Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sieć Szkół Promujących Zdrowie. W styczniu 2015 roku przystąpiliśmy do programu Lubelskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła od wielu lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sieć Szkół Promujących Zdrowie. W styczniu 2015 roku przystąpiliśmy do programu Lubelskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła od wielu lat."— Zapis prezentacji:

1 Sieć Szkół Promujących Zdrowie

2 W styczniu 2015 roku przystąpiliśmy do programu Lubelskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła od wielu lat popularyzuje i aktywnie wdraża zasady zdrowego stylu życia. Realizujemy autorski program prozdrowotny „Zdrowie nie tylko w pigułce”, uczestniczymy w wielu projektach i programach.

3 DEFINICJA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE Szkoła promująca zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają: dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia zdrowego środowiska.

4 Standardy szkoły promującej zdrowie  Pomaga członkom społeczności szkolnej (w tym rodzicom) zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie.  Zarządza projektami promocji zdrowia w sposób sprzyjający: − uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej (w tym rodziców) i społeczności lokalnej, − skuteczności i długofalowości działań.  Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności.

5 Standardy szkoły promującej zdrowie  Tworzy klimat społeczny sprzyjający: − satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników, − zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników, − uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej.  Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.

6 Zespół ds. promocji zdrowia przeprowadził diagnozę. Z badań ankietowych wyłoniły się dwa główne problemy: 1) duża grupa dzieci nie je śniadań w domu 2) uczniowie nie przynoszą drugiego śniadania do szkoły lub jedzą niezdrowe przekąski

7 Cel działań: Uczniowie przynoszą do szkoły pełnowartościowe drugie śniadanie. Poprzez szereg działań staraliśmy się ukazać korzyści wynikające ze zdrowych śniadań oraz właściwego odżywiania się.

8 W czerwcu 2015 r odbyło się spotkanie uczniów z panią dietetyk.

9 W październiku 2015 r spotkanie rodziców z panią dietetyk.

10 Działania promujące zdrowie w SP 28 Wszyscy uczniowie klas 1-6 wspólnie ze swoimi wychowawcami wykonywali kanapki i sałatki.

11 Działania promujące zdrowie w SP 28 Warsztaty żywieniowe

12 Działania promujące zdrowie w SP 28 Organizowane były konkursy plastyczne

13 Działania promujące zdrowie w SP 28 Czy wiemy co jemy? – uczniowie wykonywali plakaty i gazetki promujące zdrowe odżywianie.

14 Konkurs na prezentację multimedialną „Śniadanie - energia na cały dzień”.  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się  Nagrodzone prezentacje będą dostępne na stronie internetowej naszej szkoły

15 Akcje propagujące zdrowe żywienie w SP 28: Przyroda z witaminką

16 Akcje propagujące zdrowe żywienie w SP 28: „Szklanka mleka” „ Owoce szkole”

17 Akcje propagujące zdrowe żywienie w SP 28: „Śniadanie daje moc”

18 Szczegółowe informacje wszystkich podejmowanych działań znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły: http://www.sp28.lublin.pl Prezentację opracowała Kinga Gawrońska Członek Szkolnego Zespołu ds. Promocji Zdrowia


Pobierz ppt "Sieć Szkół Promujących Zdrowie. W styczniu 2015 roku przystąpiliśmy do programu Lubelskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła od wielu lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google