Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technik transportu drogowego

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technik transportu drogowego"— Zapis prezentacji:

1 Technik transportu drogowego

2 Kwalifikacje zawodowe
A.69 eksploatacja środków transportu drogowego A.70 organizacja przewozu środkami transportu drogowego Czas trwania mauki- 2 lata

3 Charakterystyka zawodu
Technik transportu drogowego kieruje pojazdami samochodowymi, wykonuje czynności związanych z bieżącą obsługą środków transportu drogowego. Świadczy usługi w zakresie transportu drogowego rzeczy, prowadzi dokumentację związaną z praca kierowcy oraz eksploatacją środków transportu drogowego, prowadzi dokumentację dotyczącą przewozu rzeczy oraz organizuje transport drogowego osób i rzeczy.

4 Transport drogowy, to ogromny rynek pracy o dużym zapotrzebowaniu na wysoko wykwalifikowany personel szczebla średniego i wyższego. Pracodawcy coraz częściej poszukują wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki szerokiej i interdyscyplinarnej wiedzy pozwolą im zdobywać przewagę konkurencyjną na rynku. Twoje dotychczasowe zainteresowania z nowoczesną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, umożliwimy Ci realizowanie planów zawodowych w największych i najlepszych przedsiębiorstwach branży transportowej.

5 Do zadań zawodowych absolwenta kierunku technik transportu drogowego należy:
kierowanie pojazdami samochodowymi, wykonywanie czynności związanych z bieżącą obsługą środków transportu drogowego, świadczenie usług w zakresie transportu drogowego rzeczy, prowadzenie dokumentacji związanej z praca kierowcy oraz eksploatacją środków transportu drogowego, prowadzenie dokumentacji dotyczącej przewozu rzeczy oraz organizowanie transportu drogowego osób i rzeczy.

6 Absolwent potrafi Planować i organizować prace dotyczące przewozu drogowego podróżnych oraz ładunków; Wykonywać prace związane z obsługą środków transportu drogowego; Prowadzić dokumentację dotyczącą przewozu drogowego osób i ładunków; Prowadzić pojazdy samochodowe Sklasyfikować towary oraz dobrać do nich właściwe środki transportu drogowego

7 Warunki pracy Będziesz pracować maksymalnie 9 godzin na dobę. Jako kierowca transportu miejskiego będziesz pracować w stałych godzinach w systemie zmianowym, w dni powszednie i święta, w transporcie krajowym i międzynarodowym w dzień i w nocy z zachowaniem przepisów Ustawy o transporcie drogowym. Będziesz pracować w pozycji siedzącej, narażony na zanieczyszczenia spalinami, hałas i drgania. Praca wymaga częstego, długiego przebywania poza domem.

8 Absolwent kierunku technik transportu drogowego może uzyskać zatrudnienie:
we wszelkich firmach transportowych, przewozu osób rzeczy w charakterze kierowcy, lub osoby nadzorującej prace kierowców itp. Prace związane z przewozem osób i rzeczy. Możesz prowadzić działalność gospodarczą Możesz zdobywać kolejne kategorie prawa jazdy i licencje, co poszerza uprawnienia zawodowe Możesz po ukończeniu dodatkowego kursu uzyskać uprawnienia na przewóz materiałów niebezpiecznych.

9 Przedmioty realizowane w cyklu kształcenia
1. Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Podstawy maszynoznawstwa Środki transportu wewnętrznego i drogowego Przepisy ruchu drogowego Organizacja procesów transportowych Język zawodowy w transporcie zawodowym Działalność gospodarcza w transporcie drogowym 2. Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Eksploatacja środków transportu w przewozach Obsługa pasażerów i ładunków w transporcie drogowym


Pobierz ppt "Technik transportu drogowego"

Podobne prezentacje


Reklamy Google