Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MODLITWA EUCHARYSTYCZNA Źródło: z dnia 15.01.2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MODLITWA EUCHARYSTYCZNA Źródło: z dnia 15.01.2012."— Zapis prezentacji:

1 MODLITWA EUCHARYSTYCZNA Źródło: http://liturgia.wiara.pl/slownik/67d9a.Slownik-liturgiczny/slowo/Modlitwa-eucharystyczna z dnia 15.01.2012

2 „MODLITWA EUCHARYSTYCZNA – NAZWĄ TĄ OBJĘTE SĄ DZIAŁANIA I MODLITWY OD «PAN Z WAMI» (PO ODPOWIEDZI WIERNYCH «AMEN» NA MODLITWĘ NAD DARAMI) DO «AMEN» WYPOWIADANEGO PO DOKSOLOGII «PRZEZ CHRYSTUSA, Z CHRYSTUSEM I W CHRYSTUSIE...»

3 MODLITWA UWIELBIENIA I DZIĘKCZYNIENIA, KTÓRĄ KAPŁAN ZA PRZYKŁADEM CHRYSTUSA WYPOWIADA PODCZAS LITURGII EUCHARYSTYCZNEJ NAD CHLEBEM I WINEM, PRZEZ CO NASTĘPUJE KONSEKRACJA DARÓW I OBCHODZONA JEST PAMIĄTKA ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.

4 ROZPOCZYNA SIĘ DZIĘKCZYNIENIEM, SKŁADANYM OJCU ZA DZIEŁO ODKUPIENIA – TZW. PREFACJĄ. PRZECHODZI ONO W PROŚBĘ O WYLANIE DUCHA ŚWIĘTEGO NA PRZYNIESIONE DARY I PRZEMIENIENIE NICH W CIAŁO I KREW CHRYSTUSA – TZW. EPIKLEZĘ.

5 PO NIEJ NASTĘPUJE OPOWIADANIE O USTANOWIENIU. DALEJ WSPOMNIENIE OFIARY CHRYSTUSA – TZW. ANAMNEZA I MODLITWY WSTAWIENNICZE.

6 JEJ SZCZYTEM JEST KOŃCOWE UWIELBIENIE OJCA, PRZEZ CHRYSTUSA W DUCHU ŚWIĘTYM – CZYLI TZW. DOKSOLOGIA.

7 W CELEBRACJACH SZCZEGÓLNIE UROCZYSTYCH NA JEJ ZAKOŃCZENIE POWINNO BYĆ ODŚPIEWANE POTRÓJNE «AMEN».

8 KAPŁAN MOŻE WYBRAĆ JEDNĄ Z PIĘCIU «ZWYKŁYCH» MODLITW EUCHARYSTYCZNYCH, DWÓCH MODLITW O TAJEMNICY POJEDNANIA, I TRZECH NA MSZĘ Z UDZIAŁEM DZIECI”.

9


Pobierz ppt "MODLITWA EUCHARYSTYCZNA Źródło: z dnia 15.01.2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google