Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu."— Zapis prezentacji:

1 Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu

2 Przedstawiamy nasz Zespół Projektowy: 1.Dżesika Śliwińska 2.Martyna Brudek 3.Mateusz Wolwowicz 4.Jan Lewandowski 5.Oliwia Kłos 6.Amelia Kulka 7.Dawid Wołos

3 Zespół Projektowy po zapoznaniu się z wymaganiami dotyczącymi Projektu „Teraz Polska Trzyma Formę” szukaliśmy nazwy dla naszych działań. Z wygenerowanych pomysłów uznaliśmy, że najlepszą nazwą będzie „Moja forma świadczy o mnie”. Pomyśleliśmy też o co i w jaki sposób możemy zapytać naszych kolegów. Wybraliśmy najprostsze narzędzie diagnostyczne – ankietę. Wspólnie ułożyliśmy pytania, a panie nauczycielki pomogły przeprowadzić ankietę wśród uczniów. Zebraliśmy wyniki ankiet i zaplanowaliśmy zadania do realizacji. Chcieliśmy, żeby Projekt dostarczył nam wiedzę stworzył możliwość zabawy i pozwolił rozwinąć umiejętności, które moglibyśmy wykorzystać w praktyce. Stąd też małe klasowe projekty znalazły się w naszym Projekcie.

4 Zespół Projektowy po dokonaniu analizy potrzeb wynikających z przeprowadzonych badań ankietowych - metodą burzy mózgów planuje zadania do realizacji Projektu. Humory dopisują, pomysły sypią się jak z rękawa.

5

6 Pomysłami, zadaniami obdzielamy równo całą społeczność szkoły. Myślimy również o rodzicach i społeczności lokalnej.

7 ZDROWE ODŻYWIANIE – SPRZYJA DOBREJ FORMIE

8 Do zabawy włączyły się najmłodsze dzieci. Wesołe stworki, potworki i chipsy z marchewki oraz jabłka były nie tylko pyszne ale i zdrowe.

9 Chłopcy z ochotą zabrali się do pracy i oto pierwsze efekty działań, które zaskoczyły wykonawców.

10 A to zgromadzone wytwory pracy najmłodszych dzieci. Nam się podobają, a co Wy o nich sądzicie?

11 Zaprzyjaźniony ZSSChiO prowadzi warsztaty z uczniami klas V. Uczniowie pod opieką mistrzyń uczą się wykonywać ozdoby z warzyw i owoców.

12

13

14

15 Byliśmy pod wrażeniem ile wspaniałych ozdób można wykonać z ogólnie dostępnych warzyw i owoców.

16 Wszyscy podziwialiśmy ozdoby wykonane przez naszych uczniów.

17

18 W szkole przez tydzień unosił się piękny zapach suszonych owoców i warzyw, były bardzo smaczne.

19

20 RUCH I ZABAWA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU – SPRZYJA TRZYMANIU FORMY

21 1 kwietnia to nie żart, w trakcie marszu nordic walking towarzyszył nam dron, stąd te piękne fotografie, a dla nas dodatkowa atrakcja!

22 Maszerujemy z kijkami do parku, sprzyja nam pogoda i dopisuje humor. Podziwiają nas przechodnie i kibicują nam.

23 Dołączają do marszu przygodni spacerowicze i uczniowie szkoły nr 11. My maszerujemy z naszymi rodzicami i nauczycielami.

24

25

26

27 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia obchodziliśmy uprawiając aerobik. Towarzyszyły nam nasze mamy i nauczyciele, a zajęcia prowadziła pani od w-f. … na drugi dzień dowiedzieliśmy się co to są zakwasy ;)

28

29

30

31

32

33

34

35 W szkole prowadzono również projekty edukacyjne i badawcze, które wpisywały się także w Projekt „Teraz Polska Trzyma Formę”. Projekty pod nazwą: „Kasza”, „Orzech”, „Ser”, „Ryby”, „Owoce egzotyczne”. Dzięki tym Projektom powstały przepisy do naszej Książki Kulinarnej. Wybrane potrawy będzie można zdegustować w Dniu Zakończenia Projektu i dostać przepis na danie, które będzie najbardziej smakowało.

36 Oprócz orzechów włoskich, które rosną w naszych ogrodach próbowaliśmy orzechów brazylijskich, pistacjowych… oraz owoców egzotycznych są pyszne lecz nie dorównują naszym jabłkom.

37 Z pośród rożnych pyszności jakie mieliśmy okazję spróbować, najpyszniejszy jest chleb na zakwasie, a z serem smakuje znakomicie.

38 Pyszne, zdrowe sałatki owocowe. Granat, mango, papaja, melon, liczi znamy i do spróbowania zachęcamy.

39

40 Smacznie i zdrowo, a jeszcze jak się samemu przyrządzi smakuje wyjątkowo! Mistrzowie kuchni i patelni przygotowują zdrowe przekąski i dania, które będą niebawem do spróbowania.

41 Natalia proponuje lasagne ze szpinakiem i serem. Danie proste do przygotowania i smaczne.

42 Danie na dziś z przepisów kolegów: SAŁATKA Z MELONEM I RUKOLĄ 1 Melona obieramy, usuwamy pestki. 5 Polewamy nim melona z rukolą, doprawiamy pieprzem, mieszamy, podajemy. 2 Specjalną łyżeczką wykrawamy z miąższu kulki.

43 3 Przekładamy je do miski, dodajemy rukolę 4 Do miseczki wlewamy ocet, solimy, mieszamy, by s ó l się rozpuściła, stopniowo wlewamy oliwę, cały czas mieszając, by powstał jednorodny sos.

44 5 Polewamy nim melona z rukolą, doprawiamy pieprzem, mieszamy, podajemy.

45 W trakcie realizacji Projektu zdrowo odżywialiśmy się, świetnie bawiliśmy się, uprawialiśmy różne sporty. Wykonaliśmy też wiele prac plastycznych, zrobiliśmy tabele kaloryczności potraw, wiemy również jak wygląda piramida zdrowia wegan. Mamy też własny drewniany model piramidy zdrowia, na której możemy umieszczać przybory do ćwiczeń gimnastycznych i idąc w górę jak po drabinie - produkty żywnościowe. Materiały te służą nam i kolegom do nauki. Przechowamy je dla młodszych uczniów. My dzięki zaangażowaniu w Projekt wiemy, że ruch i zdrowa dieta odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Działania projektowe zainspirowały nas do odkrywania nowych smaków i poszukiwania nowych form aktywności fizycznej.

46 Oto model drewniany naszej piramidy zdrowego odżywiania się. Możemy układać różne produkty żywnościowe – uczyć i bawić się przy tym jednocześnie. Lubimy naszą piramidę, podoba się wszystkim uczniom od pierwszaka do szóstaka.

47 Informacje z naszych gazetek czytają nie tylko uczniowie, ale i nasi rodzice oraz goście odwiedzający szkołę.

48 Weganie jedzą tylko produkty roślinne. Nam smakują ryby, mięsa no i jeszcze parę innych smakołyków, których weganie do ust nie biorą.

49

50 Zespół Projektowy serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom i nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania wspierając nas i pomagając nam. Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli i uczniów ZSSChiO w Jarosławiu. Bez Was Projekt byłby uboższy i nie dostarczył nam nowej wiedzy, umiejętności, radości tworzenia i dobrej zabawy. Dziękujemy!


Pobierz ppt "Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową Nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google