Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii"— Zapis prezentacji:

1 Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii
Opracowała: Jolanta Dynerowicz (Prezentacja na podstawie tłumaczenia własnego materiałów z Oxford University Press oraz grafiki z wyszukiwarki Google )

2 Boże Narodzenie 25 grudnia, jest szczególnym dniem dla chrześcijan na całym świecie. W Wielkiej Brytanii świętuje się od trzech do czterech dni. Jest to radosny czas szczególnie dla dzieci.

3 Kartki świąteczne W tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie każdy jest zajęty. Ludzie wysyłają kartki świąteczne do wszystkich krewnych i przyjaciół. Można je kupić lub wykonać własnoręcznie. Wiele dzieci robi swoje kartki w szkole.

4 Dekoracje bożonarodzeniowe
Ludzie dekorują swoje domy kartkami świątecznymi, ostrokrzewem oraz ozdobami papierowymi – dzwonkami, łańcuchami i gwiazdami.

5 Choinka Kupują choinkę i ustawiają w salonie. Dzieci ozdabiają ją czerwonymi, złotymi i srebrnymi bombkami oraz kolorowymi lampkami. Na szczycie choinki można zawiesić aniołka lub gwiazdę.

6 Wigilia W Wigilię każdy układa swoje prezenty pod choinką. Małe dzieci chodzą spać wcześnie i zawieszają puste pończochy na podnóżku swoich łóżek.

7 Święty Mikołaj Nocą Święty Mikołaj wchodzi przez komin i wkłada prezenty do pończoch. Jest on bardzo szczęśliwym staruszkiem.

8 Święty Mikołaj Ubiera się na czerwono i ma bardzo długą, siwą brodę. Na plecach nosi wielki worek z prezentami dla grzecznych dzieci. Jeździ ponad domami saniami. Renifery ciągną je po niebie.

9 Plac Trafalgar w Londynie
Co roku w centrum Londynu, na Trafalgar Square, jest olbrzymia choinka – prezent Norwegów dla Brytyjczyków.

10 Kolędy W wieczory przedświąteczne ludzie śpiewają wokół niej kolędy.

11 Dekoracje bożonarodzeniowe
W dużych miastach, szczególnie w Londynie, na ulicach są dekoracje świąteczne. Wszystkie sklepy dekorują swoje wystawy choinkami, prezentami, kolorowymi światełkami i sztucznym śniegiem.

12 Zakupy W tym okresie sklepy mają dużo pracy. Każdy chce kupić prezenty dla rodziny i przyjaciół. Ludzie kupują mnóstwo jedzenia i napojów na świąteczne posiłki i przyjęcia.

13 Zakupy W Wigilię, 24 grudnia, niektóre sklepy są otwarte do późnego wieczora. Potem będą zamknięte przez trzy dni.

14 25 grudnia O północy lub wcześnie rano chrześcijanie chodzą do kościoła na świąteczną mszę. Każdy otwiera swoje prezenty w bożonarodzeniowy poranek, a potem jest czas, aby przystroić stół świeczkami oraz tradycyjnymi crackers.

15 Obiad świąteczny Na świąteczny obiad je się pieczonego indyka z pieczonymi ziemniakami, zielone warzywa i sosy. Następnie podaje się świąteczny pudding.

16 Świąteczne ciasto i crackers
Po obiedzie ciągnie się crackers i zakłada papierowe kapelusze. Głośno odczytuje się dowcipy z crackers lub bawi się grami. O piątej jest czas na herbatę i ciasto świąteczne.

17 26 grudnia - Boxing Day Następny dzień to Boxing Day. Ludzie odwiedzają krewnych lub chodzą na przyjęcia. Albo po prostu spędzają spokojny dzień w domu. Nikt w tym dniu nie pracuje. Po Bożym Narodzeniu każdy potrzebuje urlopu!


Pobierz ppt "Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google