Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Chotyłów położone jest w północno - wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie bialskim. Od wschodu graniczy z Białorusią, od.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Chotyłów położone jest w północno - wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie bialskim. Od wschodu graniczy z Białorusią, od."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Chotyłów położone jest w północno - wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie bialskim. Od wschodu graniczy z Białorusią, od północy i zachodu z Nadleśnictwem Biała Podlaska, a od południa z Nadleśnictwem Włodawa.

3 Nadleśnictwo dzieli się na 10 leśnictw, natomiast nam najbardziej znane jest leśnictwo Połoski, na czele, którego stoi Leśniczy Pan MARCIN LEWCZUK.

4 Jedną z form gospodarki leśnej jest zalesianie,które w tym roku na naszym terenie jest utrudnione przez częste opady deszczu.

5 Największą powierzchnię lasów Nadleśnictwa stanowi sosna.Pozostałe gatunki to : brzoza, olsza, dąb. LAS O RÓŻNYCH PORACH ROKU

6 A teraz przedstawimy zwierzęta żyjące w naszych lasach. Koziołek Łoś

7 No i bóbr, i straty jakie po sobie zostawia.

8 Las to również skarbnica sezonowych owoców i grzybów, z której powinniśmy rozsądnie korzystać.

9 W Nadleśnictwie są organizowane zabawy edukacyjne, w których chętnie bierzemy udział.

10 AUTORZY : Wiktoria Gregorczyk Weronika Zakonek Julia Urbańczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Połoskach kl V kategoria – szkoły podstawowe Zdjęcia wykorzystane w prezentacji pochodzą z zasobów własnych. Serdecznie dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji.


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Chotyłów położone jest w północno - wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie bialskim. Od wschodu graniczy z Białorusią, od."

Podobne prezentacje


Reklamy Google