Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Leśnicy z pasją NADLEŚNICTWO GROMNIK. W Polsce w branżach związanych z leśnictwem pracuje ok. 375 tys. osób, czyli średnio co 40. pracujący Polak. Zapraszamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Leśnicy z pasją NADLEŚNICTWO GROMNIK. W Polsce w branżach związanych z leśnictwem pracuje ok. 375 tys. osób, czyli średnio co 40. pracujący Polak. Zapraszamy."— Zapis prezentacji:

1 Leśnicy z pasją NADLEŚNICTWO GROMNIK

2 W Polsce w branżach związanych z leśnictwem pracuje ok. 375 tys. osób, czyli średnio co 40. pracujący Polak. Zapraszamy do Nadleśnictwa Gromnik, położonego w całości w województwie małopolskim. O pracy Leśników opowiedział nam mgr inż. Eugeniusz Piech, Nadleśniczy. Pasję Leśników, ich radości, bolączki, marzenia i codzienną, trudną pracę przybliżył nam Leśnik z zamiłowania, z wieloletnim doświadczeniem, dla którego las to większa połowa życia

3 ZWIERZĘTA ZIMĄ NIE SĄ POZOSTAWIONE SAME SOBIE Leśnicy wspólnie z młodzieżą szkolną dokarmiają systematycznie i regularnie naszych „ mniejszych braci” jak mawiał patron ekologów św. Franciszek

4 Żywioł, który zabija każde życie w lesie- na szczęście w Nadleśnictwie Gromnik takich pożóg jest niewiele. Jest to zasługa samej przyrody jak i regularnej edukacji okolicznej ludności dotyczącej bezpieczeństwa posługiwania się ogniem. Pożary lasu

5 Edukacja leśna to jedno z podstawowych zadań realizowanych obecnie przez Pracowników Nadleśnictwa Gromnik a wynikających z założeń Polityki Leśnej Państwa i przyjętych "Kierunków rozwoju edukacji leśnej społeczeństwa w Lasach Państwowych". W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie „Mój las”. Celem wspomnianego konkursu było poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

6 Szkodniki to groźny wróg lasu, ale i z tym radzą sobie Pracownicy naszego Nadleśnictwa rozwieszając regularnie tysiące pułapek z feromonami wabiącymi sprytne owady.

7 Sadzenie lasu to ważne wydarzenie w Nadleśnictwie. Każde nowe drzewo posadzone w dobrze przygotowanej „Matce Ziemi” to początek nowej historii lasu pisanej przez długie, długie lata – dla nowych pokoleń.

8 Leśnicy mówią: Piękna nasza Polska cała! Ale najpiękniejsze są nasze krajobrazy. Czarownica ze Skamieniałego Miasta nikogo nie odstrasza a uroczy wodospad uspokaja szumem wody i podziwem dla przyrody…

9 Te małe, urocze sarenki i wiele innych zwierząt to oczko w głowie tutejszych Leśników. Strażnicy Leśni codziennie penetrują okoliczne lasy pilnując porządku, napominając turystów i przypominając, że są” gośćmi lasu ” a goście nie hałasują, nie śmiecą, nie depczą i trzymają się szlaków.

10 Prezentację przygotowali uczniowie II klasy Niepublicznego Gimnazjum w Pławnej: Kinga Włudyka, Beata Zając i Patryk Schabowski. Zgodnie z kategorią: „Interesujące osoby zatrudnione w Nadleśnictwie.” Dziękujemy Panu mgr inż. Eugeniuszowi Piechowi za poświęcony nam czas, w którym mieliśmy okazję skorzystać z Jego skarbnicy wiedzy na temat lasu, pracy leśników i pasji z jaką każdego dnia do pracy wyrusza Leśnik z powołania.


Pobierz ppt "Leśnicy z pasją NADLEŚNICTWO GROMNIK. W Polsce w branżach związanych z leśnictwem pracuje ok. 375 tys. osób, czyli średnio co 40. pracujący Polak. Zapraszamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google