Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Mamo, tato przez niepalenie spełnisz moje marzenie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Mamo, tato przez niepalenie spełnisz moje marzenie”"— Zapis prezentacji:

1 „Mamo, tato przez niepalenie spełnisz moje marzenie”

2 Codziennie w naszym życiu spotykamy się z reklamami. Jest to zjawisko potężnie oddziałujące na człowieka. Silnie działa na zmysły, przez co może wpływać na nasze postępowanie czy też na styl życia. Skłania do zakupów, a człowiek niczego nieświadomy może dokonać bardzo złego wyboru.

3 Oto doskonały przykład reklamy, która ewidentnie okłamuje nasze umysły. Zdjęcie prezentuje kilka osób cieszących się wolnością i lekkością. Czy papierosy dają nam takie swobody? Nie! Dlaczego więc jest to wmawiane także dzieciom?

4 Jak to się zaczyna? Uzależnienie rodzi się niepostrzeżenie. Najpierw jeden papieros, potem drugi, a potem cała paczka dziennie. Zaczyna się niewinnie. Często robimy to w towarzystwie, bo „taka moda”. Potem rodzi się przyzwyczajenie biologiczne, które skutkuje poważnym oraz szkodliwym uzależnieniem.

5 Co zawiera dym tytoniowy? Aceton Rozpuszczalnik, składnik farb Metanol Trucizna, składnik benzyny Nikotyna Trucizna, składnik benzyny Naftalen Środek owadobójczy Tlenek węgla Składnik spalin, tzw. czad Arsen Składnik chemicznych środków bojowych, trujący Polon-210 Pierwiastek promieniotwórczy i wysoko radiotoksyczny Cyjanowodór Stosowany w komorach gazowych podczas II WŚ

6 Skutki dla organizmu Długotrwałe palenie papierosów może skutkować nowotworami, chorobami układu krążenia i układu oddechowego, zaburzeniami hormonalnymi, osłabieniem wzroku, trudnościami z koncentracją oraz wieloma innymi chorobami i dolegliwościami.

7 PŁUCA ZDROWE vs. PŁUCA PALACZA

8 Co tracimy paląc… Porównajmy ile pieniędzy traci przeciętny palacz papierosów w ciągu danych okresów czasu przyjmując, że dziennie spala paczkę, która w sklepie kosztuje 12 złotych. Zobaczmy co może kupić osoba paląca a co osoba niepaląca w różnych okresach czasu.

9 Po tygodniu… (ok. 70 zł) OSOBA PALĄCAOSOBA NIEPALĄCA

10 Po miesiącu… (ok. 350 zł) OSOBA PALĄCAOSOBA NIEPALĄCA

11 Po roku… (ok. 5000 zł) OSOBA PALĄCAOSOBA NIEPALĄCA

12 Zastanów się zanim sięgniesz po papierosa…

13 Prezentację wykonał Artur Figiel


Pobierz ppt "„Mamo, tato przez niepalenie spełnisz moje marzenie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google