Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IN VITRO. Jest to zapłodnienie polegające na połączeniu komórki jajowej i plemnika, w wyniku badań laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym inaczej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IN VITRO. Jest to zapłodnienie polegające na połączeniu komórki jajowej i plemnika, w wyniku badań laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym inaczej."— Zapis prezentacji:

1 IN VITRO

2 Jest to zapłodnienie polegające na połączeniu komórki jajowej i plemnika, w wyniku badań laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym inaczej zapłodnienie sztuczne.

3 Rodzaje IN VITRO

4 In vitro IVF-ET tzw klasyczne - Zapłodnienie zachodzi samoistnie na szalce, na której znajduje się mieszanina komórek jajowych i plemników. Komórki łączą się w przeciągu około 20 godzin dając kilka zarodków. Potrzebują do tego warunków zbliżonych do wnętrza ludzkiego organizmu, czyli środowiska wodnego o temperaturze 37°C i 5% zawartości dwutlenku węgla.

5 In vitro ICSI - jest to docytoplazmatyczna iniekcja plemnika. Wykonuje się ją w sytuacji, gdy komórki męskie charakteryzują się obniżoną ruchliwością, liczbą czy budową. Za pomocą cienkiej igły aspiruje się pojedynczego plemnika i pod mikroskopem wstrzykuje do wnętrza komórki jajowej.

6 In vitro ICSI-MESA - to docytoplazmatyczna iniekcja plemnika pobranego z najądrzy. Zabieg ten stosuje się u mężczyzn, którzy cierpią na azoospermię, czyli brak plemników w nasieniu, ale u których stwierdza się obecność komórek płciowych w najądrzach.

7 In vitro ICSI-TESE - to docytoplazmatyczna iniekcja plemnika uzyskanego za pomocą punkcji jądra. To także szansa na biologiczne potomstwo dla mężczyzn, którzy cierpią na azoospermię w ejakulacie. W tym przypadku plemniki pobrane zostają z jądra.

8 In vitro IMSI - to docytoplazmatyczne podanie wyselekcjonowanych morfologicznie plemników. Opiera się na selekcji gamet przed rozpoczęciem procedury in vitro. Stosuje się w tym przypadku mikroskopy optyczne z cyfrowym torem obrazowym, które powiększają badany materiał 6000 razy.

9 WSKAZANIA DO ZAPŁODNIENIA IN VITRO: niedrożność jajowodów usunięte jajniki donacja komórki jajowej obniżona jakość nasienia u mężczyzny zaburzone funkcjonowanie jajników zaburzenia hormonalne w cyklu miesiączkowym ciężka postać endometriozy niemożliwości znalezienia innych przyczyn

10 STANOWISKO KOŚCIOŁA

11 Naruszenie naturalnego związku współżycia seksualnego pary małżeńskiej oraz prokreacji jest sprzeczne z katolicką etyką seksualną. Zdaniem Kościoła zapłodnienie in vitro umieszcza prokreację poza funkcją rodzicielską, osobową i biologiczną zarazem, ojca i matki.katolicką etyką seksualną Po pierwsze:

12 Drugim powodem sprzeciwu Kościoła katolickiego wobec jest częsta praktyka niszczenia nie użytych w czasie embriotransferu zarodków a także wykorzystywanie ich jako materiału biologicznego do innych działań medycznych, np. do uzyskiwania komórek macierzystych. Kościół uważa embrion za pełnoprawną osobę na równi z ludźmi dorosłymi, tłumacząc to faktem, że poczęcie człowieka jest jednoznaczne z otrzymaniem duszy nieśmiertelnej. Po drugie:

13 POWIKŁANIA IN VITRO: DLA KOBIETY możliwość rozwoju zespołu hiperstymulacji jajników POWIKŁANIA CIĄŻY ryzyko wystąpienia ciąży bliźniaczej i mnogiej WADY WRODZONE większość wad wrodzonych jest spowodowanych sztucznym zapłodnieniem


Pobierz ppt "IN VITRO. Jest to zapłodnienie polegające na połączeniu komórki jajowej i plemnika, w wyniku badań laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym inaczej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google