Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych"— Zapis prezentacji:

1 Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych
Prezentację przygotowała Monika Bober

2 Choinka Najsłynniejsza bożonarodzeniowa choinka świata znowu zachwyca swym blaskiem. Wczoraj wieczorem uroczyście zapalono lampki na świątecznym drzewku przed Rockefeller Center w Nowym Jorku.

3 Święty Mikołaj Istnieją dwa domy dla Santa Claus w Stanach Zjednoczonych jeden jest w Torrington, Connecticut, gdzie Święty i jego pomocnicy rozdają prezenty. Drugi dom jest w Wilmington, Nowy Jork.

4 Wigilijne wróżby 1. Wszelkie długi, w miarę możliwości, wskazane jest do Wigilii zwrócić. 2. Łuski z karpia spożytego podczas wieczerzy wigilijnej, noszone w portmonetce przez cały rok, przyciągną pieniądze

5 Dzielenie się opłatkiem
Dzielenie się opłatkiem zapewnia dostatek chleba w przyszłym roku oraz symbolizuje zgodę, wybaczenie i puszczenie niepamięć wszystkich urazów.

6 Prezenty Prezenty daje się nie tylko rodzinie i przyjaciołom, ale również sąsiadom, koleżankom i kolegom z pracy. Często jest to pudełko własnoręcznie upieczonych ciasteczek. Taki homemade (domowej roboty) uważany jest za szczególnie ceniony podarunek, podobnie zresztą jak inne prezenty wykonane własnoręcznie.

7 Dekoracja domów Święta w USA kojarzą się z bogatymi dekoracjami i mnóstwem światełek. Rzeczywiście jest to charakterystyczna ozdoba amerykańska. Wszyscy obwieszają kolorowymi światełkami domy, ogrody, sklepy. Tworzy to naprawdę radosną atmosferę, która jest budowana już od początku grudnia.

8 Główne potrawy Na stole króluje szynka lub indyk.

9 Stół świąteczny Stół przygotowany do wieczerzy wigilijnej dla czterech osób. Wśród potraw znajdują się: pieczony karp, makówki, barszcz oraz uszka, kutia z dżemem, pierogi z kapustą i grzybami, gołąbki; przygotowane są także opłatek, Biblia oraz nakrycie dla ewentualnego gościa.

10 Pasterka Pasterka, msza pasterska – uroczysta Msza święta odprawiana w nocy (najczęściej o północy) z 24 na 25 grudnia, pierwsza w Boże Narodzenie. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.

11 Informacje i obrazy: www.wikipedia.pl oraz wyszukiwarka Google
Dziękuję za uwagę Informacje i obrazy: oraz wyszukiwarka Google


Pobierz ppt "Boże Narodzenie w Stanach Zjednoczonych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google