Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

S KANER TĘCZÓWKI OKA Praca dyplomowa inżynierska – Maciej Stępski 14-04-2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "S KANER TĘCZÓWKI OKA Praca dyplomowa inżynierska – Maciej Stępski 14-04-2011."— Zapis prezentacji:

1 S KANER TĘCZÓWKI OKA Praca dyplomowa inżynierska – Maciej Stępski 14-04-2011

2 Obraz pozyskany z kamery przechowywany jest na dysku w postaci pliku graficznego.

3 Trójfazowe przetwarzanie obrazu odbywa się w głównym oknie programu. Następuje: -SEGMENTACJA -NORMALIZACJA -ANALIZA

4 Segmentacja W trakcie segmentacji oznacza się obszar który zajmuje tęczówka oka, pozostały obszar uznawany jest za nieistotny. -Wektor przesunięcia/translacji punktu centralnego oka -Promień źrenicy -Promień tęczówki

5 Normalizacja Normalizacja oznacza przekształcenie geometryczne obrazu do formy łatwiejszej do analizy. Na wejściu jest obraz źródłowy oraz dane obliczone w trakcie segmentacji, na wyjściu otrzymujemy obraz wyjściowy. Normalizacja eliminuje komplikacje w dostępie do obrazu zmieniając system współrzędnych używany do adresowania pikseli z kątowego na kartezjański oraz eliminując z obrazu wszystkie niepotrzebne dane wykryte w fazie segmentacji.

6 Szczegóły normalizacji Normalizacja jest przekształceniem geometrycznycm zgodnym z modelem Daugman’a.

7 Analiza Celem analizy jest wyekstrahowanie unikalnych cech charakterystycznych tęczówki które nazywamy wektorem W. Ze względu na ograniczenia pamięciowe i obliczeniowe komputerów zachowywane są jedynie dwie 1-bitowe tablice przyrostów dla przyrostów kolejno horyzontalnych i wertykalny.

8 Szczegóły analizy Dla liń kolejno poziomych i pionowych wartości kolorów poszczególnych liń są uśredniane z wyłącznym zachowaniem natężenia. Uśrednienia wizualizowane są jako gradient odcieni.

9 Szczegóły analizy W ramach wektory cech charakterystycznych W, w pamięci masowej komputera zachowane zostaje jedynie 1-bitowa tablica przyrostów.

10 Moduł bazodanowy Moduł bazodanowy odpowiada za zarządzanie pamięcią masową. Pamięć masowa przydzielona modułowi przechowuje wzoru tęczówek i musi sprostać określonym wymaganiom. Szybki dostęp dzięki algorytmom skracającym proces wyszukiwania Możliwość dynamicznego dodawania i usuwania wpisów z bazy Łatwość przeglądania Łatwość importu/eksportu

11 Moduł bazodanowy gromadzi w pamięci masowej wzorce tęczówek skojarzone z imieniem i nazwiskiem właściciela. Możliwy jest eksport bazy danych do formatu XML.

12 M ODUŁ RAPORTUJĄCO - PREZENTACYJNY

13 Moduł raportująco-prezentacyjny Prezentacja całej bazy danych w przewijalnej tabeli Zgłaszanie wyniku porównania dwóch wzorców w formie graficznej

14 Skojarzenie tęczówki Moduł prezentacyjny trafnie wskazuje właściciela tęczówki.

15 K ONIEC PREZENTACJI


Pobierz ppt "S KANER TĘCZÓWKI OKA Praca dyplomowa inżynierska – Maciej Stępski 14-04-2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google