Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Maszyny rolnicze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Maszyny rolnicze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Maszyny rolnicze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Maszyny rolnicze – co robią?
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Praca na roli jest bardzo ciężka.
Na szczęście obecnie człowiek nie musi wykonywać jej sam. Pomaga mu w tym wiele maszyn, dzięki którym praca jest lżejsza, a plonów jest dużo więcej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Rolnicy bardzo często korzystają z pomocy ciągnika, zwanego również traktorem.
Do ciągnika można podłączyć przyczepę z roślinami lub inną maszynę i pojechać nim na pole. Kiedyś tę rolę musiały wykonywać zwierzęta, np. konie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Ważną maszyną jest też kombajn – potrafi on wykonywać pracę za kilka urządzeń.
Służy on głównie do zbioru roślin, np. zbóż, buraków, ziemniaków, ale może też robić inne rzeczy. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Kiedyś rolnik musiał obchodzić pieszo całe pole i ręcznie rzucać nasiona na ziemię. Obecnie wielu rolników ma duże pola, więc w sianiu zboża pomaga maszyna zwana siewnikiem. Pozwalają one oszczędzić nie tylko czas, ale i równo rozrzucić nasiona. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Rolnicy często muszą również skosić trawę lub inne rośliny.
Pomaga im w tym kosiarka, która szybko i skutecznie pomoże skosić niepotrzebną już trawę. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Nie zawsze rolnicy mieli tak wiele ułatwień w swojej pracy
Nie zawsze rolnicy mieli tak wiele ułatwień w swojej pracy. Kiedyś używali zupełnie innych narzędzi. Jednym z nich był cep, służący do ręcznego mielenia zboża. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 Zboża koszono początkowo sierpem, który trzymano w dłoni
Zboża koszono początkowo sierpem, który trzymano w dłoni. Był on jednak mały i nieskuteczny, więc wymyślono kosę, która pozwalała uciąć więcej zboża za jednym zamachem. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 W pracy na roli pomagały ludziom zwierzęta, na przykład koń czy wół.
Obecnie również wykorzystuje się konie do pracy na polu, jednakże dużo rzadziej niż kiedyś. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

11 Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki nim powstaje jedzenie.
Praca na roli zawsze była bardzo ciężka. Dzięki temu, że wynaleziono wiele maszyn rolniczych, jest ona dużo lżejsza niż kiedyś. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki nim powstaje jedzenie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Maszyny rolnicze Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google