Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zuzanna Kowalczyk Kl. IV A SP im. Marszałka Piłsudskiego w Potworowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zuzanna Kowalczyk Kl. IV A SP im. Marszałka Piłsudskiego w Potworowie."— Zapis prezentacji:

1 Zuzanna Kowalczyk Kl. IV A SP im. Marszałka Piłsudskiego w Potworowie

2 Kiedy jest źle przyjaciel wesprze, podniesie na duchu, zaufa. Przyjaźń jest dobra. Kto ma prawdziwych przyjaciół to nie musi się tak bać tego świata. Przyjaciel to ostoja, opoka, obrońca… Przyjaźń to bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości i zaufaniu.

3  Szczerość  Zaufanie  Zrozumienie  Bezpieczeństwo  Uczciwość  Cierpliwość  Wierność i pomoc

4

5  Gdy nie masz dobrych przyjaciół, staraj się ich dobrymi uczynić.  Nigdy nowa przyjaźń nie wyrówna starej.  Nie ten przyjaciel, co cię chwali, ale ten, co ci prawdę mówi.  Jeden prawdziwy przyjaciel lepszy niż wielu krewnych.  Dla przyjaciela nowego nie opuszczaj starego.

6 Przyjaźń może być wielkim skarbem. Jeśli się o nią odpowiednio zadba, wtedy może trwać przez całe życie. Jest jednym z rodzajów więzi pomiędzy jednym a drugim człowiekiem. Dla każdego człowieka słowo „Przyjaźń” ma odmienne znaczenie. Jeden nazywa przyjacielem osobę, która przebywa z nim większość czasu w tym ciężkim życiu. Inni znów potrzebują przyjaciela do załatwiania takich spraw, w których sami by nie dali sobie rady.

7 Potrafi pomoc w każdej sytuacji- Nawet milczeniem. Znajduje czas- Nawet, jeśli sam dla siebie go nie ma. Szanuje to, co robisz- I to kim jesteś. Nie słucha tego, co mówią o Tobie inni- Ma własne zdanie. Liczy się z każdym Twoim słowem- Nawet, jeśli go to rani… Nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu- Nie zapomina o Tobie. Dziękujesz mu jednym słowem- Nazywasz go „przyjacielem”… Przyjaciel

8

9 „Dobrych przyjaciół poznaje się w biedzie” 1.Przyjaźń to relacja, która potrzebuje czasu do rozwoju, dlatego też warto poświęcać swojemu przyjacielowi jak najwięcej czasu. 2. Przyjaciel zawsze wysłucha i doradzi, a więc trzeba się starać okazywać to samo. 3.Trzeba być wyrozumiałym, bo nawet najbliżsi przyjaciele nie są identyczni. 4.Posiadanie przyjaciela cieszy, pomaga i wywołuje uśmiech na twarzy, dlatego też posiadając przyjaciel Należy znaleźć miejsce na bycie sobą. 5.Trzeba się wspierać nawzajem.

10 Koniec. Dziękuję za uwagę.

11  http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyja%C5%B A%C5%84 http://pl.wikipedia.org/wiki/Przyja%C5%B A%C5%84  http://sciaga.pl/tekst/30718-31- co_to_jest_przyjazn http://sciaga.pl/tekst/30718-31- co_to_jest_przyjazn  http://adonai.pl/przyjazn/ http://adonai.pl/przyjazn/


Pobierz ppt "Zuzanna Kowalczyk Kl. IV A SP im. Marszałka Piłsudskiego w Potworowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google