Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WĘDRÓWKA KU MĘSKIEJ MIŁOŚCI

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WĘDRÓWKA KU MĘSKIEJ MIŁOŚCI"— Zapis prezentacji:

1 WĘDRÓWKA KU MĘSKIEJ MIŁOŚCI

2 Jakie relacje chcesz budować?
Budowanie relacji jest trochę jak budowanie domu. Można włożyć w nie wiele ciężkiej pracy i wysiłku, budować długo i wytrwale, stosować dobre materiały i zbudować wieżowiec, który będzie sięgał nieba.

3 Jakie relacje chcesz budować?
Budowanie relacji jest trochę jak budowanie domu. Można też pójść na łatwiznę, budować szybko, prowizorycznie, łatwo i postawić szałas

4 Możesz być zwycięzcą…

5 albo przegranym…

6 MIAŁ KOCHAJĄCYCH GO RODZICÓW, BYŁ IM POSŁUSZNY
Rodzice i ty JEZUS: MIAŁ KOCHAJĄCYCH GO RODZICÓW, BYŁ IM POSŁUSZNY

7 Rodzice i ty uczestniczysz w ich miłości,
patrząc na nich uczysz się miłości, wyrażania uczuć, przebaczenia, zaufania, od nich też otrzymujesz pierwsze rany,

8 Ojciec i ty JÓZEF: ODWAŻNY, ZAUFAŁ BOGU, ZAOPIEKOWAŁ SIĘ MARYJĄ, BYŁ OBECNY PRZY JEZUSIE, NA STRAŻY

9 Ojciec musi nauczyć syna trzech kluczowych rzeczy:
posłuszeństwa (Bóg, autorytety, prawo), pracy (nauka, pasje, hobby, talenty, służba) miłości do kobiet (szacunek,odpowiedzialność,czułość)

10 Inicjacja do męskości SAMSON:
ZDOMINOWANY PRZEZ MATKĘ, ZASPOKAJAJĄCY POŻĄDANIE, ULEGAJĄCY KOBIETOM, POKONANY PRZEZ SWĄ SŁABOŚĆ

11 Inicjacja do męskości MOJŻESZ:
NIE ZNAŁ OJCA, ODRZUCIŁ FARAONA, ODKRYŁ BOGA, ZNALAZŁ MISJĘ, ZARYZYKOWAŁ, STAŁ SIĘ OJCEM

12 DUCHOWA Z B RO J A

13 „W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi
„W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi. Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła. Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko” ( Ef 6, 10-13)

14 „Stańcie więc do walki przepasawszy biodra wasze prawdą i oblókłszy pancerz, którym jest sprawiedliwość, a obuwszy nogi w gotowość głoszenia dobrej nowiny o pokoju. W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego.  Weźcie też hełm zbawienia i miecz Ducha, to jest słowo Boże - wśród wszelakiej modlitwy i błagania. Przy Każdej sposobności módlcie się w Duchu” (Ef 6, 14-18)

15

16 PAS PRAWDY

17 PAS PRAWDY pas to podstawowy element uzbrojenia podtrzymujący tunikę i miecz u boku Wojownika, zapewnia mu poczucie wartości i siły, swobodę i lekkość poruszania się w życiu zapewnia Prawda, Prawda chroni nasze działania przez autentyczność, szlachetność i czystość intencji, nasze czyny mają mieć czyste motywacje.

18 PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI

19 PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI
pancerz ma za zadanie ochraniać serce i płuca wojownika - a więc organy podtrzymujące życie, zostaliśmy usprawiedliwieni przez mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. możemy stać przed Bogiem nie jako potępieni, lecz jako przyjęci i oczyszczeni z win, trwając przed Bogiem w relacji bezgranicznej akceptacji i Miłości z Jego strony, trwamy w tym, jak w bezpiecznym Pancerzu. sprawiedliwość to zaangażowanie całej mocy serca i duszy w miłowanie Boga.

20 TARCZA WIARY

21 TARCZA WIARY za tarczą można się ukryć i ochronić przed rozżarzonymi pociskami Wroga, ognistymi pociskami Wroga, przed którymi mamy się chronić, są: wszystkie myśli nieposłuszeństwa, zwątpienia, pożądania, strachu; wszelkie fałszywe oskarżenia i próby załamania nas w trudnych sytuacjach mamy z ufnością wychodzić na spotkanie każdego nowego dnia, zawierzać go Bogu i o nic się nie martwić, gdyż tylko On ma Moc uczynić z nim coś dobrego.

22 HEŁM ZBAWIENIA

23 HEŁM ZBAWIENIA hełm ma otaczać i zabezpieczać głowę Wojownika przed działaniem wrogich sił z zewnątrz, głowa jest centrum życia myślowego: jakie myślenie takie postępowanie, aby uchronić nasze myśli przed pociskami lęku, podejrzliwości, nienawiści, depresji i innymi rodzajami duchowych roztargnień, należy pamiętać, że zawsze obok nas przebywa Jezus Chrystus.

24 BUTY GOTOWOŚCI GŁOSZENIA EWANGELII

25 BUTY GOTOWOŚCI GŁOSZENIA EWANGELII
Wrogowi rozchodzi się o powstrzymanie nas przed głoszeniem Ewangelii, o osłabienie naszej pewności, do której może nas doprowadzić brak chodzenia z Bogiem, mamy wychodzić Wrogowi naprzeciw poprzez pilne wykorzystywanie wszystkich nadarzających się okazji do dawania świadectwa prawdziwości Ewangelii.

26 MIECZ DUCHA

27 MIECZ DUCHA miecz jest bronią zadającą śmiertelne ciosy.
Boży Wojownik zamiast używać słów pełnych śmiertelnego jadu, powinien używać takich, które rozsiewają sprawiedliwość, szacunek i Miłość. najlepiej nadaje się do tego Słowo Boże (Pismo Święte), które jest doskonałym orężem ataku przeciwko wszystkim rodzajom demonów.

28 MODLITWA RYCERZA

29 MODLITWA RYCERZA modlitwa nierozerwalnie przynależy do przestrzeni duchowej walki, nie sposób wyobrazić sobie Bożego Wojownika, który podejmuje życie duchowe, a nie otwiera przed sobą drzwi modlitwy, modlitwa wprowadza w przestrzeń serca, w którym dokonują się najważniejsze z walk.

30 Inicjacja do męskości 1. Masz siłę: odkryj ją i ofiaruj innym;
2. Znajdź cel życia: wielki i pociągający; 3. Odkryj Boga Ojca: co jest w nim imponującego, i pójdź za tym; 4. Szukaj w Piśmie: tego, co Bóg o tobie myśli; 5. Podejmij ryzyko: zajmij się czymś co cię po ludzku przekracza; 6. Zaangażuj się: zrób coś z myślą o innych;

31

32 Zaufaj Bogu, a On spełni pragnienia twego serca


Pobierz ppt "WĘDRÓWKA KU MĘSKIEJ MIŁOŚCI"

Podobne prezentacje


Reklamy Google