Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KILOMETRY DOBRA Zespół Szkół w Borkach-Kosach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych Borki – Kosy 2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KILOMETRY DOBRA Zespół Szkół w Borkach-Kosach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych Borki – Kosy 2016."— Zapis prezentacji:

1

2 KILOMETRY DOBRA Zespół Szkół w Borkach-Kosach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych Borki – Kosy 2016

3 Do mierzenia cukru mamy glukometry, Opłatę za parking liczą parkometry, Częstotliwość taktów biją taktometry, Odległość do celu wskażą milimetry. A wiecie jak w Polsce można zmierzyć dobro? Z jednej prostej miary chciałbym się wam zwierzyć. Odpowiedź pochodzi od uczniów tej szkoły, Których wkład w tę akcję nie był wcale mały. To oni zgłębiali różnorakie metry ( i orzekli zgodnie): Do mierzenia dobra służą kilometry! Na okoliczność akcji powstał wierszyk „Kilometry dobra”

4 Informację o akcji umieściliśmy na stronie internetowej naszej szkoły oraz na plakatach

5 Rozpoczynamy akcję „Kilometry dobra”

6 Nasze pierwsze przedsięwzięcie: loteria fantowa.

7 Loteria cieszy się dużym powodzeniem.

8 Radość uczniów: możemy coś dobrego uczynić dla innych, a przy okazji świetnie się bawić.

9 Nasza kolejna loteria fantowa.

10 Ofiarna pomoc uczniów, na których zawsze możemy liczyć.

11 Książki oczekujące na loterię.

12 Ponownie ruszamy

13 Czas na podsumowanie loterii.

14 Przyszedł czas na układanie kilometrów.

15

16 Pierwsze podsumowanie akcji.

17 Kolejna akcja: zapiekanki, ciastka...

18

19 Kilogramów i kilometrów przybywa…

20 A teraz czas na lody. Kto pierwszy, bo za mało …

21 Kolejne kilometry …

22 Ach te lody, dzięki nim wybudowaliśmy mnóstwo dróg.

23 A teraz czas na babeczki i ptysie...

24 Relacja z charytatywnej dyskoteki Nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach kampanii „Kilometry Dobra”. Konkurs polega na zaangażowaniu środowiska szkolnego, by poprzez różne formy zgromadzić jak najwięcej środków finansowych na program stypendialny „Skrzydła”. Dzieci i młodzież naszej szkoły wykazują się pomysłowością i organizują przeróżne akcje. Uczniowie klasy I gimnazjum w dniu 19 maja 2016r. zorganizowali dyskotekę, z której dochód został przeznaczony na ten szczytny cel. Data nie została wybrana przypadkowo, gdyż właśnie wtedy obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Organizatorzy zadbali o świetną atmosferę i zapewnili uczestnikom bezpieczną zabawę. Bufet z napojami i słodkimi przekąskami prowadzili uczniowie klasy VI, którzy w ten sposób włączyli się do akcji. O oprawę muzyczną zatroszczył się DJ Artur Prochenka, któremu składamy serdeczne podziękowania za nieodpłatne poprowadzenie imprezy. Brawa za wspaniałą postawę! Organizatorom i uczestnikom dyskoteki dziękujemy za udział i wsparcie. Czekamy na inne ciekawe pomysły.

25 Podsumowanie zbiórki – KILOMETRY DOBRA 2016 I etap kampanii – 642 zł. II etap kampanii – 1085,32 zł.

26 "Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie". Henryk Sienkiewicz „Dobra na ziemi nie brakuje, trzeba je umieć zbierać, uprawiać i pielęgnować.„ Ryszard Kornacki „Piękno w pieśni zakwita, dobro w sercu człowieka." Antoni Regulski

27 DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYM KILOMETRZE


Pobierz ppt "KILOMETRY DOBRA Zespół Szkół w Borkach-Kosach Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych Borki – Kosy 2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google