Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabytki Warszawy. Syrena staromiejska nawiązująca do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajduje się na rynku Starego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabytki Warszawy. Syrena staromiejska nawiązująca do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajduje się na rynku Starego."— Zapis prezentacji:

1 Zabytki Warszawy

2 Syrena staromiejska nawiązująca do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajduje się na rynku Starego Miasta. Syrena staromiejska nawiązująca do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajduje się na rynku Starego Miasta.

3 Zamek Królewski, KolumnaKróla Zygmunta III Wazy

4 Pałac Kultury i Nauki Mieści się w nim Muzeum Techniki, Sala Kongresowa, Prezydium PAN

5 Belweder

6 PomnikMikołaja Kopernik a

7 Pomnik Adama Mickiewicz a

8 PomnikJózefa Piłsudskieg o

9 PomnikKsięcia Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Prezydenckim

10 PomnikFryderyka Chopina w Łazienkach

11 Grób Nieznaneg o Żołnierza

12 PomnikMałegoPowstańca

13 PomnikStefanaWyszyńskiego

14 Fontanna W Ogrodzie Saskim

15 Kościół św. Krzyża. Kościół św. Krzyża. W filarach świątyni wmurowano urny z sercami Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta W filarach świątyni wmurowano urny z sercami Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta

16 Łazienki,PałacnaWodzie

17 Pawiak-więzienie-muzeum Powstało w latach 60- ych XIX w., w czasach II wojny światowej wykorzystane przez gestapo Powstało w latach 60- ych XIX w., w czasach II wojny światowej wykorzystane przez gestapo


Pobierz ppt "Zabytki Warszawy. Syrena staromiejska nawiązująca do legendy o rybaku Warsie i syrenie Sawie, którzy mieli założyć miasto. Znajduje się na rynku Starego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google