Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt „Uczeń Obywatel”. W Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie realizowano program „Uczeń Obywatel”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt „Uczeń Obywatel”. W Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie realizowano program „Uczeń Obywatel”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt „Uczeń Obywatel”

2 W Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie realizowano program „Uczeń Obywatel”

3 Gimnazjum nr 43 w Krakowie, mieści się na terenie dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie.

4 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie szkół gimnazjalnych wzięli udział w projekcie „Uczeń Obywatel”, mającym na celu zapoznanie ich ze strukturami i funkcjonowaniem samorządu na szczeblu lokalnym oraz zasadami tworzenia prawa miejscowego.

5 Młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniach składających się z trzech etapów. Pierwszy etap tej, X już edycji programu polegał na spotkaniu w naszym gimnazjum uczniów z Panem Stanisławem Madejem, przewodniczącym Rady Dzielnicy XVII

6 Spotkanie miało charakter zajęć warsztatowych, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się o pracy radnych w dzielnicy.

7 We wszystkich zajęciach uczestniczyła także Pani Teresa Kwinta, koordynator tego projektu z Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

8 W następnym etapie uczniowie wraz z koordynatorką projektu Panią Teresą Kwintą, opiekunką Panią Dorotą Karyś zostali zaproszeni na sesje Rady Dzielnicy XVII, podczas której mogli zobaczyć jak funkcjonuje rada i jakimi sprawami zajmują się radni. Tę bardziej uroczystą niż zwykle sesje otworzył i poprowadził przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Pan Stanisław Madej.

9 Uczniowie wyszli z obrad z wypiekami na twarzy, a niektórzy zadeklarowali że sami w przyszłości chcieliby spróbować swoich sił jako radni i mieć wpływ na rozwój swojej dzielnicy.

10 W trzecim etapie uczniowie zostali zaproszeni do Urzędu Miasta Krakowa. Zostali oprowadzeni po gmachu urzędu przez Pana Adama Migdała, radnego Miasta Krakowa, dowiadując się przy okazji wiele o historii i funkcjonowaniu Rady Miasta Krakowa VII kadencji.

11 Oczywiście uczniom nie zostały wyłącznie mury- mieli także okazję przysłuchać się obradom sesji i zobaczyć jak wygląda podejmowanie decyzji na tym szczeblu

12 Młodzież naszego gimnazjum podczas tych spotkań dowiedziała się wiele ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu władzy oraz poznała wielu ciekawych ludzi, którzy swoją pasją zarażają innych. Jednym z nich jest wspomniany już Pan Stanisław Madej, przewodniczący Rady Dzielnicy XVII.

13 Miedzy innymi dzięki jego staraniom powstało w pobliżu naszej szkoły Narodowe Centrum Rugby.

14 Na tym obiekcie odbywają się różne imprezy sportowe z udziałem uczniów naszej szkoły oraz uczniów okolicznych osiedli.

15 W sobotę 21 maja 2016 roku, odbyło się święto patrona naszego gimnazjum - Batalionów Chłopskich. Odwiedziło nas wielu znamienitych gości. Byli to przedstawiciele Małopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich ze sztandarem, radny MK pan Stanisław Rachwał, przewodniczący Rady Dzielnicy XVII pan Stanisław Madej, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Luboczy, lokalnego środowiska, a także uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami.

16 Po części oficjalnej, dorośli udali się na poczęstunek, a dzieci na zewnątrz, gdzie przygotowano liczne zabawy na powietrzu. Można było sprawdzić się w strzelaniu, rzucie granatem. Było puszczanie baniek mydlanych i karaoke. Dla tych, których wyczerpał nadmiar rozrywek, przewidziano kiełbasę z grilla. Zabawa była świetna.

17 Druga część imprezy przeniosła się na Stadion Rugby, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Rywalizowali ze sobą dzieci i rodzice w różnych konkurencjach. Największe zainteresowanie miała piłka nożna i koszykówka.

18 Uczniowie Gimnazjum nr 43 w Krakowie składają serdeczne podziękowania Radnemu Miasta Krakowa Panu Adamowi Migdałowi, przewodniczącemu Rady Dzielnicy XVII Panu Stanisławowi Madejowi, koordynatorce projektu Pani Teresie Kwincie oraz wszystkim którzy zaangażowali się w kolejną edycję projektu „Uczeń Obywatel” dzięki któremu młodzież naszego gimnazjum poznaje funkcjonowanie władzy na różnych szczeblach struktur.


Pobierz ppt "Projekt „Uczeń Obywatel”. W Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie realizowano program „Uczeń Obywatel”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google