Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewodnik – od sygnału do mapy- wykorzystanie urządzeń GPS w pomiarach geodezyjnych Technik geodeta Technikum nr 6 w Głogowie Technik geodeta Technikum.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewodnik – od sygnału do mapy- wykorzystanie urządzeń GPS w pomiarach geodezyjnych Technik geodeta Technikum nr 6 w Głogowie Technik geodeta Technikum."— Zapis prezentacji:

1 Przewodnik – od sygnału do mapy- wykorzystanie urządzeń GPS w pomiarach geodezyjnych Technik geodeta Technikum nr 6 w Głogowie Technik geodeta Technikum nr 6 w Głogowie

2 Tytuł projektu: Dzisiaj doświadczenie – jutro zatrudnienie – zagraniczne praktyki zawodowe dla uczniów szkół Powiatu Głogowskiego Program: Erasmus + Typ akcji: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego Okres realizacji: 1.06.2015-30.05.2017 – dwie edycje (r. sz. 2015/2016 i 2016/2017) Zakres projektu: 4 tygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Wartość projektu : 204 432 euro Parter projektu: Stowarzyszenie Kształcenia Zawodowego Eberswalde e.V.

3 TECHNIK GEODETA PRZEWODNIK – OD SYGNAŁU DO MAPY- WYKORZYSTANIE URZĄDZEŃ GPS W POMIARACH GEODEZYJNYCH Technikum nr 6 w Głogowie Praktyki zawodowe w Niemczech 03.04.2016r. – 30.04.2016r.

4 Global Positioning System (GPS) to system nawigacji satelitarnej, obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską. System składa się z trzech segmentów: -segmentu kosmicznego – satelity orbitujące wokół Ziemi; -segmentu naziemnego – stacje kontrolne i monitorujące; - segmentu użytkownika – odbiorniki sygnału. Zadaniem systemu jest dostarczenie użytkownikowi informacji o jego położeniu oraz ułatwienie nawigacji po terenie.

5 W geodezji urządzenia GPS są wykorzystywane do określania współrzędnych w różnych pracach geodezyjnych.

6 Na początku należy zgłosić pracę we właściwym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz pobrać niezbędne materiały do jej wykonania. Jedną z takich prac jest opracowanie i wykonanie mapy.

7 Następnie przeprowadzamy wywiad terenowy, który polega na aktualizacji mapy zasadniczej na podstawie zmian w terenie. Zmiany nanosimy czerwonym kolorem.

8 P otem odnajdujemy osnowę geodezyjną aby sprawdzić jej położenie i nawiązać się na nią. Niektóre punkty są głęboko zakopane i trzeba je odkopywać.

9 Gdy znajdziemy już co najmniej dwa punkty osnowy ustawiamy odbiornik GPS na tyczkę i celujemy ją na środek krzyża punktu.

10 Potem włączamy urządzenie i wykonujemy pomiar na osnowie.

11 Jeśli nawiązaliśmy się już na punkty osnowy możemy przystąpić do mierzenia innych elementów w terenie.

12

13 Pomiary możemy także wykonać innym sprzętem geodezyjnym, na przykład tachimetrem.

14

15

16 Na sam koniec składamy operat, czyli całą dokumentację z prac geodezyjnych.

17 Dziękujemy za uwagę.

18 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Przewodnik – od sygnału do mapy- wykorzystanie urządzeń GPS w pomiarach geodezyjnych Technik geodeta Technikum nr 6 w Głogowie Technik geodeta Technikum."

Podobne prezentacje


Reklamy Google