Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła z klasą 2.0.. KaDeWe należał do pierwszych domów towarowych w Niemczech. Już w 1907 roku na pięciu poziomach o ogromnej powierzchni zaprezentowano.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła z klasą 2.0.. KaDeWe należał do pierwszych domów towarowych w Niemczech. Już w 1907 roku na pięciu poziomach o ogromnej powierzchni zaprezentowano."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła z klasą 2.0.

2

3 KaDeWe należał do pierwszych domów towarowych w Niemczech. Już w 1907 roku na pięciu poziomach o ogromnej powierzchni zaprezentowano imponującą ofertę, na którą składały się towary pierwszej klasy i z której KaDeWe słynie do dziś. Na szóstym piętrze domów towarowych znajduje się słynny Dział delikatesowy. Tradycja i duch czasów Największy dom towarowy w Europie kontynentalnej oferuje ponad 1800 różnych marek: od światowych projektantów mody, przez biżuterię, kosmetyki, modne akcesoria, aż do największej chyba atrakcji, jaką jest tutejszy raj dla smakoszy. Z ok. 33 tys. specjałów pochodzących ze wszystkich kontynentów trudno wybierać nawet koneserom. Szkoła z klasą 2.0.

4 http://de.wikipedia.org/wiki/Italienische_Botschaft_in_Berlin http://de.wikipedia.org/wiki/Mexikanische_Botschaft_in_Berlin

5 Potsdamer Platz – jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Nazwa pochodzi od niemieckiego miasta Poczdam. Szkoła z klasą 2.0.

6 Mur berliński (niem. Berliner Mauer) – system umocnień długości ok. 156 km (betonowy mur, okopy, zapory drutowe, miny). Zwany był również eufemistycznie w języku propagandy NRD – antyfaszystowskim wałem ochronnym (antifaschistischer Schutzwall), od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego. Był on jednym z najbardziej znanych symboli zimnej wojny i podziału Niemiec. Podczas prób przedostania się przez strzeżone urządzenia graniczne do Berlina Zachodniego wielu ludzi zostało zabitych. Szkoła z klasą 2.0.

7  Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Poza tym były też przejścia, na których kontrolowała tylko NRD-owska kontrola graniczna. Mieściło się na ulicy Friedrichstraße, na skrzyżowaniu z Zimmerstraße, w samym sercu Berlina podzielonego wówczas murem berlińskim. Oficjalna nazwa przejścia po stronie NRD-owskiej brzmiała właśnie Zimmerstraße. Od strony zachodniej przy przejściu znajdowała się stacja metra Kochstraße. Szkoła z klasą 2.0.

8 http://www.berlin.vel.pl/rozrywka19-190.html Szkoła z klasą 2.0.

9

10 http://pl.wikipedia.org/wiki/Alexanderplatz Szkoła z klasą 2.0.

11 Nowa Synagoga w Berlinie (niem. Neue Synagoge in Berlin) - synagoga znajdująca się w Berlinie, stolicy Niemiec w dzielnicy Spandauer Vorstadt, przy Oranienburger Strasse. Jest główną synagogą berlińskiej gminy żydowskiej. Szkoła z klasą 2.0.

12 http://pl.wikipedia.org/wiki/Berliner_Dom Szkoła z klasą 2.0.

13  Fernsehturm (niem. wieża telewizyjna) – wieża telewizyjna stojąca na wschód od Alexanderplatz w centrum Berlina.  Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 metra nad poziomem gruntu, znajduje się taras widokowy. Nad tarasem, na wysokości 207,5 metra, położona jest obrotowa platforma z restauracją.  Wieża jest jedną z największych atrakcji turystycznych Berlina, rocznie odwiedza ją około miliona ludzi.  Ciekawostki  Fernsehturm to najwyższa budowla w Niemczech.  Do czasu wybudowania Wieży telewizyjnej Ostankino w 1970 była najwyższą budowlą w Europie.  Kopuła Fernsehturm obraca się – obecnie dokonuje pełnego obrotu wokół własnej osi w ciągu pół godziny (pierwotnie pełny obrót trwał pełną godzinę).  Wieża należy do Światowej Federacji Wielkich Wież (World Federation of Great Towers). Szkoła z klasą 2.0.

14

15  Pomnik został wybudowany w latach 2003–2005 w centrum Berlina na powierzchni przekraczającej 19 tysięcy metrów kwadratowych. Budowla została odsłonięta 12 maja 2005. W pierwszym roku pomnik odwiedziło ponad 3,5 mln. osób.  Pomnik składa się z 2711 betonowych bloków-steli ustawionych w równoległych szeregach z niewielkim odchyleniem od pionu.  Pod pomnikiem znajduje się podziemne muzeum o powierzchni (930 m2), mieszczące sale wystawowe, salę odczytową i księgarnię. Szkoła z klasą 2.0.

16  Brama Brandenburska – zabytkowa budowla w Berlinie, jeden z charakterystycznych punktów miasta, zaprojektowana przez niemieckiego architekta.  Budowana po wojnie siedmioletniej, w czasach umacniania Prus została wzbogacona kwadrygą, którą powoziła naga wówczas Wiktoria, bogini zwycięstwa uwieńczona dębowymi liśćmi. Na biało pomalowana budowla nazwana została wtedy Bramą Pokoju.  Brama Brandenburska jako symbol Pokoju i Wolności od 3 października 1990, w rocznicę Zjednoczenia Niemiec, jest znowu w swej oryginalnej formie. Remont tej historycznej budowli trwał dwa lata.  Zabytek znajduje się na niemieckich rewersach monet 10, 20 i 50 eurocentów jako symbol zjednoczenia państwa niemieckiego. Szkoła z klasą 2.0.

17 http://www.hkw.de/de/index.php Szkoła z klasą 2.0.

18 Jednym z dwóch berlińskich ogrodów zoologicznych jest, zajmujący zachodnią część Tiergarten, Zoologischer Garten. Jest to najstarszy ogród zoologiczny na terenie Niemiec. Został otwarty 1 sierpnia 1844 r. Obecnie żyje tu ponad 19 tys. zwierząt należących do 1400 gatunków pochodzących ze wszystkich kontynentów, a tutejsza ptaszarnia reklamuje się jako największa na świecie. Będąc w berlińskim zoo, nie można nie zobaczyć pandy wielkiej, goryli, słoni czy lwów. Od grudnia 2006 r. największą atrakcją zwierzyńca jest niedźwiedź polarny Knut – od 33 lat pierwszy taki okaz w tutejszym zoo. Niedźwiadek doczekał się już biograficznego dzieła. Szkoła z klasą 2.0.

19 Główny dworzec kolejowy Berlina, drugi co do wielkości w Europie (po dworcu głównym w Lipsku) Szkoła z klasą 2.0.

20  Godna polecenia w Berlinie jest tak zwana "mała gastronomia" czyli imbiss i jej najpopularniejszy produkt, trydycyjna Currywurst, pieczona kiełbaska w sosie pomidorowym z przyprawą curry. Currywurst są z reguły smaczne, nawet u „latających sprzedawców”, kosztują 1 euro do 1.20. I oczywiście „kebab”, prawdziwy, turecki, czyli sporo mięsa, dużo warzyw - zdrowo i bardzo tanio. Warto jednak porównać ceny. Nie zginą z głodu też jarosze. Wegetariańskich knajpek jest wszędzie coraz więcej. Godna polecenia jest „Seerose” przy Mehringdamm. Duży wybór, solidne porcje i niedrogo.  Już za 5 euro można dobrze zjeść w azjatyckich restauracjach. Przy Mehringplatz jest restauracja „na stojąco”, „Stehrestaurant”, gdzie za 6,90 można zjeść tyle, ile się zmieści. Szkoła z klasą 2.0.

21  Najtaniej jest środkami komunikacji publicznej. Idealny przy odkrywaniu Berlina jest uniwersalny karnet Berlin WelcomeCard, 48-godzinny (16,50 euro) lub 72-godzinny (22 euro), który upoważnia do bezpłatnego korzystania z całej sieci miejskiej, czyli S- Bahn, U-Bahn, autobusów i tramwajów. Poza tym upoważnia on do blisko 50% zniżki na bilety wstępu do ponad 130 atrakcji turystycznych. Do WelcomeCard dołączany jest podręczny przewodnik z mapą miasta i praktycznymi wskazówkami.  Popularne wśród turystów są przejazdy autobusami „turystycznej” linii 100 albo 200, na których trasie leżą wszystkie najważniejsze atrakcje miasta. Jeżeli ktoś wybiera rower albo nie chce się rozstać z samochodem, przydatny jest karnet muzealny – Berlin CityTourCard Museumsinsel, upoważniający do przejazdów i bezpłatnego wstępu przez trzy kolejne dni do blisko 70 muzeów i galerii - za 29,90 euro. Jeżeli ktoś natomiast wybiera się tylko na jeden dzień, to opłacalny na przejazdy jest bilet dzienny – „Tageskarte” - 6,10 euro. Szkoła z klasą 2.0.

22  Przede wszystkim należy dobrze zaplanować pobyt w Berlinie, gdyż wiele muzeów raz w tygodniu, a przynajmniej raz w miesiącu, zaprasza za darmo - trzeba tylko wiedzieć kiedy. Z reguły jest to poniedziałek albo środa. I tak na przykład w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca wstęp wolny oferuje Berlinische Galerie, w każdą pierwszą środę Bröhan Muzeum przy Pałacu Charlottenburg.  W każdy poniedziałek natomiast za darmo wchodzi się do Niemieckiego Muzeum Historycznego i Deutsche Guggenheim. W każdą środę bezpłatnie zaprasza Domäne Dahlem.  Zawsze natomiast wstęp gratis jest do dzieła Schinkla, neogotyckiego kościoła – Friedrichswerdersche Kirche na Werderscher Markt. Jest to obiekt bardzo godny polecenia, bo architektura Schinkla to synonim historycznego, pruskiego Berlina.  Bezpłatny jest też wstęp do Muzeum Aliantów w Zehlendorf. Szkoła z klasą 2.0.

23 Do wielu muzeów można też wejść bezpłatnie na kilka godzin przed zamknięciem. Odnosi się to do niemal wszystkich „głównych” muzeów Berlina, tzn. kompleksu na Wyspie Muzealnej czy Forum Kultury z Galerią Malarstwa. Te zapraszają bezpłatnie zawsze w czwartki na 4 godziny przed zamknięciem. Instytucje te czynne są do późnego wieczora, bo do 22.00, czyli od godziny 18.00 wchodzi się za darmo. Jeżeli natomiast muzeum otwarte jest do 18.00, tak jak np. Muzeum Etnologiczne, za darmo wchodzi się też w czwartki, i to już od 14.00. Szkoła z klasą 2.0.

24  Cola - 1 euro  Woda 0,5 l –1 euro  Spaghetti – 3,50 euro  Kebab -2,70 euro  Frykadelle – 4 euro  Kawa -2 euro Szkoła z klasą 2.0.

25  http://de.wikipedia.org/wiki/Italienische_Bots chaft_in_Berlin http://de.wikipedia.org/wiki/Italienische_Bots chaft_in_Berlin  http://de.wikipedia.org/wiki/Mexikanische_B otschaft_in_Berlin http://de.wikipedia.org/wiki/Mexikanische_B otschaft_in_Berlin  http://www.berlin.vel.pl/rozrywka19- 190.html http://www.berlin.vel.pl/rozrywka19- 190.html  http://pl.wikipedia.org/wiki/Alexanderplatz http://pl.wikipedia.org/wiki/Alexanderplatz  http://pl.wikipedia.org/wiki/Berliner_Dom http://pl.wikipedia.org/wiki/Berliner_Dom  http://www.hkw.de/de/index.php http://www.hkw.de/de/index.php Szkoła z klasą 2.0.

26  http://www.dw- world.de/dw/article/0,,4019533,00.html http://www.dw- world.de/dw/article/0,,4019533,00.html  http://berlin.lovetotravel.pl/ http://berlin.lovetotravel.pl/  http://wikipedia.pl/ http://wikipedia.pl/ Miłej podróży i udanego zwiedzania!!! Szkoła z klasą 2.0.


Pobierz ppt "Szkoła z klasą 2.0.. KaDeWe należał do pierwszych domów towarowych w Niemczech. Już w 1907 roku na pięciu poziomach o ogromnej powierzchni zaprezentowano."

Podobne prezentacje


Reklamy Google