Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Op racowanie Bernarda Kowalska Spotkanie z pszczelarzem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Op racowanie Bernarda Kowalska Spotkanie z pszczelarzem."— Zapis prezentacji:

1 op racowanie Bernarda Kowalska Spotkanie z pszczelarzem

2 W czwartek 16 czerwca 2016 roku mieliśmy okazję gościć w progach naszej szkoły w oddziałach pięciolatków prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Radomskiej pana Lecha Sęczyka.

3

4

5

6 żą dl ą tylko osobniki rodzaju ż e ń skiego; pszczoła po u żą dleniu umiera, owady te posiadaj ą 6 nóg, 4 skrzydła, 2 czułki i 5 oczu; posiadaj ą krótki j ę zyczek;

7 przeci ę tna szybko ść ich lotu to tylko 24 kilometry na godzin ę ; pszczoły żą dl ą nie gryz ą (nie maj ą z ę bów); nie rozpoznaj ą koloru czerwonego, zielonego; rodzina pszczela w szczycie sezonu mo ż e liczy ć nawet do 100 tys. osobników; pszczoły robotnice ż yj ą maksymalnie 45 dni w okresie letnim, a zimuj ą ce pół roku królowe pszczoły mog ą ż y ć do 5-7 lat, składaj ą 3000 jaj na dzie ń ; młode pszczółki rodz ą si ę bez umiej ę tno ś ci robienia miodu - ucz ą si ę tego od starszych;

8

9 Poznawaliśmy cykl rozwojowy pszczoły.

10 Dowiedzieliśmy się, że, podkurzacz to niezbędny przyrząd potrzebny pszczelarzowi do pracy. Podkurzacz produkuje gęsty, ale łagodny i zimny dym, który powoduje uspokojenie pszczół i ich przeniesienie się do wyższych części gniazda. Dzięki temu nie atakują i nie są agresywne w momencie, gdy pszczelarz zabiera od nich miód.

11 Dowiedzieliśmy się, że właściwości miodu zależą głównie od tego, z jakich roślin pszczoły zbierały nektar, spadź i pyłek kwiatowy. Miód pszczeli jest jedną z najwartościowszych substancji odżywczych.

12

13 Właściwości bakteriobójcze i uodparniające miodu są znane już od bardzo dawna - dodawany do napojów i potraw wzmacnia organizm poprawiając naturalną odporność na choroby i infekcje. Miłą niespodzianką była degustacja „słodkiego przysmaku” w postaci miodu.

14 Miód,miód, miód, słodki miód…

15

16

17 Każdy uczestnik konkursu udzielił poprawnej odpowiedzi na pytania konkursowe pozyskując tym samym niespodzianki dla swojej grupy, klasy od gościa pana Lecha Sęczyka.

18 Dzieci składaj ą podzi ę kowanie za niezwykłe, interesuj ą ce spotkanie panu Leszkowi wr ę czaj ą c album z ilustracjami pszczół malowanych przez uczniów klasy II i obrazek z postaci ą pszczółki Mai od pi ę ciolatków.

19

20 Pamiątkowe zdjęcia z gośćmi

21 Niespodzianki od uczniów klasy II dla pi ę ciolatków.

22

23 My jeste ś my małe pszczółki Tu na głowach mamy czułki A tu modne sukieneczki Czarno- ż ółte i paseczki Pszczółki wstaj ą ju ż o ś wicie I pracuj ą znakomicie Ka ż dy kwiatek, z ka ż dej strony Musi zosta ć zapylony

24


Pobierz ppt "Op racowanie Bernarda Kowalska Spotkanie z pszczelarzem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google