - budowanie zespołu Piotr Serwin www.treningsystem.pl

2 Budowanie zespołu – jest jedną z metod szkolenia personelu ukierunkowaną na kształtowanie stosunków interpersonalnych. Team Building to: -budowanie drożnych i sprawnych kanałów komunikacji między członkami zespołu, - budowanie więzi interpersonalnych nie tylko o charakterze zawodowym, lecz także poza miejscem pracy, - to stymulowanie zdrowej rywalizacji i poznawanie umiejętności swoich kolegów i koleżanek. Cała organizacja może być rozumiana jako zespół – współdziałających ze sobą osób, a zdrowa rywalizacja i ukierunkowanie na sukces pozwalają osiągać założone cele. „Sukces jest kiepskim nauczycielem. Kusi m ą drych do my ś lenia, i ż nie mog ą przegra ć ” – Bill Gates Szkolenia : - indoor - outdoor - incentive

3 Zależy nam na aktywnym udziale całego zespołu (grupy), dlatego też współczynnik trudności zadań każdorazowo dostosowany jest do możliwości psychofizycznych uczestników, tak by wszyscy mogli je wykonać. Jest to możliwe za pomocą wyspecjalizowanej kadry instruktorów – trenerów. Prowadząc odpowiednie zadania zespołowe, uczestnicy pozyskują wiedzę na temat funkcjonowania zespołu i umiejętności wprowadzania zmian, co w konsekwencji poprawi funkcjonowanie grupy. Kładziemy duży nacisk na komunikację interpersonalną, charakterystykę pracy w zespole, podejmowanie decyzji, radzenie sobie ze stresem, asertywność, a także odkrycie zasobów indywidualnych jednostki. Imprezy integracyjne świetnie służą technikom budowania efektywnego zespołu. Wszystkie ćwiczenia mają charakter warsztatowo – treningowy, gdzie dominującymi są analizy przypadków, symulacje, gry i zabawy. Team building może być przygodą !!!

4 Metodologia Team Buildingu: Dzielimy grupy na zespoły, każdy zespół wyznacza kolejność osób kierujących na poszczególnych punktach, a ( zadań jest tyle, ilu uczestników jest w zespole ). Jednocześnie grupie zostaje przydzielony instruktor, który objaśniał będzie zasady konkurencji Team Buildingu, jednak na tym kończy się jego rola. Po wykonaniu zadań poszczególnych konkurencji nastąpi podsumowanie działań poszczególnych grup. Na koniec wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom. akwedukt akwedukt Grupa ma do dyspozycji profile o różnych kształtach i długościach, podpory i sznurek. Celem konkurencji jest delegowanie uprawnień pomiędzy kierownikami budowy, a pracownikami. Zadania należy tak delegować by były jasne i zrozumiałe. W innym przypadku polecenie nie zostaje wykonane lub jest wykonane według „widzimisie” pracownika. Kierownik może kierować zadania tylko swoim podwładnym.

5 pajęczyna pajęczyna Zasada konkurencji jest prosta. Trzeba przedostać się na drugą stronę pajęczej sieci. Warunki są dwa: każde oczko sieci może być wykorzystane tylko tyle razy ile jest znaczników każde oczko sieci może być wykorzystane tylko tyle razy ile jest znaczników nie wolno dotknąć pajęczej nitki. nie wolno dotknąć pajęczej nitki.

6 Pozostali uczestnicy innych zespołów maja za zadanie odgadnąć: treść lub morał prezentacji teatralnej. Co za tym idzie zdobycie dodatkowych punktów w klasyfikacji generalnej. przedstawienie teatralne przedstawienie teatralne Grupa otrzymuje niezbędne gadżety i elementy obioru. Jej zadaniem jest przygotowanie i przedstawienie ( skeczu ). Jedynym utrudnieniem jest to, że przedstawienie ma być grą aktorów za pomocą niewerbalnej mowy ciała, ( bez użycia głosu ).

7 wieża ze skrzynek wieża ze skrzynek Grupa wybiera najbardziej odpowiednią osobę, posiadająca predyspozycje do wykonania tego zadania. Zadaniem grupy jest : ułożenie skrzynek, jedna na drugiej tak by powstała jak najwyższa wieża. Celem ćwiczenia jest zaszczepienie poczucia zaufania, woli zwycięstwa, konkurowania, radzenia sobie z porażką – przecież: ( zawsze można było wyżej ). Zadaniem grupy jest asekuracja, doping oraz przemyślane działania tak by cel zespołu został osiągnięty. i Zadanie sprawnościowe podkreślające zaufanie jednostki wobec grupy jak również grupy wobec reprezentanta zespołu. Emocje przy tego typu ćwiczeniach pozwalają na obiektywną ocenę poszczególnych uczestników.

8 paintball paintball Współzawodnictwo to jeden z najlepszych możliwych czynników motywujących, dzięki któremu nauka, praca i dochodzenie do celów potrafią być przyjemne. Sukcesem w tej zabawie jest nie tylko: osiągniecie celu, zdobycie flagi, pokonanie przeciwnika ale mądre i przemyślane działanie zespołowe podkreślające efekt Synergii. I tu bez względu na wiek i płeć zawodnicy pokazują swoje „ JA” swoja charyzmę i zaangażowanie w budowanie zespołu, a co za tym idzie animozje wewnątrz zespołowe przestają istnieć. Liczy się Z W Y C I Ę S T W O.

9 spływy kajakowe i zabawy wodne spływy kajakowe i zabawy wodne W tych dyscyplinach przy wspólnym wysiłku i tylko przy pełnej współpracy jesteśmy wstanie określić wieź w zespole. Tu daje się zauważyć kto jest dominującą jednostką, jak radzimy sobie w trudnych sytuacjach i jak reagujemy gdy dopada nas stres. Rywalizacja, szybkie podejmowanie decyzji, asertywność i współdziałanie to nieodzowne elementy tego typu zabaw wodnych.

10 Polecamy również: Quady – 10 maszynQuady – 10 maszyn samochody terenowesamochody terenowe

11 przeprawy linoweprzeprawy linowe Na każdym wyjeździe dbamy o dobro naszej Matki Ziemi i w ramach gier zespołowych, w miarę możliwości wspomagamy przyrodę. Budujemy, dokarmiamy …

12 Podczas team Buildingu wykorzystujemy ponadto szereg innych gier zespołowych: bieg zaufania bieg zaufania poszukiwanie skarbu poszukiwanie skarbu woda życia woda życia trójkąt trójkąt poprzeczka poprzeczka stanowiska strzeleckie stanowiska strzeleckie 6 osobowe narty 6 osobowe narty po nitce do kłębka po nitce do kłębka jajolot jajolot puzzle puzzle efekt lustra efekt lustra budowanie tratwy budowanie tratwy bobsleje bobsleje most zwodzony most zwodzony samolot, statek… samolot, statek… …i wiele innych dyscyplin.

13 Proponujemy również: wieczorki tematyczne, pokazy sztuki barmańskiej przy współudziale naszych hostesswieczorki tematyczne, pokazy sztuki barmańskiej przy współudziale naszych hostess

14 Dla uprzyjemnienia upojnych wieczorków korzystamy również ze znanych i mniej znanych artystów. Współpracujemy z wyspecjalizowaną kadrą prezenterów i DJ.

15 I tak oto dotarliśmy do finału naszej prezentacji. Rzucamy czar na naszych gości i porywamy ich do zaczarowanej krainy. Tam wszyscy współdziałają zapominając o stanowiskach. Walczą jak lwy ponieważ drużyna i jej zadania są najważniejsze. PRZYBĄDŻ I SKOSZTUJ NASZEJ MOCY !!! Trening System – Integracja Piotr Serwin ul. Łokietka 13 lok. 34 30-010 Kraków www.treningsystem.pl www.treningsystem.pl tel: +48/ 502-427-403 www.treningsystem.pl


Pobierz ppt "Team Building – - budowanie zespołu Piotr Serwin www.treningsystem.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google