Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWDZIAN 2016 INFORMACJE DLA RODZICA. TERMIN SPRAWDZIANU Główny: 5 kwietnia 2016r. Dodatkowy: 2 czerwca 2016r. UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH PRZYCHODZĄ DO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWDZIAN 2016 INFORMACJE DLA RODZICA. TERMIN SPRAWDZIANU Główny: 5 kwietnia 2016r. Dodatkowy: 2 czerwca 2016r. UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH PRZYCHODZĄ DO."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWDZIAN 2016 INFORMACJE DLA RODZICA

2 TERMIN SPRAWDZIANU Główny: 5 kwietnia 2016r. Dodatkowy: 2 czerwca 2016r. UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY O GODZ. 8.20 UCZNIOWIE ZBIERAJĄ SIĘ NA KORYTARZU I PIĘTRA I SPRAWDZAMY OBECNOŚĆ

3 W DNIU EGZAMINU UCZNIOWIE PRZYCHODZĄ UBRANI NA GALOWO. KAŻDY UCZEŃ MA ZE SOBĄ WAŻNĄ LEGITYMCJĘ. WSZYSCY PRZYNOSZĄ CO NAJMNIEJ DWA CZARNE DŁUGOPISY ( NIE PISAKI, NIE FLAMASTRY I NIE DŁUGOPISY ŚCIERALNE), OŁÓWEK, GUMKĘ DO ŚCIERANIA ORAZ PRZYRZĄDY GEOMETRYCZNE.

4 WIADOMOŚCI OGÓLNE 91 uczniów zdaje egzamin w siedmiu salach. SALA 14 – dyslektycy, którym odczytuje się dłuższe teksty tylko na I części sprawdzianu ( informacja na zestawie ), piszą w wydłużonym czasie i nie przenoszą odpowiedzi na kartę odpowiedzi. SALA 25 – dyslektyk piszący dłuższą formę wypowiedzi z polskiego na komputerze, pisze w wydłużonym czasie nie przenosi na kartę odpowiedzi rozwiązań zadań zamkniętych. ( Komputera używa tylko na I części sprawdzianu ) SALE 28, 29 – dyslektycy, którzy piszą w wydłużonym czasie i nie przenoszą odpowiedzi na kartę odpowiedzi. W sali 28 są wyjątki.. SALE: 26,27,38 – uczniowie, którzy nie są dyslektykami.

5

6 CZĘŚĆ DRUGA SPRAWDZIANU ( JĘZYK ANGIELSKI ) WPUSZCZENIE ZDAJĄCYCH DO SAL - 11.30 ROZDANIE ZESTAWÓW – 11.45 SAMODZIELNA PRACA Z ZESTAWEM (po załatwieniu spraw organizacyjnych) NIEDYSLEKTYCY – 45 minut DYSLEKTYCY – 70 minut

7 KAŻDY UCZEŃ ( z jednym wyjątkiem) PISZE OBIE CZĘŚCI SPRAWDZIANU W TEJ SAMEJ SALI

8 SPRAWY ORGANIZACYJNE 1.Każdy uczeń wchodząc do sali losuje numer stolika i zajmuje miejsca przy ławce oznaczonej tym numerem. 2.Po zajęciu miejsc uczniowie otrzymują od komisji kartki z imieniem i nazwiskiem, peselem i kodem oraz koperty z naklejkami z kodem paskowym. 3.Każdy uczeń ma obowiązek zapoznać się z instrukcją na pierwszej stronie zestawu. 4.Po rozdaniu arkuszy z zadaniami uczniowie kodują zestawy i naklejają nalepki na pierwszej stronie i karcie odpowiedzi zgodnie z poleceniem komisji. 5.Kodowaniem prac i naklejaniem nalepek w salach dyslektyków zajmuje się zespół nadzorujący. 6.Także zamalowaniem kwadratów dotyczących dysleksji zajmują się nauczyciele 7.Na początku i na końcu każdej części sprawdzianu przedstawiciele zdających z danej sali uczestniczą w odbieraniu materaiałów oraz w pakowaniu zestawów. 8.W salach niedyslektyków na I i II części sprawdzianu uczniowie będą mieli doliczone dodatkowe 5 minut na sprawdzenie poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę.

9 Arkusze egzaminacyjne

10 Naklejki dla uczniów (do wykorzystania są po 2 naklejki na każdą część sprawdzianu).

11 WIZYTÓWKA UCZNIA D01AGATA KULESZA01233100245

12 Kodowanie arkusza Wypełnia komisja tylko w salach dyslektycznych po zakończeniu sprawdzianu. ( zaczerniamy obydwa kwadraty )

13

14 WAŻNE – PROSZĘ PRZYPOMNIEĆ DZIECIOM  NA SPRAWDZIAN NALEŻY PRZYJŚĆ PUNKTUALNIE O GODZ. 8.20. (OSOBY, KTÓRE PISZĄ TYLKO DRUGĄ CZĘŚĆ O GODZ. 11.25)  UCZNIOWIE POWINNI MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ CZAS PRZEZNACZONY NA DANĄ CZĘŚĆ SPRAWDZIANU.  NA SPRAWDZIANIE NIE MA PUNKTÓW UJEMNYCH WIĘC NALEŻY UDZIELAĆ ODPOWIEDZI NA KAŻDE PYTANIE I PRZEDSTAWIAĆ ROZWIĄZNIE ( NAWET CZĘŚCIOWE) KAŻDEGO ZADANIA OTWARTEGO  NALEŻY UDZIELAĆ ODPOWIEDZI PEŁNYM ZDANIEM.  NIE MOŻNA UŻYWAĆ KOREKTORA - ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH TRZEBA POPRAWIAĆ ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ. BŁĘDY W ZADANIACH OTWARYCH PRZEKREŚLAĆ.  DYSLEKTYCY ODPOWIEDZI DO ZADAŃ ZAMKNIĘTYCH ZAZNACZAJ PRZY ZADANIU.( NIE PRZENOSZĄ ICH NA KARTĘ ODPOWIEDZI)  PODCZAS SPRAWDZIANU UCZNIOWIE PRACUJĄ SAMODZIELNIE. ( KAŻDEGO KTO PRZESZKADZA ALBO ŚCIĄGA KOMISJA WYPROSI Z SALI )  NA STOLIKU MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ TYLKO PRZYRZĄDY DO PISANIA ORAZ RYSOWANIA. EWENTUALNIE CHUSTECZKI DO NOSA I MAŁA BUTELKA WODY.

15  DO SALI NIE MOŻNA WNIEŚĆ KOMÓRKI, KALKULATORA, SMARTWACHA. LEPIEJ NIE WNOSIĆ TEŻ ZEGARKÓW ELEKTRONICZNYCH WYDAJĄCYCH DŹWIĘKI LUB NALEŻY WYŁĄCZYĆ W NICH DŹWIĘK.  ZESTAWY ZADAŃ UCZNIOWIE TYLKO KODUJĄ NIE MOGĄ ZESTAWU PODPISAĆ. NIE NALEŻY TEŻ PO ZESTAWIE MAZAĆ I WYKONYWAĆ W NIM DODATKOWYCH ILUSTRACJI ( np.: serduszek, zygzaków, smoków itp.)

16 W PRZERWIE  JEŻELI UCZEŃ TROCHĘ WCZEŚNIEJ SKOŃCZY PIERWSZĄ CZĘŚĆ SPRAWDZIANU MOŻE WYJŚĆ Z SALI ALE NIE PRZEBYWA NA KORYTARZU I PIĘTRA ANI NA PARTERZE.  UCZNIOWIE 6a SCHODZĄ DO STOŁÓWKI. TAM PRZEBYWAJĄ RÓWNIEŻ W PRZERWIE MIĘDZY CZĘŚCIAMI SPRAWDZIANU – POD OPIEKĄ PANA ADAMA KURTIAKA.  UCZNIOWIE 6b SCHODZĄ DO STOŁÓWKI. TAM PRZEBYWAJĄ RÓWNIEŻ W PRZERWIE MIĘDZY CZĘŚCIAMI SPRAWDZIANU – POD OPIEKĄ PANI KATARZYNY CIEKOWSKIEJ.  UCZNIOWIE 6c SCHODZĄ DO SALI TECHNICZNEJ. TAM PRZEBYWAJĄ RÓWNIEŻ W PRZERWIE MIĘDZY CZĘŚCIAMI SPRAWDZIANU – POD OPIEKĄ PANI STANISŁAWY ADAMCZYK.  UCZNIOWIE 6d SCHODZĄ DO SALI PLASTYCZNEJ TAM PRZEBYWAJĄ RÓWNIEŻ W PRZERWIE MIĘDZY CZĘŚCIAMI SPRAWDZIANU – POD OPIEKĄ PANI MAGDALENY STAWORKO.  OBIADY W TYM DNIU BĘDĄ OD GODZINY 13.00.

17 WYNIKI 1. W wersji elektronicznej dotrą do szkoły 27 maja godz. 10.00 – uczniowie otrzymają również dostęp do indywidualnych kont z wynikami poszczególnych zadań. 2. W wersji papierowej ( dokument z OKE ) uczniowie otrzymają 24 czerwca 2016r. w dniu zakończenia roku szkolnego.

18 Dziękuję za uwagę !


Pobierz ppt "SPRAWDZIAN 2016 INFORMACJE DLA RODZICA. TERMIN SPRAWDZIANU Główny: 5 kwietnia 2016r. Dodatkowy: 2 czerwca 2016r. UCZNIOWIE KLAS SZÓSTYCH PRZYCHODZĄ DO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google