Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„W bezpiecznej i życzliwej atmosferze dbamy o wszechstronny rozwój ucznia z uwzględnieniem jego indywidualnych możliwości”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„W bezpiecznej i życzliwej atmosferze dbamy o wszechstronny rozwój ucznia z uwzględnieniem jego indywidualnych możliwości”"— Zapis prezentacji:

1 „W bezpiecznej i życzliwej atmosferze dbamy o wszechstronny rozwój ucznia z uwzględnieniem jego indywidualnych możliwości”

2 jest placówką ze150-letnią historią jest usytuowana w bezpiecznym miejscu, wśród zieleni posiada przestrzenną salę zabaw oraz plac zabaw utworzony w ramach realizacji programu „Radosna szkoła” zapewnia miłą, serdeczną atmosferę i wzajemną życzliwość oferuje ciekawe i nowoczesne formy kształcenia dostosowane do potrzeb ucznia posiada profesjonalny sprzęt – 4 tablice interaktywne oraz 9 rzutników multimedialnych dysponuje własną bazą sportową posiada dobrze wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do Internetu oraz liczne grono przyjaciół i sponsorów biblioteczne centrum multimedialne Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi ul. Wiosenna 1 tel. 42 6841976 e-mail: sp7@vp.plsp7@vp.pl Spotykamy się codziennie na Wiosennej. Na Wiosennej swoje miejsce każdy ma. Tu przyrody się nie boisz czy historii. I ze sportem jesteś zawsze za pan brat. A Orlęta Lwowskie naszym są patronem. Wzór odwagi dzieci Lwowa dały nam. Nam też drogie hasła Honor i Ojczyzna. Każdy z nas je w sercu ma. Siódemka, siódemka, siódemka To nasza chluba i nasz dom. Orlęta, orlęta, orlęta Patronem szkoły naszej są.

3 indywidualne podejście do każdego ucznia, poszanowanie jego godności naukę języka angielskiego i informatyki od klasy pierwszej energiczną, pełną zapału, kreatywną kadrę ciekawe, atrakcyjne i efektywne formy pracy, stałą opiekę pedagoga szkolnego, psychologa i pielęgniarki całodzienną opiekę świetlicy szkolnej smaczne i obfite obiady udział w programach unijnych: „Pierwsze Uczniowskie Doświadczenie”, „Poznać, zrozumieć, doświadczyć”, „Młodzi ekolodzy to my”, „Radosna Szkoła”, „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole” Szkoła od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania oraz bardzo efektywnej pracy wychowawczej. Ponad czterystu pięćdziecięciu uczniów uczy się w 19 oddziałach, z czego ponad 70% to dzieci spoza rejonu.

4 koło teatralne, koło dziennikarskie, koło plastyczne, koło polonistyczne „Młodzi zdolni”, koło informatyczne, koło matematyczne „Tangram”, Koło Młodych Przyjaciół Łodzi, koło historyczne, koło Historii i Kultury Kresów Wschodnich, piłkę nożną, siatkówkę, koło języka angielskiego, koło przyjaciół biblioteki, chór szkolny, koło origami, szkolenie baletowe, gimnastykę kompensacyjno-wyrównawczą, zajęcia z kinezjologii edukacyjnej, Koło Młodych Ekologów, koło religijne, szkolne koło Caritas, basen z nauką pływania, zajęcia wyrównujące wiedzę z j. polskiego matematyki i przyrody, zajęcia terapii pedagogicznej, logopedię. Mocną stroną szkoły jest jej oferta zajęć pozalekcyjnych.

5 Ciekawym urozmaiceniem jest działalność na terenie naszej szkoły Klubu Obserwatorów Ptaków, który we współpracy z Ogólnoplskim Towarzystwem Ochrony Ptaków organizuje Konkurs Wiedzy o Ptakach „Hej dzieciaki! Jakie to ptaki?" skierowany do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu aglomeracji łódzkiej (ponad 850 uczestników).

6 Nasza szkoła tętni życiem, ponieważ organizujemy m. in.: imprezy klasowe, festyny, zabawy i konkursy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego, Dzień Zielonej Szkoły, Dzień Sportu – piknik szkolny przedstawienia i inscenizacje, konkurs „Siódemkowe talenty”, zajęcia w środowisku pozaszkolnym, wystawy zwierząt, Dzień Ziemi, turniej piłki nożnej „Orlęta”, ciekawe wycieczki, warsztaty dla rodziców. „Siódemeczka” Wszystkie wydarzenia z życia szkoły prezentujemy na łamach szkolnej gazetki „Siódemeczka” redagowanej przez naszych uczniów.

7 ceremoniał szkolny, hymn szkoły, jednolity strój szkolny, Tydzień Patrona, ślubowanie uczniów klas I, zawody mikołajkowe w gimnastyce sportowej, wigilie szkolne i klasowe, jasełka, pasowanie na czytelnika, majówka z udziałem rodziców, Dzień Europejski, zawody sportowe o Puchar Dyrektora Szkoły, imprezy i akademie okolicznościowe, Konkurs Wiedzy o Ptakach, Dzień Drzwi Otwartych, Dzień Gimnazjalisty – prezentacja ofert gimnazjów dla uczniów kl. VI.

8 W szkole prowadzone są (w klasach I – IV) oddziały sportowe o specjalności gimnastyka sportowa. Wychowanie przez sport realizowane jest w ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „SP7 Łódź”, w którym jako trenerzy pracują nauczyciele szkoły. Wychowankowie szkoły i klubu są wielokrotni medalistami i mistrzami polski oraz członkami Kadry Narodowej. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy również w międzyszkolnych zawodach lekkoatletycznych i piłkarskich.

9 Nasz szkoła żywo interesuje się sprawami Europy. Prężnie i aktywnie działa Koło Integracji Europejskiej. Nawiązujemy także kontakty ze szkołami zza granicy. Siódemka jest także organizatorem i uczestnikiem programu „Szkół Patronackich". Od kilku lat współpracuje ze szkołami polskimi na Litwie i Ukrainie niosąc im pomoc materialną oraz organizując wyjazdy uczniów w ramach międzyszkolnej wymiany. Owocują one wspólnymi projektami dzięki, którym uczniowie Polski, Litwy i Ukrainy wzajemnie poznają swoją historię.

10 Szczególną uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa. Organizujemy liczne imprezy dotyczące bezpieczeństwa ogólnego, realizujemy programy profilaktyczne, bierzemy udział w konkursie „Bezpieczne dziecko”.

11 Uczniowie szkoły rokrocznie startują z sukcesami w ponad100 konkursach, zawodach, olimpiadach, turniejach. Wyniki zewnętrznego sprawdzianu w klasach szóstych w ostatnich latach zdecydowanie przewyższają średnią dla województwa i naszego miasta oraz stawiają placówkę na równi z najlepszymi szkołami publicznymi.

12 był kreatywny i poszukujący, prawy i odpowiedzialny, tolerancyjny i uczciwy, potrafił odnaleźć swoje miejsce w grupie zachowując cechy indywidualne, szanował tradycję i kulturę narodu, miał świadomość ekologiczną i prowadził zdrowy tryb życia, wykorzystując swoje możliwości dążył do ciągłego rozwoju swojej osobowości i podnoszenia sprawności fizycznej. Jesteśmy szkołą bezpieczną, tolerancyjną, twórczą, nowoczesną, otwartą i partnerską. Szkołą, której celem jest wykształcenie obywatela Małej Ojczyzny, Polski, Europy i Świata. Dążymy do tego, aby nasz uczeń:

13 Patriotyzm Poszanowanie tradycji Uczciwość Wartości moralne i etyczne Szacunek wobec innych ludzi Wrażliwość Prawość Świadomość ekologiczna Kultura osobista Prozdrowotny tryb życia Tolerancja Asertywność Odpowiedzialność Więcej informacji na stronie internetowej szkoły: www.sp7.edu.lodz.plwww.sp7.edu.lodz.pl Kultura osobista Patriotyzm Prawość Wrażliwość Uczciwość Wartości moralne i etyczne Poszanowanie tradycji Świadomość ekologiczna Asertywność Tolerancja Prozdrowotny tryb życia Szacunek wobec innych ludzi Odpowiedzialność


Pobierz ppt "„W bezpiecznej i życzliwej atmosferze dbamy o wszechstronny rozwój ucznia z uwzględnieniem jego indywidualnych możliwości”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google