Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co możesz zrobić za pomocą infomatu?  w prosty sposób przeglądać strony internetowe związane z życiem miasta www.tarnobrzeg.pl i www.tarnobrzeg.eobip.plwww.tarnobrzeg.plwww.tarnobrzeg.eobip.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co możesz zrobić za pomocą infomatu?  w prosty sposób przeglądać strony internetowe związane z życiem miasta www.tarnobrzeg.pl i www.tarnobrzeg.eobip.plwww.tarnobrzeg.plwww.tarnobrzeg.eobip.pl."— Zapis prezentacji:

1

2 Co możesz zrobić za pomocą infomatu?  w prosty sposób przeglądać strony internetowe związane z życiem miasta www.tarnobrzeg.pl i www.tarnobrzeg.eobip.plwww.tarnobrzeg.plwww.tarnobrzeg.eobip.pl  przeglądać strony m.in. Urzędu Pracy, instytucji kulturalnych, obiektów sportowych, szkół, ministerstw i instytucji rządowych oraz innych podmiotów o adresie kończącym się na „gov.pl".„gov.pl

3

4 Jak obsługiwać infomat?  Można dowolnie regulować kąt nachylenia ekranu wciskając jeden z przycisków znajdujących się po obu stronach klawiatury.  Wciskając i przytrzymując zielony przycisk obniżasz ekran, czerwonym przyciskiem wracasz do wysokości początkowej.  Aby poruszać się po udostępnionych stronach, możesz używać zarówno ekranu dotykowego, jak i touchpadu umieszczonego w prawej części klawiatury.

5  Wpisz adres witryny, którą chcesz odwiedzić, na ekranie dotykowym zaznacz pasek wpisywania adresu dotykając miejsca zaznaczonego na rysunku. Wpisz adres korzystając z klawiatury (możesz też posłużyć się klawiaturą wirtualną - na rysunku oznaczona jest kolorem niebieskim), a potem zatwierdź adres wciskając klawisz Enter.  Na rysunku zostały zaznaczone najistotniejsze przy obsłudze przyciski. Klawisz „@" jest przydatny przy wpisywaniu adresów skrzynek e-mail, klawisz „www" jest skrótem, który pozwala na szybsze wpisanie adresu witryny internetowej w pasku adresu. Klawisz „delete" służy do usuwania błędnie wprowadzonych informacji.

6  Na rysunku zaznaczone są przyciski, których możesz używać do poruszania się w obrębie odwiedzonych już stron. Wciśnij przycisk „Wstecz", jeśli chcesz wrócić do poprzednio oglądanej strony. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz wrócić za pomocą przycisku „Dalej".  Jeśli chcesz wrócić do strony głównej witryny internetowej www.tarnobrzeg.pl, wciśnij przycisk „Strona główna” (domek). Do strony głównej możesz wrócić zawsze używając tego przycisku, niezależnie od oglądanej aktualnie witryn.www.tarnobrzeg.pl

7  Przycisk „Inne strony" umożliwia szybki dostęp do katalogu dozwolonych stron internetowych. W ten sposób możesz szybko znaleźć witryny instytucji rządowych, kulturalnych, obiektów religijnych i sportowych. W katalogu znajdziesz też odnośnik do witryny Urzędu Pracy.  Jeśli wyświetlona witryna nie mieści się w obszarze ekranu infomatu, możesz przewijać oglądany obszar za pomocą paska przewijania z boku ekranu. Aby przewijać obraz, naciśnij zaznaczony na rysunku element i przytrzymując go przeciągaj w górę lub w dół.

8 Gdzie znajdują się infomaty?  w budynku Urzędu Miasta przy ul. Mickiewicza 7 (w Biurze Obsługi Interesantów)  w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Szerokiej 13  w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu przy Al. Niepodległości 2 (basen)  w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Dekutowskiego 8  w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Wyszyńskiego 10

9 Zapraszamy do korzystania z infomatów


Pobierz ppt "Co możesz zrobić za pomocą infomatu?  w prosty sposób przeglądać strony internetowe związane z życiem miasta www.tarnobrzeg.pl i www.tarnobrzeg.eobip.plwww.tarnobrzeg.plwww.tarnobrzeg.eobip.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google