Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści: 1. Strona główna Strona główna 2. Spis treści Spis treści 3. Położenie Położenie 4. Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa 5. Plac Zabaw Plac.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści: 1. Strona główna Strona główna 2. Spis treści Spis treści 3. Położenie Położenie 4. Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa 5. Plac Zabaw Plac."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści: 1. Strona główna Strona główna 2. Spis treści Spis treści 3. Położenie Położenie 4. Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa 5. Plac Zabaw Plac Zabaw 6. Boisko Boisko 7. Kościół Kościół 8. Spichlerz Spichlerz 9. Rzeki Rzeki 10. Mosty Mosty 11. Tama Tama 12. Łąki Łąki 13. Remiza OSP Remiza OSP 14. Lasy Lasy 15. Pola Pola 16. Zwierzęta Zwierzęta 17. Zwyczaje Zwyczaje 18. Turbina Turbina 19. Koniec Koniec

3 Położenie :

4 Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Rębielicach Szlacheckich. Powstała w 1975r. Budowali ją sami mieszkańcy naszej wsi. W tym roku uczęszcza do niej około 50 uczniów.

5 Plac Zabaw Na Plac Zabaw przychodzi się bawić dużo dzieci z naszej i innych wsi.

6 Boisko Na boisko dzieci przychodzą grać w piłkę nożną. Odbywają się tu także zawody sportowe, na które przyjeżdżają mieszkańcy naszej gminy.

7 Kościół Kościół w Rębielicach Szlacheckich pod wezwaniem św. Antoniego. Uczęszczają Do niego mieszkańcy Rębielic Szlacheckich i Szyszkowa. Jest to kościół filialny, natomiast kościół parafialny jest w Dankowie.

8 Spichlerz Spichlerz jest pozostałością po dworku, który spłonął w I połowie XX w. w czasie II wojny światowej. Niemcy próbowali go doszczętnie spalić, ale go uratowano. Posiadłość wraz ze spichlerzem została zakupiona przez Ignacego Chęcińskiego w XIX w. Spichlerz jest czteropiętrowy, cały z drewna. Obecnie właściciel przechowuje w nim zboże.

9 Rzeki W Rębielicach Szlacheckich płynie rzeka Liswarta. Jest ona dopływem Warty. W rzece kąpią się mieszkańcy naszych okolic. Wędkarze łowią ryby. Obok rzeki znajdują się łąki, na których pasą gospodarze swoje bydło. W rzece rosną także różne rośliny. Woda w naszej rzece tylko miejscami jest głęboka. W rzekach pływają ryby, dzikie kaczki i łabędzie.

10 Rzeki

11 Mosty W Rębielicach Szlacheckich znajdują się 2 mosty.

12 Tama W naszej wsi znajduje się tama. To miejsce często jest odwiedzane przez turystów. Wokół niej są różnego rodzaju drzewa. Obok tamy jest boisko.

13 Łąki Łąki znajdują się koło mostów. Mieszkańcy naszej wsi pasą tam krowy, owce i kozy. Łąki są bardzo obrośnięte trawami i różnymi roślinami np. mniszkiem lekarskim, stokrotkami i krwawnikiem pospolitym.

14 Remiza OSP W remizie OSP odbywają się różne uroczystości między innymi komunie, osiemnastki i czasami wesela. Komendantem straży jest Jarosław Sajecki.

15 Lasy W Rębielicach Szlacheckich znajdują się lasy liściaste, a najwięcej jest lasów iglastych. Rosną w nich sosny, modrzewie, świerki. W lasach liściastych rosną dęby. Ziemię obrastają miedzy innymi mchy, paprocie i grzyby. Na pniach drzew są porosty.

16 Pola W naszej miejscowości prawie każda rodzina uprawia pola. Rosną na nich między innymi zboża: jęczmień, żyto, pszenica. Na innych polach rosną ziemniaki. Uprawiana jest także kukurydza.

17 Zwierzęta W naszej wsi biegają po polach i lasach różne zwierzęta. Są to sarny, dziki, lisy. Latają wróble, sroki, łabędzie i dzikie kaczki.

18 Zwyczaje W Rębielicach Szlacheckich dzieci chodzą w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia jako kolędnicy i zbierają pieniądze na szkołę. Natomiast w niedzielę gajową, 2 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi chodzą z gaikiem i także zbierają różne dary na szkołę.

19 Turbina Przy drugim moście znajduje się turbina.

20 Wykonała: Katarzyna Kilan


Pobierz ppt "Spis treści: 1. Strona główna Strona główna 2. Spis treści Spis treści 3. Położenie Położenie 4. Szkoła Podstawowa Szkoła Podstawowa 5. Plac Zabaw Plac."

Podobne prezentacje


Reklamy Google