Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne wakacje Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne wakacje Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne wakacje Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Bezpieczne wakacje Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Wakacje to nie tylko czas odpoczynku od szkoły. Wówczas jeździmy na wycieczki w kraju i za granicę. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Należy jednak uważać, gdyż poza domem jest wiele niebezpieczeństw. Aby spędzić wakacje miło i wesoło, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 W trakcie podróży zachowaj ostrożność – nie zostawiaj swojego bagażu bez opieki. Słuchaj poleceń i wskazówek obsługi pociągu, autobusu lub samolotu. Jeśli jedziesz z wycieczką, stosuj się do poleceń nauczyciela lub opiekuna. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Jeśli zdarzy się postój lub przerwa, nie oddalaj się od pociągu lub autobusu. Gdy będziesz oglądać nowe, nieznane miejsce, łatwo się zgubić lub przegapić odjazd pociągu. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Jeśli będziesz przebywać nad morzem lub jeziorem, nigdy nie wchodź do wody, jeśli jesteś sam. Kąp się tylko w obecności osoby dorosłej. Nawet jeśli umiesz dobrze pływać, nie wypływaj samodzielnie – może złapać Cię skurcz lub spotkasz dużą falę. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 W górach również należy zachować ostrożność. W góry zawsze wychodź z opiekunem – łatwo się tam zgubić, a górskie szlaki są często niebezpieczne. W trakcie wycieczki trzymaj się wyznaczonej dla turystów trasy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Trudno się chodzi po górach – łatwo się poślizgnąć, zbocza często są strome. Dlatego tak ważne jest, aby chodzić po miejscach do tego wyznaczonych – spacerowanie innymi szlakami może być bardzo niebezpieczne. Ważne też jest, aby odpowiednio się ubrać, gdyż w górach bardzo częste są nagłe zmiany pogody. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Warto jeździć na wycieczki, warto zwiedzać nowe miejsca. Jeśli jednak nie będzie pamiętać o zasadach bezpiecznych wakacji, łatwo o nieszczęście. Bezpieczne wakacje = udany, szczęśliwy pobyt i powrót. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Bezpieczne wakacje Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google