Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Gdy samochód „zachoruje”, Mechanik go uratuje ;)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Gdy samochód „zachoruje”, Mechanik go uratuje ;)"— Zapis prezentacji:

1 MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Gdy samochód „zachoruje”, Mechanik go uratuje ;)

2 CHARAKTERYSTYKA ZAWODU Kształcąc się w tym zawodzie stajesz się specjalistą z dziedziny naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych, a także diagnostyki samochodowej.

3 Po ukończeniu szkoły będziesz przygotowany do wykonywania następujących zadań: -prawidłowego użytkowania pojazdów, -diagnozowania poprawnego działania poszczególnych układów samochodu, -naprawy i wymiany zużytych lub uszkodzonych części, -kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B. UWAGA! PRAWO JAZDY KATEGORII B ZA DARMO!

4 Gdzie będziesz odbywał praktyki zawodowe? Zajęcia praktyczne będziesz odbywał w firmach i warsztatach branży samochodowej, tzn. bezpośrednio u pracodawców. Dzięki temu masz bezpośredni kontakt: - z rynkiem samochodowym, - klientami tych firm, - pracodawcami u których po zakończeniu nauki możesz ubiegać się o pracę.

5 GDZIE MOŻESZ BYĆ ZATRUDNIONY? stacjach obsługi pojazdów samochodowych zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów samochodowych salonach sprzedaży samochodów i instytucjach zajmujących się obrotem częściami samochodowymi

6 GDZIE MOŻESZ BYĆ ZATRUDNIONY? przedsiębiorstwach transportu samochodowego przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji firmach zajmujących się likwidacją i recyklingiem pojazdów samochodowych

7 KOŃCZĄC NASZĄ SZKOŁĘ UZYSKASZ NASTĘPUJĄCĄ KWALIFIKACJĘ: M 18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Egzamin potwierdzający tę kwalifikację zdaje się w Izbie Rzemieślniczej lub w OKE. A CO DALEJ?!! A CO DALEJ?!!

8 Po ukończeniu Zasadniczej Szkoły Zawodowej: absolwenci kontynuują naukę od klasy II w LO w systemie stacjonarnym lub zaocznym, podejmują naukę na kursach w kwalifikacjach: - M.12. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, - M.42. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych i po zdaniu egzaminów uzyskują tytuł technika pojazdów samochodowych zdobywają nowe kwalifikacje w różnych zawodach /www.staszicostroda.pl/cku/kursy/

9 Z A P R A S Z A M Y


Pobierz ppt "MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH Gdy samochód „zachoruje”, Mechanik go uratuje ;)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google