Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedszkole nr 35 w Lublinie to placówka promująca zdrowie. Nasze przedszkole od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedszkole nr 35 w Lublinie to placówka promująca zdrowie. Nasze przedszkole od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania."— Zapis prezentacji:

1 Przedszkole nr 35 w Lublinie to placówka promująca zdrowie. Nasze przedszkole od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej. Zapraszamy na prezentację działań, związanych z przystąpieniem do programu „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

2 „Jem kolorowo, ale zdrowo” – projekt edukacyjny I FESTIWAL ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA „Jem kolorowo, ale zdrowo”

3 II FESTIWAL ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA „Jem kolorowo, ale zdrowo” Improwizacja muzyczno-ruchowa Wiemy jak wygląda piramida zdrowia „Zamiast łykać kilo lek ó w, ząbek czosnku zjedz człowieku, Ta niewielka biała rzecz wnet bakterie wygna precz” – Fragment rymowanki „ Co to znaczy mądra głowo – jedz kolorowo, ale zdrowo”

4 Zabawy edukacyjne dla dzieci podczas II Festiwalu Zdrowia

5 III FESTIWAL ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA „Jem kolorowo, ale zdrowo” „Hej warzywa kolorowe, co dziś z wami zrobię ja ? Dziś sałatki jarzynowe zjemy raz i dwa” - Śpiewają przedszkolaki, aby zachęcić wszystkich do jedzenia warzyw Doktor Zdrówko zapoznaje wszystkich z zasadami zdrowego żywienia

6 Podczas festiwalu odbył się konkurs na najładniejszą i najzdrowszą potrawę

7 „Kuchnie świata, kuchnie regionalne – kulinarne podróże z Kuchcikiem” Poznaliśmy kuchnie: lubelską, śląską, grecką, francuską, indyjską, włoską.

8 WARSZTATY KULINARNE W NASZYM PRZEDSZKOLU Wiosenne kanapki, szaszłyki oraz kubki pełne witamin

9 SOKI WŁASNORĘCZNIE ZROBIONE: marchewka i jabłko, pomidor

10 SAŁATKI OWOCOWE I JARZYNOWE

11 „ Ścieżka zdrowia przedszkolaka” to program autorski, który powstał z myślą o edukacji zdrowotnej dzieci w naszym przedszkolu. ŚCIEŻKA ZDROWIA PRZEDSZKOLAKA – program profilaktyczny Program realizowany są wokół następujących aspektów: 1. Zdrowa żywność 2. Mamo, tato, wolę wodę. 3. Mamo, tato nie pal. 4. Zdrowe zęby 5. Zdrowe oczy 6. Zdrowy sen 7. Hałas 8. Ruch to zdrowie. Cel ogólny programu to: wychowanie zdrowych, aktywnych, wrażliwych, odpornych psychicznie i fizycznie dzieci w zdrowym środowisku

12 Zdrowa ŻywnośćMamo, tato wolę wodę Zdrowy sen

13 Mamo, tato nie palZdrowe zęby

14 Ruch to zdrowie

15 I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ POD HASŁEM: „Zdrowe przysmaki czyli co powinny jeść przedszkolaki”

16 II MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ KULINARNY POD HASŁEM „Smaczna i zdrowa sałatka zadowoli nawet niejadka”

17 Zielone ogródki w salach przedszkolnych Dzieci wysiewały nasiona do skrzynek, pielęgnowały je, a potem dekorowały kanapki szczypiorkiem, rzeżuchą i pietruszką

18 „Skąd my to mamy?” – owocowo-warzywny ogródek przedszkolny Wiosną siejemy i sadzimy

19 Jesienią – zbieramy plony i porządkujemy ogród

20 Święto pieczonego ziemniaka z rodzicami i dziadkami

21 Pieczone ziemniaczki najlepiej smakują z ziołami

22 Rodzinna spartakiada sportowa

23 Drużyna sportowa „Super Błękitek” reprezentuje nasze przedszkole na różnych olimpiadach i turniejach

24

25 Zespół do spraw edukacji zdrowotnej: mgr Anna Chruściel, mgr Małgorzata Leszek mgr Magdalena Sidor Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Przedszkole nr 35 w Lublinie to placówka promująca zdrowie. Nasze przedszkole od wielu już lat promuje zasady zdrowego stylu życia i podejmuje liczne działania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google