Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka rowerowa po Dolinie Baryczy. Dolina Baryczy Uważana jest za Europejską Ostoję Ptaków, chronioną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Występują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka rowerowa po Dolinie Baryczy. Dolina Baryczy Uważana jest za Europejską Ostoję Ptaków, chronioną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Występują."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka rowerowa po Dolinie Baryczy

2 Dolina Baryczy Uważana jest za Europejską Ostoję Ptaków, chronioną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Występują tu m.in. Orzeł bielik, myszołów, kormoran, bocian czarny, czapla biała, łyska, mewa śmieszka. Najcenniejszym obszarem w dolinie Baryczy jest rezerwat Stawy Milickie. Podczas pokonywania proponowanej przez nas trasy istnieje możliwość zauważenia wymienionych wyżej ptaków.

3 Dolina Baryczy To rozległy teren, który nie sposób poznać podczas jednodniowego pobytu, tym bardziej, że w wiele miejsc trudno dostać się rowerem, a tym bardziej samochodem. Proponujemy ciekawą przyrodniczo i historycznie trasę wycieczki rowerowej, którą każdy jest w stanie pokonać. Podczas pokonywania proponowanej trasy można będzie podziwiać piękno przyrody, zauważyć wiele gatunków ptaków, napotkać zwierzęta leśne, a także poznać ciekawe historycznie miejsca.

4 Informacja ogólna Trasa: Wróbliniec- Szklarka- Możdżanów-stawy Potasznia- Gądkowice – Hubertówka- stawy - Wróbliniec Długość trasy ok. 36 km. Czas przejazdu ok. 4-5 godz. Droga afaltowo-gruntowa Wycieczka możliwa do pokonania na sprawnym rowerze. Warto wziąć ze sobą lornetkę, co umożliwi podglądanie ptaków w ich naturalnym siedlisku.

5 A zatem ruszamy.

6 Wróbliniec Niewielka miejscowość,w której można zwiedzić kościół poewangelicki z 1912 r., w którym zachowały się oryginalne witraże oraz dwa dzwony. Z wieży kościoła można podziwiać piękny krajobraz.

7 Szklarka Śląska Znajduje się tu budynek będący kiedyś szkołą niemiecką, do której uczęszczała siostra Sancja. Kierownikiem tej szkoły był Jerzy Lanc – wybitny Polak, patriota i nauczyciel. Na byłej szkole znajduje się dziś tablica upamiętniająca osobę Jerzego Lanca. Jego syn Georg Lanz, mieszkający wraz ze swą żoną Helgą w Niemczech, odwiedził to miejsce 3 lata temu, oddając hołd swojemu tacie za jego patriotyzm i oddanie w pracy z dziećmi.

8 Możdżanów Niewielka miejscowość, w której znajduje się Dwór myśliwski Lipskich oraz tablica poświęcona Błogosławionej siostrze Sancji

9 Staw Jan-JOACHIMÓWKA Tutaj można zaobserwować piękno przyrody Doliny Baryczy, różne gatunki ptaków.

10 Krajobraz nad stawami

11 POTASZNIA W wiosce znajduje się figurka Maryji, która została przywieziona z Kreów wschodnich, stara szkoła oraz liczne stawy z róznorodnymi gatunkami ptaków. W pobliżu stawu Jan znajduje się gniazdo orlika Białego

12 GĄDKOWICE W tej miejscowości najcenniejszym zabytkiem jest kościół pw. Św. Antoniego z Padwy. Istnieje tu piekarnia polecające pyszne pieczywo m.in. Chleb komyśniak oznaczony znakiem Dolina Baryczy poleca.

13 HUBERTÓWKA To kolejny punkt na trasie naszej wycieczki i pierwszy, na którym możemy spróbować potraw z dziczyzny. Znajduje się tu również szkoła jazdy konnej.

14 Takie widoki można spotkać na trasie wycieczki

15 Staw Górnik na którym można zaobserwować siedlisko łabędzi oraz czapli siwej jak również różnych gatunków kaczek i gęsi,

16 Na trasie wycieczki

17 WRÓBLINIEC Rzeka Barycz z miejscem do wodowania kajaków

18 Po wycieczce możesz znaleźć schronienie i przenocować w bliskości z naturą w Siedlisku Żuraw i Czapla we Wróblińcu

19 Zapraszamy do skorzystania z przedstawionej propozycji wycieczki. Dziękujemy za uwagę autorki: Martyna Miszkiewicz Maria Girus GIMNAZJUM WE WRÓBLIŃCU


Pobierz ppt "Wycieczka rowerowa po Dolinie Baryczy. Dolina Baryczy Uważana jest za Europejską Ostoję Ptaków, chronioną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Występują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google