Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Číslo přílohy: VY_32_INOVACE_20_Sprawdź siebie Autor: Mgr.Beata Tomanek Předmět: Vlastivěda Třída: 5.třída Šablona projektu: III/2 Inovace a zkvalitnění.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Číslo přílohy: VY_32_INOVACE_20_Sprawdź siebie Autor: Mgr.Beata Tomanek Předmět: Vlastivěda Třída: 5.třída Šablona projektu: III/2 Inovace a zkvalitnění."— Zapis prezentacji:

1 Číslo přílohy: VY_32_INOVACE_20_Sprawdź siebie Autor: Mgr.Beata Tomanek Předmět: Vlastivěda Třída: 5.třída Šablona projektu: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Datum zařazení do výuky a zapsání do třídní knihy 16.4.2012 Jazyk: Polština Název a anotace: Sprawdź siebie Druh učebního materiálu: PowerPoint Očekávaný výstup Žák prověřuje své znalosti Využité materiály: Obrázky byly použity z Klipartu. CENTKOWSKI, Jerzy a Andrzej SYTA. Historia 4: Z naszych dziejów. Wydanie dwunaste. Warszawa: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1995, ISBN 83-02-05453-4 Základní škola a Mateřská škola s polským jazykem vyučovacím Bukovec

2 Sprawdź siebie!

3 1.Popraw błędy w tekście: Michał Kopernik urodził się w Poznaniu. Studiował w Pradze i we Francji. Napisał książkę O obrotach gwiazd srebrzystych. Do Akademii Krakowskiej wstępowały tylko kobiety w wieku od 20 do 25 lat. Najsłynniejszym uczniem Akademii Krakowskiej był Mikołaj Rej. Bitwa pod Grunwaldem odbyła się 15 lipca 1415 roku. Bitwa zakończyła się zwycięstwem wojsk krzyżackich. Kazimierz Wielki założył Akademię Warszawską. Za jego panowania Polska stała się słabym i ubogim państwem.

4 Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu. Studiował w Krakowie i we Włoszech. Napisał książkę O obrotach ciał niebieskich. Do Akademii Krakowskiej wstępowałi tylko chłopcy w wieku od 14 do 18 lat. Najsłynniejszym uczniem Akademii Krakowskiej był Mikołaj Kopernik. Bitwa pod Grunwaldem odbyła się 15 lipca 1410 roku. Bitwa zakończyła się zwycięstwem wojsk polskich i litewskich. Kazimierz Wielki założył Akademię Krakowską. Za jego panowania Polska stała się silnym i bogatym państwem. Poprawna odpowiedź

5 2. Dopełń brakujące wyrazy: Studenci czyli........., uczyli się słuchając wykładów profesora. Tylko profesor miał.............., czytał ją głośno i objaśniał. Mikołaj Kopernik studiował we Włoszech prawo i medycynę, jednak najwięcej uwagi poświęcał ulubionej......................... Po wielu latach obserwacji doszedł do wniosku, że to nie.............. obraca się wokół ………….., ale ……………….. obraca się wokół..................... Przysłowie mówi, że Kazimierz Wielki zastał Polskę...................... a.........................................

6 Studenci czyli żacy, uczyli się słuchając wykładów profesora. Tylko profesor miał książkę, czytał ją głośno i objaśniał. Mikołaj Kopernik studiował we Włoszech prawo i medycynę, jednak najwięcej uwagi poświęcał ulubionej astronomii. Po wielu latach obserwacji doszedł do wniosku, że to nie Słońce obraca się wokół Ziemi, ale Ziemia obraca się wokół Słońca. Przysłowie mówi, że Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. Poprawna odpowiedź:

7 Zgadnij jak nazywał się słynny włoski astronom, który został za swoje poglądy stracony: 1.2. 6. 2.1. 2. 5. 6. 2. 1. 3. 2. 1.

8 Rozwiązanie : Giordano Bruno


Pobierz ppt "Číslo přílohy: VY_32_INOVACE_20_Sprawdź siebie Autor: Mgr.Beata Tomanek Předmět: Vlastivěda Třída: 5.třída Šablona projektu: III/2 Inovace a zkvalitnění."

Podobne prezentacje


Reklamy Google