Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czytam, bo lubię Prezentacja przygotowana w oparciu o materiały dostarczone przez absolwentów SP2.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czytam, bo lubię Prezentacja przygotowana w oparciu o materiały dostarczone przez absolwentów SP2."— Zapis prezentacji:

1 Czytam, bo lubię Prezentacja przygotowana w oparciu o materiały dostarczone przez absolwentów SP2

2 Marta Nogajczyk Absolwentka wydziału pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

3 „Ten obcy” Gorąco polecam Wam tę książkę. Jest to opowieść o czworgu przyjaciołach: Uli, Pestce, Marianie i Julku. Spędzają oni wakacje na wsi i pewnego dnia poznają „obcego” – Zenka Wójcika i… Dalej jest mnóstwo przygód i perypetii młodych bohaterów.

4 Książka ta opowiada o dorastaniu dzieci, podejmowaniu ważnych decyzji i ich konsekwencjach oraz o najważniejszej wartości, jaką możemy mieć w życiu – o przyjaźni.

5 Po przeczytaniu warto zwrócić uwagę na swoje otoczenie, bo może „ten obcy” będzie naszym przyjacielem? Polecam gorąco:)

6 Paweł Bernadowski Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu

7 „Ja, Blanka” „Ja, Blanka” Ewy Barańskiej to książka o dziewczynie, która ma niezwykły talent muzyczny i marzy o wielkiej karierze. Jest okrutna i bezwzględna. Nie przebiera w środkach w celu zdobycia sławy i uznania.

8 Opowieść pokazuje nam, jak bardzo ludzie potrafią egoistycznie podchodzić do życia oraz jaką cenę za to ponoszą nasi bliscy.

9 Czy to brak moralnych zachowań sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Po przeczytaniu tej książki warto zastanowić się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Pozdrawiam ;)

10 Weronika Bieniek Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu. Obecnie studentka wydziału pedagogiki UMK w Toruniu.

11 „Zaledwie kilka dni” „Zaledwie kilka dni” Beaty Ostrowickiej to powieść dla nastolatek o dramatycznej pierwszej miłości, pierwszych cierpieniach i pierwszych krokach w dorosłość.

12 Książka nie jest nudna. Pisana jest w formie pamiętnika, dlatego wydaje mi się bardzo ciekawa. Tak więc polecam ją każdej dziewczynie, bo jest bardzo rzeczywista i życiowa.

13 Ania Stadler Uczennica Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu.

14 „ Duma i uprzedzenie” Dziewczynom, które lubią romantyczne powieści, poleciłabym książkę pt. „Duma i uprzedzenie”.

15 Pisarka przedstawia również, jak często pierwsze wrażenie jest omylne, a dopiero po lepszym poznaniu możemy ocenić innego człowieka.

16 „Pamiętnik” Moją drugą propozycją jest książka „Pamiętnik” Nicholasa Sparksa. Na kartach tej lektury znaleźć można piękną historię o miłości Allie oraz Noa. Akcja rozgrywa się po zakończeniu II Wojny Światowej.

17 Polecam również takie lektury jak : „P.S. Kocham Cię”, „Opactwo Northanger”, książki Meg Cabot oraz „Tatuaż z motylkiem”.

18 Ola Zielińska Uczennica Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, klasa 3 F.

19 „Chatka Puchatka” Najciekawszą książką, jaką czytałam w podstawówce była „Chatka Puchatka” Alana Alexandera Milne.

20 Akcja toczy się w wymyślonym świecie Krzysia, któremu mama opowiada o przygodach ulubionych zabawek chłopca.

21 Bohater wraz z przyjaciółmi przeżywa wiele ciekawych przygód, które naprawdę warto poznać. Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki.

22 Angelika Chyłka Uczennica 2 klasy gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu.

23 ”Mała księżniczka” Książka pt. ”Mała księżniczka” opowiada o dziesięcioletniej Sarze, która straciła matkę. Sara miała za to bogatego, kochającego ojca, który bardzo o nią dbał. Kupował jej drogie suknie, lalki itp.

24 W dniu jedenastych urodzin Sary stała się tragedia. Ojciec dziewczynki zginął na wojnie. Od tamtej pory życie Sary się zmieniło.

25 Co się dalej działo z Sarą? Tego dowiecie się, gdy sięgnięcie po tę przyjemną książkę. Gorąco polecam tę lekturę.

26 Daria Frąszczak Uczennica Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, klasa 2 B.

27 „Kaktus, dobry pies” Gdy jeszcze chodziłam do "Dwójki", najbardziej lubiłam książkę „Kaktus, dobry pies” Barbary Gawryluk.

28 Jest to wspaniała, pełna humoru książka. Opowiada o piesku o imieniu Kaktus i kochającej go rodzinie.

29 Warto poznać przygody Kaktusa i jego opiekunów. Nieważne ile masz lat. Ważne, żebyś to przeczytał. Gorąco polecam.

30 Julia Klamczyńska Uczennica Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu, klasa 2 H.

31 . „W Zielonej Dolinie” Zachęcam Was do przeczytania książki |t. „W Zielonej Dolinie”. Jest to książka przygodowa. Jej główna bohaterka to dziewczynka o imieniu Malwinka, która wraz ze swymi przyjaciółmi mieszka właśnie w tzw. Zielonej Dolinie.

32 Zobaczycie, że życie wcale nie musi być smutne i monotonne.

33 Klaudia Dobrowolska Absolwentka Gimnazjum nr 1 w Inowrocławiu, klasa 2 A. *** Uczennica IV LO, kl. 1 A.

34 „Za minutę pierwsza miłość” Uwaga dziewczyny!!! Gorąco zachęcam Was do przeczytania książki „Za minutę pierwsza miłość”. To naprawdę fajna książka, która opowiada o dziewczynach, chłopakach i miłości.

35 Ewa jeszcze nie spotkała tego jedynego. Czy znajdzie miłość swojego życia? Zakocha się w Kostku Marcinie czy może w zupełnie innym chłopaku? Jeśli chcecie się dowiedzieć, wypożyczcie książkę w naszej szkolnej bibliotece. Gwarantuję, że bardzo się Wam spodoba.

36 Olga Małolepsza Uczennica drugiej klasy inowrocławskiego gimnazjum.

37 „Mrówka Andy” Serdecznie zachęcam wszystkich do przeczytania serii pt. „Mrówka Andy”. Znajdziecie tu m.in. takie opowieści jak: „Mecz”, „Ucieczka”, „Katastrofa na basenie”, „Gdzie są nuty”. Każda z tych opowieści to 30 stron wspaniałej zabawy.

38 Andy, wraz ze swym przyjacielem o imieniu Joey, przeżywa różne śmieszne przygody. Na horyzoncie pojawia się również Dieter – jąkająca się mrówka, która mieszka obok Andiego.

39 Czy Dieter zostanie przyjacielem Joeygo? Może Joey tylko go polubi? Jaki będzie ciąg dalszy przygód Andiego? Tego dowiecie się tylko po przeczytaniu serii „Mrówki Andy”! Serdecznie zachęcam młodszych kolegów i koleżanki do czytania!

40 Adrian Mielcarek Uczeń Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu

41 „Za górami, za lasami” Mam na imię Adrian. Młodszym kolegom polecam książkę Janiny Porazińskiej „Za górami za lasami”. Czytałem ją, gdy byłem w drugiej klasie. Są to polskie baśnie ludowe. Opowieści te zabiorą Was do niezwykłego, pełnego magii świata, w którym dobro zawsze wygrywa ze złem.

42 Jeśli chcecie się dowiedzieć, w jaki sposób Szewczyk Dratewka uratował piękną pannę więzioną przez złą wiedźmę, sięgnijcie po tę książkę. Te baśnie nie tylko bawią, ale także uczą. Polecam

43 Jacek Roszak Uczeń Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu.

44 „Baśnie” Baśnie H. Ch. Andersena to moje ulubione opowieści, które rodzice czytali mi od najmłodszych lat. Gdy byłem w drugiej klasie, mogłem przeczytać je już sam. I zachęcam wszystkich do ich przeczytania. Myślę, że są najpiękniejszymi baśniami, które kiedykolwiek zostały napisane dla dzieci.

45 Możecie przeczytać „Brzydkie kaczątko”, gdzie tytułowy bohater okazał się przepięknym łabędziem. Poznać możecie też przygody Gerdy, która uratowała swojego przyjaciela Kaja – przed bardzo złą Królową Śniegu.

46 Wszystkich gorąco zachęcam do czytania baśni Andersena, z których zawsze wypływa jakiś morał.

47 Niedługo kolejne propozycje absolwentów. W trakcie przygotowania:

48 Autorzy prezentacji: Ola Pietrzak Weronika Dąbrowska Oktawia Kujawa Adam Chmielewski Opiekun: p. Monika Frątczak


Pobierz ppt "Czytam, bo lubię Prezentacja przygotowana w oparciu o materiały dostarczone przez absolwentów SP2."

Podobne prezentacje


Reklamy Google