Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Będąc ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, nie możesz tego ukrywać. Ukrywanie problemu nie sprawia, że go nie ma i udawanie, że on nie istnieje, wcale nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Będąc ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, nie możesz tego ukrywać. Ukrywanie problemu nie sprawia, że go nie ma i udawanie, że on nie istnieje, wcale nie."— Zapis prezentacji:

1 Będąc ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, nie możesz tego ukrywać. Ukrywanie problemu nie sprawia, że go nie ma i udawanie, że on nie istnieje, wcale nie sprawi, że zniknie.

2 -Skonfiguruj ustawienia prywatności, -Ogranicz dostęp do profilu tylko dla osób z listy znajomych, -Usuń nieznajomych z listy znajomych, -Przy publikacji zdjęć i filmów ustaw, kto może to zobaczyć, -Wyłącz opcję wyszukiwania Twojego profilu przez Google, Bing i inne wyszukiwarki tego typu, -Kontroluj do jakich informacji dajesz dostęp aplikacją, -Zabezpiecz mocnym hasłem dostęp do telefonu, tabletu, komputera i kont internetowych(Solidne, mocne hasło powinno składać się z minimum 8 znaków. Zaliczając w to znaki specjalne, cyfry, duże i małe litery, np. M@rCo-121247474).

3 -Co jakiś czas zmieniać swoje hasła, -Nie podawać nikomu swojego hasła, -Posiadać różne hasła, na różne konta, -Nie zapominać o wylogowaniu się z konta, -Nigdy nie pożyczać telefonu- w ten sposób przekazujesz drugiej osobie wszystkie informacje w nim zawarte.

4 -Nie wszystkie wydarzenia nadają się do publikacji w sieci, -Konfiguruj ustawienia prywatności w portalach społecznościowych, -Ogranicz grupę znajomych, dla których wydarzenie będzie widoczne, -Nie ufaj zaproszeniom na imprezy lub inne wydarzenia od osób, których nie znasz.

5 -Interweniuj przed umieszczeniem materiału w sieci, -Poproś o jego skasowanie, -Żądaj jego usunięcia od osoby, je go opublikowała, -Zgłoś sytuację do administratora strony, na której został zamieszczony materiał, -Powiedz o sprawie rodzicom lub innej dorosłej i zaufanej osobie, -Poproś o pomoc wychowawcę lub pedagoga szkolnego, -Wspólnie z rodzicami zgłoś sytuację na policję.

6 -Pomyśl, co ryzykujesz wysyłając intymne zdjęcia lub filmy, -Wszystko co wysyłasz lub publikujesz składa się na Twój wizerunek w sieci, -Przy publikacji zdjęć lub filmów ustaw, kto może to zobaczyć, -Informacje wrzucone do sieci nie przepadają. Zastanów się zanim coś wyślesz lub opublikujesz.

7 -Wszystko co publikujesz, Twoje komentarze, lajki składają się na Twój wizerunek, -Każdy może to przeczytać, -Zastanów się, zanim opublikujesz obrażający lub ośmieszający kogoś komentarz.

8 -Zawsze możesz zadzwonić na numer 116 111 i porozmawiać z osobą bardziej doświadczoną, -Poproś o pomoc znajomych, rodziców, nauczycieli lub wychowawcę, -Wspólnie z rodzicami zgłoś problem na policji,

9 Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. Znajomości, które zawierasz przez Internet nie są znajomościami, którym można ufać. Musisz uważać komu i co wysyłasz. Osoba, którą poznałeś lub poznałaś przez sieć wcale nie musi być tą, za którą się przedstawia.

10 Dziękuje za uwagę! Piotr Banaś – II gimnazjum


Pobierz ppt "Będąc ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, nie możesz tego ukrywać. Ukrywanie problemu nie sprawia, że go nie ma i udawanie, że on nie istnieje, wcale nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google