Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Most Bartoszowicki Kornelia Krzysztofik 6c. O nim Powstał w latach 1913-1917 w związku z budową infrastruktury kanałów Powodziowego i Żeglugowego. Stalowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Most Bartoszowicki Kornelia Krzysztofik 6c. O nim Powstał w latach 1913-1917 w związku z budową infrastruktury kanałów Powodziowego i Żeglugowego. Stalowa."— Zapis prezentacji:

1 Most Bartoszowicki Kornelia Krzysztofik 6c

2 O nim Powstał w latach 1913-1917 w związku z budową infrastruktury kanałów Powodziowego i Żeglugowego. Stalowa trójprzęsłowa konstrukcja wsparta została na betonowo- ceglanych przyczółkach. Most ma długość 110,2 m, wysokość 3,8 m i szerokość 5,5 m i jest najwęższym mostem we Wrocławiu. Po powodzi tysiąclecia w roku 1997 został wyremontowany. W nocy most jest oświetlony.

3 Kilka zdjęć mostu

4 położenie  Most Bartoszowicki - most konstrukcji stalowej, we Wrocławi. Jest położony w pobliżu osiedli Bartoszowice i Strachocin nad jazem stopnia wodnego Kanału Powodziowego.

5 Historia  Obecny kształt Stopnia Wodnego Bartoszowice jest wynikiem realizacji inwestycji, polegającej na budowie nowej drogi wodnej oraz nowego systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta, a także innych, następnych inwestycji polegających na modernizacji i budowie nowych obiektów. Inwestycja pierwotna prowadzona była w latach 1913-1917 not 3]. Część obiektów pierwotnie istniejących na stopniu zostałaprzebudowana, a część uległa zniszczeniu i została zdemontowana

6 O projekcie   Projekt "Wąski Most - Szeroka Kultura" realizowany jest przez zaprzyjaźnione stowarzyszenie "Grupa z Pasją" działające na osiedlach Strachocin - Swojczyce - Wojnów, a Wratislaviae Amici jest jedym z głównych partnerów tego projektu. Nasze archiwalne materiały nazwiązujące do wszystkich objętych projektem obiektów będą wyświetlane w dniu 20 czerwca na dużym telebimie, będzie też okazja do stworzenia w tym dniu kolejnej niesamowitej dokumentacji fotograficznej przez naszych użytkowników.

7 O projekcie  20 czerwca oddane w ręce młodych Dolnoślązaków mosty i kładki, zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. Program „MOSTY” to 26 opowieści na mostach otwartych na Twoją historię! Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Chris Baldwin, kurator ESK 2016 ds. performance.

8 O projekcie  Każdy, kto pokona lęk przed gadem i zdecyduje się wejść na most, będzie miał niepowtarzalną szansę, by stać się jego symbolicznym pogromcą. Jeśli chcesz poczuć smak zwycięstwa, wejdź do paszczy Smoka... Na moście, niczym w smoczym brzuchu, znajdziesz się w niezwykłej interaktywnej galerii. Uwierz: ta wizyta zaspokoi i pobudzi wszystkie Twoje zmysły. Poznasz nowe smaki, nieznane zapachy, nasycisz wzrok kolorem, usłyszysz głos, poczujesz pod palcami fakturę jego skóry...Staniesz się Artystą, tworząc na żywo niepowtarzalne graffiti, wprawisz smoka w ruch, napiszesz własną alternatywną legendę...  Każdy, kto pokona lęk przed gadem i zdecyduje się wejść na most, będzie miał niepowtarzalną szansę, by stać się jego symbolicznym pogromcą. Jeśli chcesz poczuć smak zwycięstwa, wejdź do paszczy Smoka... Na moście, niczym w smoczym brzuchu, znajdziesz się w niezwykłej interaktywnej galerii. Uwierz: ta wizyta zaspokoi i pobudzi wszystkie Twoje zmysły. Poznasz nowe smaki, nieznane zapachy, nasycisz wzrok kolorem, usłyszysz głos, poczujesz pod palcami fakturę jego skóry...Staniesz się Artystą, tworząc na żywo niepowtarzalne graffiti, wprawisz smoka w ruch, napiszesz własną alternatywną legendę...

9 Kto bierze udział?  Autorzy projektu zespołowo: Ewelina Sowa, Sandra Wolny, Maciek Skorupa Renata Piwko-Wolny, Renata Sowa,Emilia Kopecka -Zachara, Beata Mazur, Beata Skorupa oraz grupa przyjaciół skupiona wokół Stowarzyszenia Grupa z Pasją oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 we Wrocławiu. Projekt artystyczny, non profit.  Autorzy projektu zespołowo: Ewelina Sowa, Sandra Wolny, Maciek Skorupa Renata Piwko-Wolny, Renata Sowa,Emilia Kopecka -Zachara, Beata Mazur, Beata Skorupa oraz grupa przyjaciół skupiona wokół Stowarzyszenia Grupa z Pasją oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 we Wrocławiu. Projekt artystyczny, non profit.

10 Niektórzy ludzie też są związani z tym mostem Niektórzy ludzie też są związani z tym mostem  Kiedyś umówiłem się na tym moście z dziewczyną. Czekałem na nią i czekałem... I zacząłem oglądać most z każdej strony. Kiedy dziewczyna się zjawiła (wcale się nie spóźniła, po prostu ja byłem wcześniej) byłem zachwycony mostem, niemal tak samo jak nią... Jest bowiem w Moście Bartoszowickim coś magnetycznego, coś co przyciąga uwagę, spojrzenia przechodniów. Most najładniej wygląda chyba po zmierzchu, subtelne podświetlenie nadaje mu jakiegoś romantycznego charakteru. Zresztą... sprawdźcie sami!


Pobierz ppt "Most Bartoszowicki Kornelia Krzysztofik 6c. O nim Powstał w latach 1913-1917 w związku z budową infrastruktury kanałów Powodziowego i Żeglugowego. Stalowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google