Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Program Operacyjny PL13 – Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu Tytuł projektu: „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Program Operacyjny PL13 – Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu Tytuł projektu: „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia."— Zapis prezentacji:

1 Program Operacyjny PL13 – Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu Tytuł projektu: „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim”

2 Konferencja 10 marzec 2016r

3 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Beneficjent: Powiat Świdwiński Kwota dofinansowania: 3.281.241,50 zł Dofinansowanie: 100 % poniesionych kosztów kwalifikowalnych Finansowanie: ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

4 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Projekt ma na celu poprawę zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu świdwińskiego, w szczególności w zakresie promocji zdrowia skutkującego zmniejszeniem zachorowalności na choroby układu trawiennego.

5 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Zadania projektu: ● promocja zdrowych i zmiany dotychczasowych nawyków żywieniowych ● promocja aktywności fizycznej ● podnoszenie świadomości w zakresie znaczenia badań profilaktycznych z zakresu profilaktyki chorób układu trawiennego ● przeprowadzenie badań u dzieci i młodzieży w obszarze procesu wchłaniania i alergii pokarmowych ● przeprowadzenie badań osób między 18. a 70. r.ż. w obszarze chorób narządów miękkich układu trawiennego i jelita grubego. ●dotarcie do rodzin o niskim statusie społecznym

6 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” W ramach Projektu zaplanowano: 1. Promocję i edukację w zdrowiu 2. Badania medyczne 3. Raport epidemiologiczny

7 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Promocja: ●plakaty i ulotki ●bilboardy – 15 szt ●gadżety promocyjne np. piłki plażowe, podróżne szczoteczki do mycia zębów, opaski sylikonowe z hasłem kampanii, pendriv’y, hula hoop, itp.. ● konkurs na logo i hasło kampanii promocyjnej ●warsztaty zdrowego żywienia w szkołach ponadgimnazjalnych ( w tym zakup produktów, sprzętu i zatrudnienie dietetyka)

8 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” ●organizacja zawodów sportowych wraz z pokazem zdrowego żywienia ●organizacja kampanii „Czyste ręce zdrowe zęby” – 27 spotkań we wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie powiatu połączonych z edukacją dzieci i młodzieży ●organizacja punktów informacyjno – medycznych na 7 imprezach na terenie powiatu ●organizacja 7 pokazów zdrowego żywienia podczas imprez powiatowych

9 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” ●szkolenia lekarzy POZ i personelu medycznego z zakresu profilaktyki chorób układu trawiennego ●szkolenia pracowników placówek edukacyjnych z zasad zdrowego żywienia i higienizacji ●spoty reklamowe w lokalnej TV oraz reklama w radiu i prasie ●opracowanie programu nauczania „Zasady zdrowego żywienia”

10 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” ●konkurs dla organizacji pozarządowych na opracowanie kampanii zdrowego stylu życia i jej realizacja ●spotkania z personelem PUP, PCPR, MOPS, GOPS, MGOPS i ŚDS w celu przekazania informacji o projekcie oraz szkolenia specjalistyczne.

11 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Zrealizowane na dzień 29 lutego 2016 wskaźniki Liczba osób uczestniczących w programach promocji zdrowia, łącznie z uczestnikami akcji promujących zdrowie Plan: 10.000 osób 15.000 osób Liczba osób uczestniczących w programach profilaktyki chorób, łącznie z osobami poddanymi badaniom Plan: 5.800 osób 9.092 osoby Liczba warsztatów zorganizowanych w ramach kampanii „Czyste ręce zdrowe zęby” Plan: 27 placówek edukacyjnych 31 placówek edukacyjnych (6.104 osób)

12 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Warunkiem uczestniczenia w projekcie było wypełnienie ankiety.

13 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” W trakcie realizacji: Profilaktyki próchnicy i schorzeń jamy ustnej -przesiewowe badania stomatologiczne oraz lakowanie zębów -szczepienia przeciw żółtaczce -szkolenia dla pracowników OPS-ów

14 „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim” Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Program Operacyjny PL13 – Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu Tytuł projektu: „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google