Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działania na rzecz promocji zdrowia w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie w ramach zdobywania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działania na rzecz promocji zdrowia w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie w ramach zdobywania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie."— Zapis prezentacji:

1 Działania na rzecz promocji zdrowia w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie w ramach zdobywania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie

2 Promujemy zdrowy styl życia  Dnia 10.11.2015r. w naszej szkole odbyło się oficjalne otwarcie poidełek - źródełek wodnych.

3  W naszej szkole odbyła się akcja w ramach promocji zdrowia „Witaminowe i zdrowe wtorki”: 10.11.2015 r. do szkoły zostało dostarczone 8 ton jabłek dzięki inicjatywie i wsparciu ze strony pani Ewy Milner – Kochańskiej Naczelnika Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Legionowo.

4

5  W ramach Miejskiego Programu Promocji Zdrowia w szkole odbyły się warsztaty zdrowotne w zakresie profilaktyki i samokontroli piersi dla uczennic klas trzecich gimnazjum.

6  W dniu 5 stycznia 2016r. odbyły się zajęcia profilaktyczne “Między nami kobietkami” dla uczennic klas szóstych szkoły podstawowej. Spotkanie zorganizowała firma Procter & Gamble.

7  W dniu 21 stycznia 2016r. na lekcji przyrody w klasie 4a i 6a szkoły podstawowej miały miejsce zajęcia „Świat pełen dźwięków. Jak zmniejszyć hałas na przerwach?”.

8  W lutym odbyły się pogadanki dla klas 0-3 szkoły podstawowej nt. zdrowej żywności połączone z degustacją soków firmy SEBEX.

9  Wzięliśmy udział w promocji zdrowia wśród mieszkańców Legionowa.

10  Wzięliśmy udział w „Zdrowym czwartku” czyli dniu promującym zdrowy styl życia w Ratuszu w Legionowie.

11  W dniach od 11 do 15 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia.

12

13

14

15

16  W szkole odbył się Szkolny Konkurs Na Logo Szkoły Promującej Zdrowie oraz Wybory na Oficjalne Logo Szkoły Promującej Zdrowie Zespołu Szkół Nr 3 w Legionowie.

17

18

19  Uczniowie klasy 4a i 6a z innowacją matematyczno – przyrodniczą wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej.

20  Klasa 4a i 6a biorą udział w programie zdrowotnym „PoZdro!”.

21 W Trójce dbamy o bezpieczeństwo uczniów  We wrześniu odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno – obsługowych.

22  W szkole odbyło się też wiele spotkań z funkcjonariuszami policji z Centrum Szkolenia Policji oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w ramach akcji "Bezpieczna i przyjazna szkoła".

23

24  Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Generalnego Inspektora Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa”.

25 Przeciwdziałamy agresji i uzależnieniom  W szkole odbyły się także warsztaty dla uczniów klas 4-6 dotyczące umiejętnego radzenia sobie z agresją i przemocą oraz warsztaty dla nauczycieli i rodziców z profilaktyki agresji.

26  Dla uczniów gimnazjum odbył się cykl zajęć z zakresu profilaktyki uzależnień.

27  Uczniowie gimnazjum brali udział w konferencji: „DOPALACZE I NARKOTYKI - mówimy NIE!” w dniu 20.10.2015r. w sali widowiskowej Ratusza w Legionowie.

28  Zespół Szkół Nr 3 brał udział w Światowym Dniu Rzucania Palenia Tytoniu.

29

30 Promujemy ekologię  W szkole odbyła się zbiórka zużytych baterii przenośnych i akumulatorów przenośnych, a także zbiórka plastikowych nakrętek i makulatury.

31  Wzięliśmy udział w Akcji Sprzątanie Świata.

32

33  W Trójce odbyły się warsztaty Eko-dzieciak.

34  Wzięliśmy udział w Dniu Ziemi.

35

36  Wzięliśmy udział w Dniu Bez Śmiecenia.

37 Wzięliśmy udział w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

38

39 Współpracujemy z:  Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie  Strażą Miejską w Legionowie  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie  Komendą Powiatową Policji w Legionowie  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie  Urzędem Miasta Legionowo  Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  Polskim Czerwonym Krzyżem Oddziałem Rejonowym w Legionowie

40 Programy i akcje, w których uczestniczy szkoła:  Program edukacji antynikotynowej – „Czyste powietrze wokół nas” (kl.0)  Program profilaktyki antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę” (kl. I-IV szkoła podstawowa)  Program profilaktyki antytytoniowej „Znajdź właściwe rozwiązanie” (kl. V-VI szkoła podstawowa oraz kl. I-III gimnazjum)  Program profilaktyki prozdrowotnej i promocji aktywnego stylu życia „Trzymaj formę” (kl. IV-VI szkoła podstawowa oraz kl. I-III gimnazjum)  Program profilaktyki prozdrowotnej „Kleszcz mały czy duży - nic dobrego nie wróży” (kl. I-III gimnazjum)  Program,,Mleko w szkole” (szkoła podstawowa i gimnazjum)  Program „Owoce i warzywa w szkole” (kl. 0-III szkoła podstawowa)  i wiele innych

41 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Działania na rzecz promocji zdrowia w Zespole Szkół Nr 3 w Legionowie w ramach zdobywania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google