Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 70 im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 70 im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 70 im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi

2 Szkoła Podstawowa Nr 70 w Łodzi im. Stanisława Wyspiańskiego ul. Rewolucji 1905 r. nr 22 90-207 Łódź tel 42- 632-66-51 e-mail sp70lodz@op.pl strona www: www.sp70lodz.wikom.pl Facebook Szkoła_Podstawowa_Nr_70_w_Łodzi sp70lodz@op.pl www.sp70lodz.wikom.pl Facebook Szkoła_Podstawowa_Nr_70_w_Łodzi

3 „Dziecięce lata są górami, w których rzeka życia bierze swój początek, rozpęd i kierunek.” Janusz Korczak Drodzy Rodzice Przed Wami czas wyboru szkoły podstawowej dla Waszych pociech. Pierwsze dni w szkole to wielkie przeżycie dla całej rodziny. Większość rodziców zadaje sobie pytanie : „Czy moje dziecko gotowe jest na naukę w szkole?”, „Czy podoła obowiązkom?” Być może i u Was pojawią się podobne wątpliwości. Zapraszam na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI Szkoły Podstawowej Nr 70 w Łodzi w dniu 3 marca 2016r. od godz. 16:30, gdzie możecie dokładnie zapoznać się z ofertą naszej placówki oraz z zasadami rekrutacji. Mamo, Tato już czas na szkołę! Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 70 w Łodzi mgr Bogumiła Cichacz

4 Nasz patron: Szkoła nosi imię Stanisława Wyspiańskiego. Patron naszej szkoły to mistrz sztuk wielu; poeta dramatopisarz, reformator teatru, inscenizator, scenograf, malarz, architekt wnętrz, projektant mebli, witrażysta, a nawet zielarz. Bywa nazywany czwartym wieszczem polskim.

5 Kilka słów o Naszej Szkole: Szkoła Podstawowa Nr 70 w Łodzi zlokalizowana jest przy ulicy Rewolucji 1905 r. nr 22. Uczy się w niej 320 uczniów. W szkole pracuje 35 nauczycieli, w tym 7 w I etapie nauczania tzn. w edukacji wczesnoszkolnej. Do dyspozycji uczniów mamy 15 sal lekcyjnych, w tym 8 multimedialnych, dużą i małą salę gimnastyczną, pracownię komputerową, wyremontowane boisko szkolne oraz salę i plac zabaw, który powstał w ramach projektu rządowego „Radosna Szkoła”.

6 Sale klas I-III Wszystkie sale wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne. W każdej sali znajduje się tablica interaktywna. Oddział Rocznego Przygotowania Przedszkolnego „O” W Naszej szkole znajduje się również „0”, która przeznaczona jest dla dzieci 5-letnich. Uczniowie mile spędzają czas na zabawach, nauce, a przy sprzyjającej pogodzie korzystają z placu zabaw wybudowanego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”.

7 W naszej szkole mamy bardzo kolorowe korytarze, gdzie dzieci mogą miło spędzać czas na przerwach.

8 Świetlica szkolna: Uczniowie objęci są opieką świetlicy, która pracuje w godzinach od 6:30 do 17:00. Dzieci klas I zajęcia świetlicowe realizują we własnym gronie. Uczniowie mają możliwość skorzystać z sali zabaw, która została wyposażona w pomoce z projektu „Radosna Szkoła”. Przy sprzyjającej pogodzie zajęcia realizowane są na świeżym powietrzu.

9 W naszej szkole jest: Pedagog, który służy pomocą dzieciom i rodzicom. Zajmuje się organizowaniem pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Psycholog, wspomaga każdego ucznia w rozwiązywaniu problemów. Logopeda, prowadzi z uczniami terapię logopedyczną. Dba o prawidłowy rozwój mowy. Pielęgniarka szkolna: udziela w szkole pierwszej pomocy, prowadzi fluoryzację.

10 Biblioteka szkolna: Dysponujemy bogatym księgozbiorem, dostosowanym do czytelników. W bibliotece można skorzystać również z centrum multimedialnego. Pracownia komputerowa: Uczniowie już od klasy I uczą się w pracowni komputerowej korzystając z zasobów multimedialnych. Stołówka szkolna: Uczniowie mogą w naszej szkole zjeść ciepły dwudaniowy posiłek.

11 EKO KROPKI Uroczyste otwarcie ekopracowni w Szkole Podstawowej Nr 70 w Łodzi nastąpiło 11 grudnia 2014r. Ekopracownia zostało wyposażona między innymi w nowoczesny sprzęt multimedialny, wizualizer, tablicę multimedialną, nowoczesne mikroskopy i wiele innych pomocy dydaktycznych, z których mogą również korzystać uczniowie klas młodszych.

12 W roku szkolnym 2014/2015 w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO ŁODZI w miejsce starego boiska powstało piękne, nowoczesne boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, oświetlone i z trybunami.

13 Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z „Latającymi Babciami” Przedszkolaki są u nas zawsze miłymi gośćmi. Szkoła nawiązała współpracę z Radą Osiedla „Katedralna”, która wspiera nas w wielu inicjatywach

14 Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I-III Zajęcia sportowe „Mały mistrz” Klub Bezpiecznego Puchatka Zajęcia Teatralne Zajęcia Plastyczne Zajęcia dodatkowe z j. angielskiego Zajęcia wyrównawcze Terapia logopedyczna PoczytajMY Czytam sobie w biblitece Śniadanie daje moc

15 Nasze Projekty i Osiągnięcia

16 Szkoła jako jedna z 7 w Polsce objęta jest patronatem POLSKIEGO STOWARZYSZENIA PEDAGOGÓW I ANIMATORÓW KLANZA. Uczniowie w naszej szkole otrzymują bezpłatnie w ramach kampanii społecznych mleko oraz porcję warzyw i owoców.

17 Imprezy Szkolne Karnawał Wigilia w szkole Jasełka Piknik Naukowy Ślubowanie Klas Pierwszych Pasowanie na czytelnika

18 Imprezy szkolne: Spotkania w rocznicę Odzyskania Niepodległości Dzień Drzewa Wystawa tematyczna: Dary Jesieni

19 Dziękujemy za uwagę. Przygotowanie: mgr Katarzyna Darnowska Zdjęcia: mgr Katarzyna Darnowska mgr Jan Łukawski


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 70 im. Stanisława Wyspiańskiego w Łodzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google