Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Planujesz rozpoczęcie lub rozwój działalności? Chcesz być konkurencyjny na rynku? Masz innowacyjny pomysł.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Planujesz rozpoczęcie lub rozwój działalności? Chcesz być konkurencyjny na rynku? Masz innowacyjny pomysł."— Zapis prezentacji:

1 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Planujesz rozpoczęcie lub rozwój działalności? Chcesz być konkurencyjny na rynku? Masz innowacyjny pomysł na inwestycję? ZAPRASZAMY!!!

2 Punkt informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie PROJEKT „SYSTEM INFORMACJI O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH NA LATA 2007-2013” Punkty utworzone zostały w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego "System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013". Jego celem jest koordynacja i rozwój sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich oferujących w jednym miejscu informację o wszystkich programach operacyjnych w ramach Narodowej Strategii Spójności. Za funkcjonowanie Głównych i Lokalnych Punktów Informacyjnych odpowiadają Urzędy Marszałkowskie oraz inne instytucje, z którymi Ministerstwo Rozwoju Regionalnego podpisało odpowiednie Porozumienia. W ramach przedmiotowego porozumienia powstał Punkt Informacyjny w Lesznie, którego głównym zadaniem jest udzielanie informacji na temat regionalnego programu operacyjnego na lata 2007-2013 oraz na temat krajowych programów funkcjonujących w ramach Narodowej Strategii Spójności, pomoc beneficjentom w procesie rozliczania realizowanych projektów, dodatkowo organizowane są spotkania informacyjne, wykłady otwarte i warsztaty poświęcone Funduszom Europejskim w Polsce. Obszar oddziaływania leszczyńskiej PIFE obejmuje powiat leszczyński, Miasto Leszno, powiat rawicki, Miasto Rawicz oraz powiat gostyński wraz z Miastem Gostyń.

3 U nas dowiesz się:  jakie rodzaje wsparcia oferują Fundusze Europejskie,  czy Twój pomysł ma szanse na dotacje,  kiedy i gdzie będą ogłaszane konkursy,  jakie są zasady ubiegania się o wsparcie,  jak prawidłowo rozliczyć otrzymane środki,  w jakich projektach realizowanych z Funduszy Europejskich możesz wziąć udział (szkolenia, kursy itp.) www.funduszeeuropejskie.wielkopolskie.pl

4 Punkt informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Ilość konsultacji w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Lesznie w latach 2008-2012

5 Instytucje jakim udzielono konsultacji w omawianym okresie

6 Przykładowe działania Punktu Informacyjnego w Lesznie Oprócz działalności typowo informacyjnej pracownicy Punktu zaangażowani są w działania o charakterze promocyjnym oraz w organizowanie szkoleń i spotkań dla potencjalnych beneficjentów środków unijnych. „ Konferencja naukowa „Wpływ funduszy europejskich na rozwój regionu leszczyńskiego”

7 „SPOTKANIA INFORMACYJNE Z UDZIAŁEM KONSULTANTEK PI FE” „TARGI PRACY ORAZ TARGI EDUKACJI”

8 „POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA” „DZIEŃ EUROPY – 09 MAJA” „LEKCJE EUROPEJSKIE”

9 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Starostwo Powiatowe w Lesznie ul. Plac Kościuszki 4b 64-100 Leszno godziny pracy: pon.-pt. 8.00-15.30 tel.: 65 525 69 66, 65 529 68 06 e-mail: leszno.wrpo@wielkopolskie.pl, leszno.fe@wielkopolskie.pl www.powiat-leszczynski.pl leszno.wrpo@wielkopolskie.plleszno.fe@wielkopolskie.pl www.powiat-leszczynski.pl DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lesznie Planujesz rozpoczęcie lub rozwój działalności? Chcesz być konkurencyjny na rynku? Masz innowacyjny pomysł."

Podobne prezentacje


Reklamy Google