Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdyby nie chrzest to co? Kacper Banachowicz IB. Negatywne możliwości braku chrztu „Nawrócenie” przez kraje sąsiednie Korupcja władzy Podzielenie Polski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdyby nie chrzest to co? Kacper Banachowicz IB. Negatywne możliwości braku chrztu „Nawrócenie” przez kraje sąsiednie Korupcja władzy Podzielenie Polski."— Zapis prezentacji:

1 Gdyby nie chrzest to co? Kacper Banachowicz IB

2 Negatywne możliwości braku chrztu „Nawrócenie” przez kraje sąsiednie Korupcja władzy Podzielenie Polski

3 „Nawrócenie” przez kraje sąsiednie Gdy Mieszko odmawia chrztu, ziemie Polan są coraz częściej atakowane przez Niemców. Wojowie nie radzą sobie z odpieraniem ataków doskonale wyszkolonego rycerstwa. Po wielu latach ziemie pogan zostają przyłączone do Niemiec.

4 Korupcja władzy Następca Mieszka okazuje być się osobom nieodpowiednią do sprawowania władzy. Drużyny nie widzące w nim przywódcy rozchodzą się po kraju i napadają na wsie. Gospodarka kraju załamuje się przez co kraj staje się łatwym łupem dla sąsiadów.

5 Podzielenie Polski W wyniku posiadania znacznej ilości żon Mieszkowi rodzi się mnóstwo synów. Chcąc uniknąć bratobójczej walki dzieli swoje tereny dając we władanie kawałek każdemu synowi. Po śmierci Mieszka synowie nie są w stanie się porozumieć i małe państewka stają się jedno po drugim częścią Cesarstwa Niemieckiego.

6 Pozytywne możliwości braku chrztu Wielki Pan i Władca Brak ograniczeń religijnych Zmyślna polityka

7 Wielki Pan i Władca Potomek Mieszka wykazuje się olbrzymią mądrością. Na wzór Rycerzy tworzy elitarne jednostki wojskowe specjalizujące się w błyskawicznych szarżach i flankowaniu wroga. Polska podbija nowe ziemie i szybko staje się jednym z najpotężniejszych krajów w Europie.

8 Brak ograniczeń religijnych Wygnani za ciekawość mnisi uciekają do Polski gdzie pod patronem Mieszka zakładają uczelnie i szkoły. Nieograniczona w postrzeganiu świata Polska szybko poszerza różne dziedziny nauki. Nie bojący się eksperymentów uczeni dokonują odkryć medycznych przez co medycyna jest na wysokim poziomie.

9 Zmyślna polityka Dzięki sprytowi polskich monarchów Polska kupuje sąsiednie ziemie i zawiera sojusze. Polskie wpływy zaczynają sięgać nawet Azji środkowej. Pakty zawarte z innymi krajami pozwalają polskim kupcom bez przeszkód podróżować, kupować, sprzedawać, wymieniać….. Polska bogaci się, a inne kraje z zazdrością spoglądają na bogatego sąsiada.

10 Inne możliwości Nie zostały tu omówione wszystkie możliwości. Ze względu na brak ślubu Mieszka z Dobrawą dochodzi do zmiany dynastii czego skutków nie da się przewidzieć. Brak chrztu wpływa też na decyzje innych krajów względem Polski.

11 Dziękuję za uwagę Źródła: Google grafika


Pobierz ppt "Gdyby nie chrzest to co? Kacper Banachowicz IB. Negatywne możliwości braku chrztu „Nawrócenie” przez kraje sąsiednie Korupcja władzy Podzielenie Polski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google